Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola One Vision - Лични впечатления и коментари
#76

(2019-09-20, 08:01:21)dian_vt написа:  Здравей те обмислям закупуването на това моделче прочетох отзивите някой скорошно мнение...  
За най-актуални мнения на потребители за устройството - тук

 
Цитирай
Аксесоари
#77

А защо хората които го имаме не споделяме. Или май наистина във форумите пишат само когато имаме проблеми.

Аз лично съм много доволен.
Камерата е уникална, а и има оптична стабилизация. Не се сещам за друг телефон до 700лв да има такава екстра. Никога не загрява, но и аз игри не играя. Звукът е супер, както по време на разговор така и от високоговорителя.
Екранът макар да не е от най-ярките, на слънце е супер, никакви проблеми нямам, не виждам някаква разлика спрямо Нокиа8, който е с един от най-ярките LCDта.
Батерията държи много, макар gsmarena да дават ниска оценка. Нищо общо, на WiFi без игри без проблем 8 часа екран, даже и повече.
Вибрацията е супер отчетлива като на iPhone. Който е ползвал модел на ябълката ще ме разбере.
GPSът е "чук". Много силна антена има.
Наистина за 6 месеца не мога да намеря нещо да ме дразни и да искам да го махам или нещо подобно.
Даже не е за вярване, че струва 550лв и то при пускането му на пазара.
Голямата предна камера не дразни, свиква се и изобщо не ѝ обръщам внимание. Заради формата на екрана 21:9 лесно се борави с една ръка. Голямо удобство е.
Уж процесорът е от среден клас и дава около 160 000 на антуту, то толкова добре е оптимизиран, че даже работи по-мазно и плавно от тъпата Нокиа8, която вади 210 000 точки. А и двата телефона са с чиста версия на Андроид.
Ако някой има въпроси да пита, но смело мога да кажа че си струва даже и над 600лв да струва.
[-] 2 потребители изказват благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • dian_vt, spycar
Цитирай
#78

Мерси на колегата за изчерпателния отговор аз си го вземах преди 2 седмици някаде беше на 520лв от Технополис и със супер доволен нещата са абсолютни верни който е казал колегата да не се повтарям и при мен батерия,дисплей,камера и другите неща  Smile Smile
Цитирай
#79

   

Батерията е супер наистина. Първите 3 часа екран са на 4Г гледане на онлайн телевизия, а телефона видя WiFi чак в 6 вечерта. От там гледане на мачове онлайн и 2 епизода на Живите Мъртви. И пак не можах да го изхабя Wink
Цитирай
#80

Май ще чакаме до декември за Андроид 10, защото за ноември ъпдейтът е само секюрити пач.
Цитирай
#81

Следя официалния форум на Моторола и там много се оплакват, че имат проблем с чувствителността на тъч панела. Бавно реагирал или със закъснение. Други пък като го включили към зарядно и пишат съобщение, клавиатурата се лагвала.
Аз имам две мотороли и двете нямат такъв проблем!
Сигурно е някаква партида засегната, защото гледам повече хора от латинска Америка се оплакват.
Някой да сподели също!
Цитирай
#82

.png Capturar.PNG Размер: 261.24 KB  Сваляния: 260


Андроид 10 вече е наличен в Бразилия. Дано по-скоро дойде и при нас Smile
Цитирай
#83

(2019-11-16, 07:29:28)XAn4ETO написа:  Следя официалния форум на Моторола и там много се оплакват, че имат проблем с чувствителността на тъч панела. Бавно реагирал или със закъснение. Други пък като го включили към зарядно и пишат съобщение, клавиатурата се лагвала.
Аз имам две мотороли и двете нямат такъв проблем!
Сигурно е някаква партида засегната, защото гледам повече хора от латинска Америка се оплакват.
Някой да сподели също!
Аз имах тези проблем в началото... Махнах стъкленият протектор и се оправи. Имаше и ъпдейт на софтуера и пишеше нещо свързано с ,,Touchscreen''. Според мен е от стъкленият протектор проблема с чувствителността на тъча, а до това със зарядното в началото го имах, а сега е изчезнало, не знам как. Батерията от 100% - 1% е направила 5ч.58м. ,,екран" за цял ден, което не знам дали е добре за 3500mAh батерия. Имам и друг проблем, обаче със зарядното. Дали е заводски дефект не знам, но кабела на зарядното т.е USB входа не влиза до край в зарядното и от известно време като го включа да се зарежда забавя т.е като мислене дали да тръгне и след 1сек горе-долу се чува звука, ако някой знае от какво да каже. Също така може ли помощ как се калибрира батерията и дисплея?
Цитирай
#84

За калибрацията на батерията виж това:
https://motorola-global-en-roe.custhelp....0766,10764

За екрана не знам какво имаш на предвид?
Цитирай
#85

Теглете, Андроид 10 е наличен вече! Споделете после как е.

   
Цитирай
#86

Аз инсталирах 10-та и само сложих тъмната тема за разнообразие.Засега не виждам кой знае каква разлика.Преди време и аз имах проблем с оригиналното зарядно и даже телефона понякога въобще не зареждаше,но смених кабела,който влиза в телефона с кабел от Сони и сега всичко е ОК.
Цитирай
#87

(2020-02-12, 19:26:53)maik0500 написа:  Аз инсталирах 10-та и само сложих тъмната тема за разнообразие.Засега не виждам кой знае каква разлика.

Пробвай навигация с жестове, а не с бутони. Много е готино и се свиква лесно.
Цитирай
#88

Здравейте фенове на Моторола . Замислил съм се да купувам телефон и съм се спрял на този модел . След краха на Хуавей това е най удачния избор. Четох за Нокиа там всичко е омазано , четох и за А серията на Самсунг след А50 всичко е наред , до тогава има всякакви бъгавии . Та относно този модел по нагоре четох за проблем с Виваком ,че се чувало пръщене и т.н . Има ли го все още този проблем с модела ,тъй като ще се ползва с карта на Виваком . Друго да попитам четох ,че скороста била ниска при ВИФИ .Имате ли наблюдение над това . Също така да попитам след като няма Галерия , а има само гоогле фотос като си сложа СД картата ще мога ли да си гледам старите снимки , които са на картата в гоогле фотос или?... И батерията добре ли се държи .

пс : най вече ме интересува проблема с Виваком дали го има .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#89

Здравей,
Първо за проблемите, които питаш. Имам 2 такива телефона, различна партида. Нито един от двата никога не е пращял и двата са на Виваком.
Снимките ще ти се появят в Гугъл Фотос като отделен албум, нищо страшно и плашещо няма.
WiFi скоростта винаги е била перфектна и на двата ми телефона. Домашният ми Wi-Fi е 50mbps и винаги достигам тази скорост при теглене

Батерията е достатъчно добра. Ако си основно на WiFi без проблем 8 часа екран за един ден, без игри.

Има други малки проблеми. Даже са основно 2.

След ъпдейта до Андроид 10 при гледане на каквото и да е чрез VLC/MX Players картината става многи тъмна в хоризонтален режим. Подал съм сигнал в техния официален форум и казаха, че ще гледат да го оправят това в следващ ъпдейт. Не става дума за намалена яркост, а просто всички цветове стават тъмни. Същото се наблюдава в YouTube.

Другият проблем е че ако си от хората, които пишат бързо, по-добре си изтегли SwiftKey, защото с гугълската/вградената клавиатура има някакъв странен проблем. Някои докосвания на екрана не ги приема. Има голяма тема в официалния им форум и уж пуснаха ъпдейт за това, но подобрението е малко и никой не дава обяснение защо се случва това.

Иначе за първият проблем има елементарно решение, докато пуснат ъпдейт, който да го оправи.

Това е като цяло. Всичко друго е наред и няма да те разочарова.

Иначе последно време разцъквам на Xiaomi Redmi Note 8 Pro и да ти кажа май си заслужава много, а разликата в цената е минимална. Редмито има доста по-мощен процесор, повече Рам памет и доста по-издръжлива батерия.

Дано съм ти помогнал.
Цитирай
#90

Мерси колега ,че си писал . Ами да ти кажа от няколко дена гледам ревюта на модела и като сърфираш в нета дупката доста пречи на четенето . Също така и гледането на тубата едвали ще свикна с тази дупка . Като гледам батерията не е от най издръжливите сравнен с други модели . Единствено засега ме спира дупката , която е огромна и не може да се прикрие и ще пречи на четенето както и на гледането на ютуб и други клипчета . Другия проблем , който четох за дисплея ,че не реагирал добре или нещо от този сорт .

Иначе аз питах дали си на Виваком и имаш проблем с шуменето ,което е по горе описано , а не че апаратите са от там . Ако не си на Вива пробвай с карта на Вива дали е останал този проблем . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#91

Да де, и двата са с карти на Виваком и никога не са пращели. От техномаркет са купувани.
Това с предната камера се свиква.

За чувствителността на екрана става ако сложиш дебел стъклен протектор и както казах проблемът основно се проявява при писане с клавиатурата.

Иначе май имало засегнати партиди с по-сериозен проблем в екрана, но това било само за латинска Америка, в Европа не е характерен, освен клавиатурата.

Затова ти казах да се замислиш за Редмито. Ако сега трябваше да купувам телефон за около 500лв сигурно него щях да избера.
Цитирай
#92

(2020-04-03, 15:35:09)fuckinggood написа:  Здравейте фенове на Моторола . Замислил съм се да купувам телефон и съм се спрял на този модел . След краха на Хуавей това е най удачния избор. Четох за Нокиа там всичко е омазано , четох и за А серията на Самсунг след А50 всичко е наред , до тогава има всякакви бъгавии . Та относно този модел по нагоре четох за проблем с Виваком ,че се чувало пръщене и т.н . Има ли го все още този проблем с модела ,тъй като ще се ползва с карта на Виваком . Друго да попитам четох ,че скороста била ниска при ВИФИ .Имате ли наблюдение над това . Също така да попитам след като няма Галерия , а има само гоогле фотос като си сложа СД картата ще мога ли да си гледам старите снимки , които са на картата в гоогле фотос или?... И батерията добре ли се държи .

пс : най вече ме интересува проблема с Виваком дали го има .
За снимките си инсталирай една галерия от маркера.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#93

Като цяло не се сещам за телефон без забележки. Дори флагман като Самсунг S20 има сериозни проблеми с процесора си и само след 15мин игра всичко лагва. За еврооейската версия говоря.

Така че няма пълно щастие ?

Ето един сайт на който вярвам и са доста обективни.

https://www.notebookcheck.net/Motorola-O...876.0.html
Цитирай
#94

A чак да се свиква незнам с дупката . Иначе някак си не съм много ентусиазиран да си сложа протектор , защото аз винаги си слагам и то стъклен , а те са дебелички и на другия ден да почне да ми прави проблем . Иначе за галерията и аз това го мислих за нещо от маркета , тъй като и Нокиа нямат галерия и бях гледал клипчета , че си слагат масово от маркета .

Ами хвърлих едно око на темата за редми -то имаше доста оплаквания , но всеки различно използва телефона си , та всичките проблеми може да са възникнали от неправилното ползване . А пък другия вариант е да си взема нещо втора ръка като флагман до 400 лв .

Много жалко ,че хуавей ги застигна това . Досега съм с п10 , но като гледам какво става и да не се събудя без маркет и т.н и затова реших да сменям марката.

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#95

Моторолата е изцяло гугълски телефон.И поради тая изключително проста причина,разполага с приложението FILES.В него може да си видите всички... файлове.Включително снимките,подредени по папки и вид,
Това е по въпроса как да си гледам снимките,като няма Галерия?
Цитирай
#96

(2020-04-08, 14:12:00)JuliusCaesar написа:  Моторолата е изцяло гугълски телефон.И поради тая изключително проста причина,разполага с приложението FILES.В него може да си видите всички... файлове.Включително снимките,подредени по папки и вид,
Това е по въпроса как да си гледам снимките,като няма Галерия?
Filees by Google го има в маркета за свободно истегляне https://play.google.com/store/apps/detai...iles&hl=bg
Цитирай
#97

(2020-04-08, 16:32:33)DoryanY написа:  Filees by Google го има в маркета за свободно истегляне https://play.google.com/store/apps/detai...iles&hl=bg
Ами аз нали за него казвам че го има инсталирано фабрично.Поне на телефона който взех за жената от т-полис си беше там от самото начало.
Цитирай
#98

А искам да питам гледам ,че има само сини точки като баджове , а червени с цифри няма никъде в менюто . Освен да се смени лаунчера има ли шанс да има червените баджове с цифри да се появат на иконките .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#99

(2020-04-10, 15:27:14)fuckinggood написа:  А искам да питам гледам ,че има само сини точки като баджове , а червени с цифри няма никъде в менюто . Освен да се смени лаунчера има ли шанс да има червените баджове с цифри да се появат на иконките .
Виж в настройки-приложения-известия-значки на иконите на приложенията ако има такава опция я включи.Ако няма може да си инсталираш Nova Launtcher.
Цитирай

To там е проблема ,че няма такава опция и трябва да инсталнеш нова лаунчер , което се губи оригиналния лаунчер на андроида . Незнам защо не са сложили значки като на останалите телефони , но и на нокиа е същото .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)