Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с нотификации при Nokia 5.1 Plus
#1

Нокията е с Андроид 9 и не знам от него ли е проблема или от самия апарат. Основното е, че не получавам нотификациите от приложенията навреме, а едва когато вляза след известно време. Пробвах различни неща, а приложенията са Viber, Messeger, Facebook и такива подобни:
-не съм задал пестене на батерията;
-не ги трия от Рам паметта;
-пробвах с някаква програма изпращаща някакви импулси да държат приложението будно и в крайна сметка безрезултатно.
Не знам какво друго да направя
Цитирай
Аксесоари
#2

Месенджърите трябва да се махнат от оптимизиране на батерията и да им се разрешат данните във фонов режим.

Nokia 8 Sirocco
ex. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2363 (16GB)
ex. Nokia E7-00
ex. Nokia E90 Communicator
ex. Nokia 9210i Communicator
Цитирай
#3

Не съм задал оптимизация на батерията.
Данните във фонов режим, откъде да настроя. Андроида е на български език.
Цитирай
#4

Имах същия проблем. От месенджърите ползвам вайбър, който работеше 20 минути, след което изключваше. попаднах на един сайт, където съветваха да се изключат всички процеси с името evenwell. Направих го, но проблемът не се реши, просто вайбъра започна да изключва след по-дълъг период от време. После погледнах какво казват руснаците и направих връщане на фабрични настройки, след което инсталирах вайбъра и за сега си работи екстра.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#5

Телефона го ползвам от 2 седмици и още от самото начало е така. Ако проблемът е от Андроида, то тогава има смисъл да го върна към фабрични настройки, защото там е с Андроид 8. Преди това ползвах старо Леново с Андроид 4.4 и нямах подробни проблеми.
Цитирай
#6

Телефонът го имам от месец. като го взех се ъпдейтна от 8 на 9, последния андроид, след което инсталирах вайбъра и почнаха проблемите. Има едно приложение DuraSpeed, което изключва приложенията, за да пести батерията. По другите форуми има метод за изключване на приложението, което обаче пак се включва при рестарт. при мен връщането към фабричните настройки помогна. Мисля, че причината за проблема е комплексна - както във вайбъра, така и в самия андроид. Според руснаците проблемът е съществувал и при осмицата. Иначе и аз нямах проблем с вайбъра, който беше на алкатела, дето ми го дадоха без пари от оператора. Той беше с 6 или 7 андроид, не си спомням. Предполагам, че със следващи ъпдейти на вайбъра и андроида проблемът ще се изчисти. Но, пак казвам, при мен фабричните настройки помогнаха и сега си работи нормално, като на wifi, така и на 4Г. Иначе телефончето си е екстра, кафи ме откъм работа и батерия. След фабричните настройки пак съм на 9.

Колега, моля за извинение, ама не съм догледал, както трябва. Твоята е 5.1. плюс, а моята е 5.1. Обаче не виждам причина да не проработи при теб.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#7

Мина някакъв месечен ъпдейт на Андроида, но за съжаление проблемът си остава. Ако някой го е решил, да сподели.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)