Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Качество на дисплея на P30 Pro
#1

Явно защото този път няма изцепки като при Mate 20 Pro и не се говори особено много за това кой на какъв дисплей е попаднал.

Повдигам въпроса, защото имах прашинки в камерата на моя p30 pro и го оставих на Леге за замяна с нов. Честно казано бях толкова разочарован от качеството на дисплея, липсата на добро пресъздаване на цветовете (особено бялото и зеленото), brightness distribution и color shift, че от понеделник държах новата бройка неразопакована и мислех да я продавам, но вчера реших да не се занимавам и го отворих. Доста очевидно е, че тази бройка е с дисплей, който няма почти нищо общо с предишния. 

Не знам дали първият е бил с BOE, а този е с LG, или обратното, но определено този е доста по-добър - пак има не съвсем равномерен brightness distribution и в долната част е една идея по-ярък, което констатираха и от notebookcheck, а и аз при моя mate 20, както и при повечето Huawei модели, които съм разцъквал, но няма нищо общо с преди, когато направо не можех да го гледам екрана. Бях се счупил да си играя с настройките и пак беше доста зле положението.

Време е вече от Huawei да спрат да си играя с няколко производителя и да плескат поредствени дисплеи на флагманите си, защото само се излагат. Може би на други хора няма да им направи чак такова впечатление, но аз много държа на тези неща и веднага ми прави впечатление, а все пак дисплеят е това, което човек гледа всеки ден в продължение на поне години-две, ако не и повече.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-05-19, 09:17:06)kova4a написа:  Явно защото този път няма изцепки като при Mate 20 Pro и не се говори особено много за това кой на какъв дисплей е попаднал.

Повдигам въпроса, защото имах прашинки в камерата на моя p30 pro и го оставих на Леге за замяна с нов. Честно казано бях толкова разочарован от качеството на дисплея, липсата на добро пресъздаване на цветовете (особено бялото и зеленото), brightness distribution и color shift, че от понеделник държах новата бройка неразопакована и мислех да я продавам, но вчера реших да не се занимавам и го отворих. Доста очевидно е, че тази бройка е с дисплей, който няма почти нищо общо с предишния. 

Не знам дали първият е бил с BOE, а този е с LG, или обратното, но определено този е доста по-добър - пак има не съвсем равномерен brightness distribution и в долната част е една идея по-ярък, което констатираха и от notebookcheck, а и аз при моя mate 20, както и при повечето Huawei модели, които съм разцъквал, но няма нищо общо с преди, когато направо не можех да го гледам екрана. Бях се счупил да си играя с настройките и пак беше доста зле положението.

Време е вече от Huawei да спрат да си играя с няколко производителя и да плескат поредствени дисплеи на флагманите си, защото само се излагат. Може би на други хора няма да им направи чак такова впечатление, но аз много държа на тези неща и веднага ми прави впечатление, а все пак дисплеят е това, което човек гледа всеки ден в продължение на поне години-две, ако не и повече.

Никво впечатление не ми прави това, а и аз ги гледам около 6 месеца Smile октомври като излезне mate 30 pro тоз заминава на пазара

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#3

(2019-05-19, 11:22:26)Sokolchev написа:  Никво впечатление не ми прави това, а и аз ги гледам около 6 месеца Smile октомври като излезне mate 30 pro тоз заминава на пазара

Еми то въпросът е принципен и до база на сравнение, но като си виждал много по-добро и прави голямо впечатление. Не е въпросът колко често човек си сменя телефона - аз също ги сменям често, но защо да се съобразявам дори и една седмица с посредствен екран при положение, че телефонът струва колкото s10, който е с много по-добър екран, а има телефони на половин цена с по-добри екрани. Особено този на първата бройка беше доста плачевен, чак се замислих да направя като брат ми и да си взема sd855 варианта на s10. Сега съм ок с този дисплей, но не е ок всеки път когато човек си купува хуауей телефон да се чуди на какъв дисплей ще попадне, защото и от мейт 20, който взех есента не бях хич очарован и мислех, че ще са се поучили.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай
#4

Ами аз принципно ги отварям и тествам телефоните преди да платя, никой не може да ти откаже

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#5

Съмняваме да ти разрешат да махнеш фабричния найлон на опаковката.Ти ще купиш ли чисто нов телефонSmileс разпечатан найлон?

Mac os x
[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimir76 за това мнение:
  • plamen_jelezniq
Цитирай
#6

(2019-05-19, 14:25:39)Sokolchev написа:  Ами аз принципно ги отварям и тествам телефоните преди да платя, никой не може да ти откаже

E, изложената бройка в магазина беше същата работа, но си мислех, че ако вкъщи на спокойствие си поиграя с настройките на екрана, ще успея да го пооправя, но уви. Ясно е, че става дума пак за различни партиди, а и в магазина никой няма да ти даде да разопаковаш и тестваш повече от една бройка. 

Честно казано, аз телефонът го взех основно заради камерите, но дисплеят е нещо, което може много да развали удоволствието от ползването на едно устройство. Ако не бях видях по ревютата колко е скапана ultra-wide камерата на oneplus 7 про, вероятно щях да си го поръчам още другата седмица като излезе, а този да го продам без въобще да го разопаковам, но аз снимам супер много точно с тази камера и затова все пак се реших да я видя и сменената бройка и взех, че извадих късмет с нея. Това обаче не променя факта, че от Хуауей трябва да направят нещо по въпроса, за да предоставят еднакво добро качество по принцип, а не да трябва да играем популярната "екранна лотария" при излизането на всеки нов модел.

Да сме честни, сега докато се ровех в нета за информация за екраните на p30 pro, попаднах и на доста оплаквания и за дисплея на s10 от този сорт https://twitter.com/sephr/status/1111006...40?lang=en , но e факт, че аз лично за сега съм виждал доста по-малко модели на хуауей без проблеми с дисплея, отколкото такива които са напълно наред.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на kova4a за това мнение:
  • plamen_jelezniq
Цитирай
#7

(2019-05-19, 15:04:35)krasimir76 написа:  Съмняваме да ти разрешат да махнеш фабричния найлон на опаковката.Ти ще купиш ли чисто нов телефонSmileс разпечатан найлон?

Ами купих си Wink даже с 2 снимки вътре Smile не знам кой би дал торба пари без да види за какво плаща, та ако ще и по пари да стъпва Wink особено пък като чаках моя да дойде защото нямаше 256Gb Cristal,отворих го и го тествах да видя как е и имаше снимки Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#8

Аз проблем с теленор нямам,до сега съм връщал 3 бр iphone и един honor 10,затова вземам фабрично запечатан от малкия офис на теленорSmile и ако има нещо го връщам.С този телефон стана голямо чакане ,почти 2 седмици,защото избрах 256 гб crystal и може би нямаха бройки.С тази тема ми вкара мухата сега да се кьоря по дисплея да видя дали всичко е наред с него и камера като се прибере жена ми.Какво точно да гледам?

Mac os x
Цитирай
#9

(2019-05-19, 16:03:23)krasimir76 написа:  С тази тема ми вкара мухата сега да се кьоря по дисплея да видя дали всичко е наред с него и камера като се прибере жена ми.Какво точно да гледам?

Еми не се вижда просто така като разцъкваш телефона, то някое скрийн тест приложение, при което се сменят различни цветове на екрана, за да видиш например дали е равномерна яркост на целия екран, дали има разни отенъци, например на бял екран да има участъци, кото не са чисто бели а сивеят или червенеят и такива неща

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай
#10

Аз мислех, че си внушавам, но на първия който взех запечатан от А1(нарочно не го разопаковах, рекох като нормалните хора) имаше няколко пиксела и дисплея предаваше някак странно, като все едно не е на фокус. Втория телефон няма такъв проблем.       
Цитирай
#11

Аз виждам на моя отенъци.. особено долу в ляво има леко розовеене и все там гледам. С такова желание си купих Хуавей при все, че избирах между Айфон и Хуавей. Честно казано съжалявам. Да телефона е бърз, камерите са страхотни всичко е много добре, но качеството за мен е под всякаква критика. Не знам дали ми е дефектен дисплея или просто е така, защото е извит, но е нещо което безумно много ме дразни. Добре че днес пуснаха ъпдейт с качествена черна тема (да става всичко в черно а не като на emui 9) та да не ги виждам тия отенъци.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#12

Еми това е екранната лотария. ОЛЕД/АМОЛЕД екраните се режат от голям лист и колкото по към края режеш, толкова повече отенъци и проблеми има. Например преди Самсинг ползваха екраните си само за собствена употреба и качеството беше по-високо, но сега продават на 10 производителя и за да смогнат режат откъдето им падне. LG винаги са си били зле, а при БОЕ е на късмет.

За съжаление в момента е много зле положението навсякъде. Аз малко се вманиачих на тази тема сле хуауея и често разцъквам новите флагмани в няколко магазини и ги сравнявам - в момента няма значение дали си взимаш айфон, самсунг, хуауей или някой друг китайски производител. Или има жълти, зелени, сини, розови отенъци в някоя част, или яркостта на екранна не е равномерна и в горната или долната част е по-ярък. Мислех, че само хуауей се излагат, но не е така. От всичките мога да кажа, че само xperia 1 (трябва да тествам xperia 5) беше без забележки, където и да го пробвах. Явно, защото дисплеите ги правят JDI, така че ако не ви се участва в екранната лотария, се насочвате към сони.

Иначе естествено, че е напълно неприемливо да даваш 1000+ за тел и да стискаш палци. Вече започвам да мисля, че това въвеждане отново на тъмните теми (защото в ранните години на андроид си бяха тъмни) както при андроид, така и при епъл телефоните, е основно за прикриване на тези недостатъци и замазване на положението.

едит: И между другото kiwi браузъра има night mode, който прави белия фон черен, ако някой се дразни на екрана си при браузване.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на kova4a за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#13

Привет,

Както вече Колегите са описали тук, поради производствените особености на OLED е възможно да се получат подобни оцветявания.
Тази тема също може да бъде от полза.

При възможност, ще е чудесно ако някой може да покаже снимка на два телефона един до друг - единият с по-добрия екран от гледна точка на цветове и равномерност на подсветката, а другият - с проблемите, за които kova4a описва в първия пост.

Също така, ясно ли е кой от производителите на екрани държи по-високо качество в повечето случаи?
Ако да - как да се провери най-лесно какъв дисплей е вложен в конретния телефон?


Аз бих се радвал и на малко повече информация от kova4a относно проблема с прашинките в камерата на неговия P30 Pro. Имаш ли снимки на самата камера, както и такива, правени с нея? Прашинките влияеха ли негативно при заснемане? Срещал ли си същия проблем и при други потребители в мрежата?

Благодаря! Smile
Пожелавам на всички по-малко такива проблеми Smile
Поздрави и успехи!
Цитирай
#14

Знам, че преди хората ползваха Device Info HW, за да видят кой е пройзводителя на дисплея, но на p30 pro на никое приложение не се показваше производителя. Май май BOE са с по-добрите дисплеи. Нямам снимки, защото беше трудно да се заснеме и фокусира. Те ми го смениха с нов де, така че не го ползвах много време, но не забелязах да влияят на снимките, по-скоро беше естетичен проблем с потенциално влошавана, ако от някъде влезе още прах, защото нещо не е запечатано добре.

В крайна сметка тези проблеми ме отказаха и сега да си взема mate 30 pro, че ако пак има проблем и вече без местна гаранция ще е доста неприятно. Честно казано и от дисплея на ROG 2 не бях супер очарован, макар че беше по-приличен от разни други флагмани, които видях при нас по магазините. Сега стискам палци за дисплея на oneplus 7T, който ми пристига другата седмица, но поне беше сравнително евтин и няма да ме е толкова яд колкото с хуауея пък ще видим на пролет с какво ще го сменям. Дано има някакво позитивно развитие с хуауей и да мога от БГ да си взема п40 про, да ми е спокойно с гаранцията и официалния сервиз

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на kova4a за това мнение:
  • ndandanov
Цитирай
#15

Привет,

Колега kova4a, благодаря ти за насоките!
Все още не ползвам ежедневно телефона, понеже още не съм се снабдил с калъф и предпазно стъкло за камерата. На снимките у дома не забелязах да има негативни ефекти или артефакти.

Ще съм ти благодарен, ако би могъл да разгледаш следните снимки на камерите и да споделиш дали приличат на твоя случай. Само на най-горната (ultra wide) камера забелязах една точка, която прилича на прашинка или надраскване и не мога да го премахна с мека четка. Не забелязах да влияе по никакъв начин на снимките, дори и в режим ultra wide. Предполагам, че на слънце ще се вижда най-добре и би се проявило като отблясък долу вляво.
Ако това стане, дали телефонът може да бъде заменен с нов, да кажем след няколко месеца ползване?

Ето и снимките:
   
   
   
   
.jpg 20191120_230726.jpg Размер: 148.77 KB  Сваляния: 300


Ще се радвам да разгледаш и снимките относно цветовете и разпределението на подсветката на екрана. Направени са с по-стар телефон, но предполагам, че може да се добие представа:
[Изображение: ik0H1fw.jpg]
[Изображение: ULujgSq.jpg]

Благодаря предварително! Smile
Цитирай
#16

Е, това нищо не е. Аз имах прашинки директно върху перископ огледалото на телефото камерата и не забелязах нищо при зумнатите снимки. Аз моя го смених след няколко дни. Със сигурност няма да искат да ти го сменят с нов след няколко месеца - ще искат да го отворят и вероятни ще сменят задния капал, защото изглежда, че на него има нещо. Аз не знам дали бих рискувал да ми прецакат водоустойчивостта, заради някакъв козметичен недостатък на гърба на телефона, който не пречи на нищо. Или сега ходи и се разправяй докато е нов или забрави.

За екрана не мога така да преценя - изглежда приличен. Общото правило е, че ако нещо не ти се набива на очи и не ти прави впечатления, значи е ОК. Ако тръгнеш да гледаш нещата под микроскоп 100% винаги ще откриеш нещо, но не е там въпросът. Например на някакво парти лятото имаше един дюд с п30 про и му го прегледах - и на него му беше по-ярък екранът в долната част, но той въобще не беше забелязал, а и дори след като му казах, той пак каза, че на него му изглежда наред. Иначе изглежда, че повечето хора не обръщат внимание на такива неща и затова не се пише много.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на kova4a за това мнение:
  • alexhf
Цитирай
#17

Много ти благодаря за изчерпателния отговор!
Възнамерявам да ползвам телефона така, въпреки, че на няколко места могат да се забележат по-дребни козметични недостатъци. Предполагам, че при ежедневната му употреба те няма да останат единствените Smile

Както е известно, перфектни неща няма. Несравнимо по-важно е ние да сме в добро здраве, отколкото техниката, която срещу малко или повече пари се сменя, а и така или иначе остарява морално.

Поздрави! Smile
Цитирай
#18

Имате право на подмяна при проблем. Това при официален търговец де. Не през Интернет магазините дето са около и предимно Над закона. НО понеже на служителите не им се занимава гледат да те отбият. Настоявате, пишете на производителя да ви прати препоръка към търговеца. По закон до 2 седмици имате право да искате подмяна безусловно и до 3 месеца при установяване на фабричен дефект. Аз съм в Германия. Тук като ти дават стоката си казват. Ако има нещо до 2 седмици идвате и го сменяме.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#19

Благодаря!

След по-внимателен оглед забелязах и малко прах под стъклото на камерите, както и няколко по-малки драскотини, които обаче за момента не виждам да влияят негативно върху качеството на снимките, но не съм и снимал срещу по-силна светлина.

Свързах се с официалния сервизен център на Huawei, за да попитам дали евентуална замяна на устройството би била възможна.

Отговорът бе много експедитивен и служителите ми обясниха, че драскотини и леки повърхностни наранявания се смятат за козметична повреда, съответно те не се покриват от гаранцията.
В моя случай устройството е закупено от мобилен оператор и служителите от сервизния център ме посъветваха да се насоча директно към оператора, от който е закупено устройството. Тъй като те са длъжни да предоставят устройства в напълно здраво състояние, само те би трябвало да могат да предоставят ново устройство или приемлив вариант за поправка на проблемите. Казаха ми и че е малко вероятно от сервизния център на Huawei Bulgaria да могат да съдействат в този случай.

Според Вас това становище коректно ли е и има ли вероятност при отнасяне на проблема към оператора той да замени устройството с ново?
Ако да, то може ли новото устройство да бъде разпечатано, прегледано и тествано на място пред служители на оператора, за да се установи неговата пълна изправност?

Благодаря! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)