Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за проблемните екрани, дисплей и тъч контролери на Nokia 7 Plus
#1

Здравейте. Аз от няколко дена съм горд собственик на въпросният телефон. Разбира се телефонът който купувах специално гледах да не е със проблемните дисплей и тъч контролер на Novatek.

За съжаление в България има телефони които са със дефектните дисплеи на Novatek, но повечето които съм видял да се продават 2ра ръка са със хубавите на Goodix.

Ето как изглежда не дефектен телефон: ( веднага се вижда по модела на дисплея )

[Изображение: 16k25nl.jpg]

А ето един с калпавите Novatek.

[Изображение: 2n87tyv.jpg]

Снимките предостави мой приятел, който ги е взел от 2 случайно продавача от OLX.

Също така тук предлагам да обсъдим проблемите с дисплеите от 2та вида (но основно с калпавият и дефектен Novatek).

Довиждане и приятен ден.  Storstark
Цитирай
Аксесоари
#2

Понеже никой не желае да се включи в темата, аз ще направя кратък списък със проблемите които потребителите са намерили при изпозлване на Nokia 7 plus с дисплей контролер Novatek:

Зеленикав и/или жълтеникъв отенък на белият цвят по целият екран, и/или отделни петна от същият.
Лоша/неправилна калибрация на цветовете. Неправилна сатурация и отенък на цветовете.
Нечувствителен тъч-панел - например когато изпозлвате телефона той случайно спира да регистрира докосвания за няколко секунди.
Нечувствителен тъч панел когато телефонът не го държите във вашите ръце, (когато например е оставен на масата/леглото.
Пълна липса на възможност за регулиране на яркостта под 16%.Липса на възможност за изключване на подсветката.
Не възможност за плавно регулиране на яркостта под 16% (възможно е да е оправено чрез ъпдейт на фирмуера, въпреки че някои потребители намекват за хардуерен проблем на самият дисплей контролер Novatek)

Понеже аз имам от не-проблемните телефони с дисплей Goodix, съм проверявал всичко това и не съм забелязал никакви проблеми.

За сега съветът ми към вас е когато решите да купувате този телефон:
Питайте и накарайте продавача да ви покаже менюто с настройки, където пише хардуерен и фирмуерен модел на дисплея и дисплей контролера. (вижте 1вият пост в тази тема).
Когато продавачът ви изпрати телефона, му кажете да е зареден, и да го изпрати с опция "Прегледай преди да платиш".
Включете телефона ако е изключен и сами проверете хардуерната и фирмуерната версия на Дисплея и дисплей контролера.
Ако видите че телефонът е с лошите/потенциално проблемни дисплеи/дисплей контролери на Novatek откажете пратката.
Същото се отнася и за покупка от магазин.

Въпреки всичко аз не препоръчвам да се отказвате да купувате Nokia 7 plus. Аз самият съм много доволен от този телефон, който междудругото е спечелил наградата "Най-добър телефон на 2018 година". Това според мен е най-добрият телефон до момента когато става дума за съотношение цена/възможности/наличен AndroidOne.

Довиждане.  Smile

Отново качвам снимките защото в първият пост нещо не работят:
Novatek: (дефектен)
https://ibb.co/hCQvFVH
Goodix: (OK)
https://ibb.co/jGCnJS6

Също така добавям малко тагове за да може темата да се намира малко по лесно:
 
Nokia 7 plus проблем, Nokia 7 Plus проблеми, Nokia 7 plus дефект, Nokia 7 plus дефекти, Nokia 7 plus проблеми с дисплей, Nokia 7 plus проблеми с дисплея, Nokia 7 plus проблемен дисплей, Nokia 7 plus проблеми с яркост, Nokia 7 plus проблеми с яркостта, Nokia 7 plus не мога да променя яркост, Nokia 7 plus петна по дисплея, Nokia 7 plus петно, Nokia 7 plus петно на екрана, Nokia 7 plus зеленикав, Nokia 7 plus отенък
Цитирай
#3

Здравейте!Моят дисплей е Goodix,но от последния ъпдейт(май от тогава е)тъча и при мен спира. Заключвам го ,след това го отключвам и работи за известно време!Правил съм ресет на телефона!
Цитирай
#4

И при мен е така.
Цитирай
#5

(2019-05-23, 15:13:33)stoichev87 написа:  Здравейте!Моят дисплей е  Goodix,но от последния ъпдейт(май от тогава е)тъча и при мен спира. Заключвам го ,след това го и работи за известно време!Правил съм ресет на телефона!
И моят дисплей беше така.Замръзваше Занесох го на сервиз и ми го смениха   дисплея  гаранционно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)