Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да деактивирам "драскането" по екрана?
#1

Здравейте. Имам P20 Pro от няколко дни и не мога да се справя с тая безумна софтуерна тъпотия! Когато скролвам (напр. Инстаграм), от време на време се включва въпросното приложение. Някой има ли идея какво да деинсталирам, за да изчезне? Прилагам и снимка за пояснение


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Така, аз си мисля, че е включено следното:

Settings -> Smart assistance -> Motion control -> Open apps - ако е включено, можеш да рисуваш (точно както си показал на шота) по екрана разни букви, за да отваряш определени приложения.
Цитирай
#3

Благодаря. Трябваше да изключа и трите опции от "жестове с кокалчетата на пръстите" и всичко се оправи!
Цитирай
#4

Другото може да идва от Swift клавиатурата (ако ползваш нея), но то е само когато тя е отворена.

Допълнение - всички от посочения скрийншот ли са изключени?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#5

След изключването е ок =) Пак благодаря!
А относно Swiftkey, знаете ли някаква друга клавиатура, която е по-близо до оригиналните клавиатури?
Цитирай
#6

Gboard тествал ли си?
Цитирай
#7

Перфектна е!
Цитирай
#8

И при мене го има драскането от последната снимка второ и трето са офф скрийншота е ок защото го ползвам. Дайте идея как да се изключи но със запазена опция за скрийншота.

Пп сега прочетох по внимателно обяснението на опцията за скрийншота, много тъпо хем с двукратно чукане хем с рисуване на буква. Така ще се живее явно.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#9

Скрийншот може и с едновременно натискане на палар и намаляне на звука

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)