Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за Mi 9/Mi 9 SE
#1

Здравейте,
Все повече хора във форума сме притежатели на Xiaomi Mi 9/SE, за това предлагам в тази тема да споделяме кой какви аксесоари ползва с телефона. Ще помоля да изразявате кратко мнение(доволни или недоволни сте) за аксесоара както и да поставяте линкове(ако е възможно).

Като автор на темата ще започна първи:
 I. Стъклен протектор:
  1. В момента ползвам това стъкло. 
   + Прилепва много добре и се поставя лесно. Не остават балончета.
    - Олеофобното покритие не е много качествено и остават отпечатъци 
  2. Поръчал съм и стъкло Нилкин. Стъклото пристигна и само чакам момента, в който ще ми писне от по-горното и ще го сменя.
 II. Калъфи:
   1. Калъф на марката MSVII. Поръчал съм матово черен.
    + Много съм доволен за сега е любимия ми калъф. Има невероятен "грип" и е много тънък. Има и минимална протекция на              огромната издутина на камерата. 
     - Няма
   2. Калъф Нилкин
    + Също много добър и качествен калъф. Предлага много добра защита и идва малко по-висок от камерата. Много качествен           материал и се усеща такъв. 
     - Прави телефона малко по-дебел. Гърба е изцяло равен, а не следва извивката на телефона.
   3. Поръчал съм този уж оригинален калъф. Все още не е пристигнал. Имах същия калъф на Mi 6 и беше много добър, надявам          се и тук да е така.
   4. Поръчал съм и този на MSVII. Все още го чакам.
 III. Безжично зарядно.
    1. Ползвам 10W безжично зарядно, с което ползвах Mix 2S и съм доволен. Все още обмислям покупката на бързото.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 4 потребители изказват благодарност на Friz за това мнение:
  • milenvn, milstan, nismo, velqn
Цитирай
Аксесоари
#2

В кутията с телефона дойде и силиконов гръб на Xiaomi, който пасва много добре и е тънък, но за жалост камерата пак остава над него и лесно може да се надраска като се остави по гръб.  Unknw_mini

Затова поръчах протектор за камерата от Aliexpress [линк], даже 2 броя. Дано качеството на снимките с протектора остане високо.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
[-] 1 потребител изказва благодарност на soki за това мнение:
  • Friz
Цитирай
#3

(2019-05-22, 13:21:42)Friz написа:     4. Поръчал съм и този на MSVII. Все още го чакам.

Само да добавя, че въпросния калъф пристигна и е новия ми любим. Така се затвърждава мнението ми за марката. Въпреки визията си калъфа е много тънък и има страхотен грип и усещане, също така предпазва добре камерата. 
Другото, което искам да добавя е, че не издържах и изхвърлих стъкления протектор и сложих този на нилкин. Разликата е осезаема в полза на втория.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#4

На мен не ми допадна,к залепна едното стъкло на нилкин ( това без кант ). Поръчах другото, с черен ръб. Много съм доволен от кейса на нилкин.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#5

Аз сложих този стъклен протектор:  US $1.65  15%OFF | 9D Protective Glass on the For Xiaomi Mi 9 8 SE Mi 6 6X A1 A2 Lite 5X Note 3 Full cover Screen Protector Tempered Glass Film
https://s.click.aliexpress.com/e/yUKcApw

Не съм доволен, точно над камерата, няма лепило и се получава много малка фуга, която се пълни с прах, точно върху камерата и тя става неизползваема.
Цитирай
#6

Аз ползвам само Nillkin , като цяло. И за гърбове и за стъклени протектори. Там трудно може да има проблем човек.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#7

(2019-08-02, 20:22:33)svencho написа:  Аз ползвам само Nillkin , като цяло. И за гърбове и за стъклени протектори. Там трудно може да има проблем човек.
Ползвам тоя гръб https://nillkin.org/smartphones-accessor...se-frosted. В комплекта има черна щипка на, която пише "Discover Inovation" за чий ... е тази щипка?
Благодаря
Цитирай
#8

За да си подпираш телефона, докато наливаш

Вие Литекс сте и на....... 
Цитирай
#9

(2019-10-28, 20:45:11)JollyRoger написа:  Ползвам тоя гръб https://nillkin.org/smartphones-accessor...se-frosted. В комплекта има черна щипка на, която пише "Discover Inovation" за чий ... е тази щипка?
Благодаря
Да си подпреш телефона в Landscape mode и да си гледаш нещо, например.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#10

Колеги кажете някой кейс за Mi 9 който да пази камерата, че е много изпъкнала че не ми се слагат отделно протектори на самата камера
Цитирай
#11

Здравей

Аз използвам този от Алиекспрес Клик и съм доволен пази ми и камерата. 
Ако искаш мога да наравя и снимки.

Поздрави
Цитирай
#12

Здравейте. Някой може ли да препоръча стъкло за Mi 9Т Pro. Сложих едно със черна рамка открая, но поради скосението на стъклото в краищата се получи една лента от 2 -3 мм въздух повече от лявата страна, от дясната е доста по малко. Мерси
Цитирай
#13

(2019-12-01, 14:40:48)stensyto написа:  Здравейте. Някой може ли да препоръча стъкло за Mi 9Т Pro. Сложих едно със черна рамка открая, но поради скосението на стъклото в краищата се получи една лента от 2 -3 мм въздух повече от лявата страна, от дясната е доста по малко. Мерси
Разбира се - без никакво съмнение Nillkin, модела XD CP+ Max

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • stensyto
Цитирай
#14

Аз сложих на моя телефон от тези Nillkin, но след около месец експлоатация навлезе въздух от горен десен ъгъл и сега започва и от долу, а не съм го изпускал. Също така гръбчето, не го опира имат разстояние, но ето го резултата. Сега съм поръчал от по-евтините.

Днес, точно навреме пристигна новият ми протектор, изрязан е около камерата и е за целият екран. Получи се много добре, ако някой се колебае в избора си, ето линк към търговеца:

https://s.click.aliexpress.com/e/FHnJM8mc

И цената му е приемлива 4 лв.
Цитирай
#15

Ползвам Nillkin и нищо друго. На моят SE вече четвърти месец, без забележка. Преди това счупих един такъв.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#16

(2019-12-01, 17:56:29)valentyno написа:  Аз сложих на моя телефон от тези Nillkin, но след около месец експлоатация навлезе въздух от горен десен ъгъл и сега започва и от долу, а не съм го изпускал. Също така гръбчето, не го опира имат разстояние, но ето го резултата. Сега съм поръчал от по-евтините.

Днес, точно навреме пристигна новият ми протектор, изрязан е около камерата и е за целият екран. Получи се много добре, ако някой се колебае в избора си, ето линк към търговеца:

https://s.click.aliexpress.com/e/FHnJM8mc

И цената му е приемлива 4 лв.

Мерси, че сподели, аз поръчах два от тези. Ако не ги бъде ще се ходи до Нилкин шопа.

Направи ми впечатление, че при 95% от хората е залепнало и не е оставило мехурчета, което за тази цена е добре.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)