Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K20/ K20 Pro с 48 MP камера и Snapdragon 855- покупка, магазини и цени
#26

(2019-05-31, 23:06:15)Praniel написа:  Някой успя ли да намери k20 pro global version ?

Засега виждам само с global rom. Което е различно и препоръчвам да не се купува, освен ако не сте добре запознати.

Вероятно съвсем скоро ще се появи и глобална версия. За Redmi K 20 вече има такава.


Цитирай
Аксесоари
#27

Защо не е препоръчително да се купува, слагат някакъв измислен ром ли?
Цитирай
#28

на този етап е излишно рисково да се купува китайски вариант,китайците умеят да изненадват,говореше се(не за този апарат) че по някое време ще въведат забрана да се флашват китайските с глобален ром и други неща + познатите минуси
Цитирай
#29

(2019-06-01, 10:34:01)Wild bear написа:  на този етап е излишно рисково да се купува китайски вариант,китайците умеят да изненадват,говореше се(не за този апарат) че по някое време ще въведат забрана да се флашват китайските с глобален ром и други неща + познатите минуси
Това и аз съм го чувал.. кога или дали ще е вярно, бижа работа..
Глобален си е най-добре.Жалко че има разлики в цените

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#30

има сега,като дефакто и да закупиш,ще ти го пратят когато имат наличности.после разликата става няколко долара
Цитирай
#31

Забраната важи само за телефони със заключен bootloader. За повечето потребители не е проблем, почти всички и без това инсталират xiaomi.eu ром. Аз лично не бих ползвал china ром. 

Китайската версия също така няма Band 20. Ако има запознат, моля да поясни дали може да се отключи софтуерно. 

Отделно не е изгодно да се купува от китайските търговци непосредствено след пускането на телефона, както е в случая. Цените първоначално са абсурдно завишени и недълго след това започват да падат рязко (Mi 9 например поевтиня със 100 долара за последния месец). Изчакайте два месеца, не харчете излишни пари. Още повече ще си проличи дали телефона няма по-сериозни детски болести.
Цитирай
#32

Redmi K 20 Pro  е реализирал 200 000 бройки в днешната първа вълна от продажби в Китай: https://www.gsmarena.com/redmi_k20_pro_2...-37346.php

Същевременно Mi global store и Goldway са намалили надценката си с още 10 долара и вече предлагат апарата за 419 долара (733 лв.):

https://www.aliexpress.com/item/33027153...5a8ayy8i4O
https://www.aliexpress.com/item/33025412...b370064fea

Присъединявам се към съветите на колегите да се изчака месец- два преди поръчката. Когато има достатъчно наличности и първоначалният интерес е задоволен, цените се доближават до официалните, т.е. 360 долара (630 лв.)!!


Цитирай
#33

При положение, че в България може да се купи Xiaomi Note 7 на цени съпоставими с тези от Китай според мен и K20 Pro ще може да се купи от тук за около 700лв след месец.
Цитирай
#34

Съгласен. Много се манипулира пазара на новите стоки.
Цитирай
#35

Значи какво излиза глобалката на Redmi K20 ще се казва Xiaomi Mi9t? Това до някъде съвпада с онзи слух от Полша че за Eвропа модела ще носи бранда Xiaomi...
Цитирай
#36

(2019-06-02, 06:33:28)aladin написа:  При положение, че в България може да се купи Xiaomi Note 7 на цени съпоставими с тези от Китай според мен и K20 Pro ще може да се купи от тук за около 700лв след месец.
Нормалната версия вече може: цък

 
Цитирай
#37

Да дадеш на някой да ти поръча от Китай я разбирам аз тази обява.

"Доставка до 14 дни"

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#38

Което веднага означава липсващи честоти.
За България няма проблеми, но като пътуваш из европа Band 20 е много често използван.
На свой риск викайте китайската версия.
Най-добре е да се изчака глобалната, заедно с името ѝ Smile.
12 юни е следващото събитие, на което ще оповестяват устройство
Цитирай
#39

(2019-06-03, 15:28:31)gurcayy написа:  Да дадеш на някой да ти поръча от Китай я разбирам аз тази обява.
"Доставка до 14 дни" 
Актуализирали са сроковете - вече излиза : "Доставка до 2-5 работни дни".

 
Цитирай
#40

Да, сега пише 2-5 дни. Странна работа, когато постна линка, пишеше 14 дни.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#41

(2019-06-03, 15:33:26)suffer написа:  За България няма проблеми, но като пътуваш из европа Band 20 е много често използван.

Вече съм споделял- миналата година имах пътувания до Брюксел и Лондон. Бях с Редми Ноте 5- китайска версия, без банд 20. Навсякъде си имах обхват, интернет, 4G. Като използвах яко нет- оператора дава 5 000 МБ в роуминг. Никакви проблеми.

Мисълта ми е- преувеличава се значението на този банд 20. Навсякъде в Европа, както и у нас, основното покритие на 4G е изградено на 1800 mHz + 2100 Mhz. Проблем евентуално може да имате само ако живеете някъде в отдалечена селска област в Европа.

Също съветвам да се изчака седмица-две преди първите поръчки. Надценките на търговците все още са в период на активно падане Smile


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer, Wild bear
Цитирай
#42

Аз от човек, който живее в Италия си спомням, че някъде имаше само един оператор, където без банд 20 са много зле нещата
Цитирай
#43

Да, има 3-4 страни, в които последният оператор, който е тръгнал на пазара е получил основните си честоти на 800 mHz- банд 20, защото няма останали други. По спомен- Италия, Словакия, Чехия. Ако живееш в някоя от тези страни и си абонат на точно този оператор, тогава има смисъл да следиш за банд 20. В останалите случаи и за огромното мнозинство от хората няма значение.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#44

Вече има яснота за международното разпространение на новите модели. В Индия ще се продават от 15-ти юли под същите имена. За нас по-интересна е датата 12-ти юни, когато ще бъде официално представена международната версия на Redmi K 20 под името Xiaomi Mi 9T: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9t_la...-37373.php

Тогава ще стане ясна и официалната цена за Европа. Датата е достатъчно близо, няма смисъл да се поръчва на този етап от Алиекспрес. Тъкмо ще намалее допълнително и надценката на търговците там  Smile


Цитирай
#45

За момента Xiaomi Mi 9T глобална версия от GizTop за $349 - цък

 
Цитирай
#46

Очаквано надценката на търговците продължава да се движи надолу, приближавайки се към официалната цена. За К 20 Про вече имаме оферта от 376 долара или 650 лв.: https://www.aliexpress.com/item/33029762...b370064fea

Ако искате със сигурност да избегнете митница, използвайте тази оферта: https://www.aliexpress.com/item/33027153...b370064fea

Офертите за телефоните са със китайски ром и английски език. От магазина могат да ви инсталират глобален ром по желание, но тази версия е по-скъпа.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer, Wild bear
Цитирай
#47

Едно от нещата, които направиха най-голямо впечатление при представянето на телефоните са изключително близките цени на 6/64 и 6/128 ГБ версии. Тоест Xiaomi не си добавя допълнителна печалба от по-високите версии, за разлика от едни други добре известни фирми!

Ако иска да поръча модел с по-голяма вградена памет, клиента заплаща само реалната цена на допълнителните гигабайти! Така че определено си заслужава да следим и цените на 6/128 GB версиите, те се превръщат от тази година в нещо като стандарт за горният среден/флагмански клас.

Най-добрата оферта в момента е Redmi K 20 Pro 6/128 GB за 391 долара (675 лв.). Магазина предлага модела и с инсталиран глобален ром с включен български език за само 10 долара допълнително: https://www.aliexpress.com/item/33025668...b370064fea


Цитирай
#48

Май това с новата им гривна ще е новия ми ъпгрейд. Колко ли ще трябва да почакаме преди да можем да поръчаме глобална версия на прилична цена? Smile)

п.с. Само К20 ли ще има версия, а Про-то?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#49

(2019-06-12, 20:12:22)disrespectful написа:  Само К20 ли ще има версия, а Про-то?

Само К 20 засега има европейска версия като MI 9T. К 20 Про също ще има, но по- късно и с възможно друго име, например Poco F2 Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай
#50

Знаете ли, дали Xiaomi.eu имат вече rom за К20 pro. Че нещо много ми хвана окото 8/128 версията. В крайна сметка не е такъв проблем да си флашнеш rom-a. Макар че, имам горчив опит с китайски версии...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)