Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Nova 5 - слухове, спецефикации, коментари

(2021-09-26, 07:09:54)Стоян Божков написа:  Обмислям да заменя моя Nova 5T (лилав, неотличим от нов) с Xiaomi Mi 10 Lite 5G. Някой, който е запознат с техническите спецификации, може ли да направи бърз компетентен коментар за плюсовете и минусите на такава замяна. Предваритело благодаря! Аз не търся върховно представяне. Поднових си договора към А1 с 5Г план и обмислям да се възпозлвам от това пълноценно. Освен за нормална употреба в града, позлвам телефона като вифи хотспот за интернет към мултимедията в колата, когато пътувам из страната.
Ето тук може да видиш разликите между двата телефона - https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...one2=10159

Единствения плюс на Xiaomi-то е AMOLED дисплея. Новата е по бърз като телефон, според мен и ще снима по добре, с две думи, не си заслужава смяната - като дори има вариант да съжаляваш много, предвид бъгавия софт Xiaomi.

Относно новият 5G план, който най вероятно е с някакво ограничение на скоростта след 3 месеца - което също обезсмисля смяната.
Цитирай
Аксесоари

(2021-09-26, 07:47:17)Vi70 написа:  ... Новата е по бърз като телефон, според мен и ще снима по добре...
Като собственик - не снима по-добре, а много, много по-добре, при това не само спрямо Mi 10 Lite, а ако се ползва адаптивна яркост, AMOLED дисплеят е безсмислен. Проблем на Nova 5T e липсата на 5G, доколкото това е важно при нищожното покритие в момента.
Цитирай

Мисля че на а1 плана е с 5г за целия срок на договора
Цитирай

Евеш ли им м@м@та?.. [Изображение: 6b00e18521c849630bb18e4024a93e8f.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Продадоха ми плана 68 лв. за 34. Обещаваха ми, че е 5Г и без ограничение за целия срок.

Благодаря за мненията, изглежда няма особена полза да сменям телефона. Предполагам, че сегашният с 4Г ще е достатъчен за целите на моето потребление.
Цитирай

(2021-09-26, 13:59:24)Стоян Божков написа:  Предполагам, че сегашният с 4Г ще е достатъчен за целите на моето потребление.

Би трябвало да имаш 4G+ даже Smile
Цитирай

Здравейте,от известно време насам не ми се актуализират тапетите на заключен екран.Сменят са десетина еднакви поне от три четери месеца.Някой ако може да помогне или със подобен проблем?
Цитирай

(2021-09-28, 15:43:17)solo5 написа:  Би трябвало да имаш 4G+ даже Smile

Да, има индикация 4G+ на карта 1. Налично е и VoLTE.
Цитирай

не изрових темата на Nova, но да питам тук - може ли да се настрои мобилната мрежа така  че да не харчи излишно МБ? Брат ми има само 3ГБ и често свърват бързо.
И при зона със слаб обхват /селото/ също някаква оптимизация?!

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Може да се ограничи потреблението на данни във фонов режим. Единия начин е, настройки-моболна мрежа-поребление на данни-интелигентно пестене на данни. На същото меню, потребление на данни се показва кое приложение колко данни е изхабило, цъкаш на него и ако има потребление във фонов режим, може да се спрат, ако приложението не е важно. Видеата в ютюб да са на по ниска резолюция, например 480р,или 720р.

Huawei P30
Цитирай

Здравейте! Може би въпросът ми не е за тук, но ако някой може да помогне, ще се радвам. Някой има ли идея защо ми дава това съобщение при опит за влизане в среща в Meet?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Присъединяване с код?
Цитирай

Здравейте,
някой дали е срещал проблем при свързване с безжичното прожектиране на телефона си с ТВ ( в моят случай - Sony Bravia Android TV и Huawei Nova 5T )?
Реших да покажа едно клипче на семейството, но така и не се стигнахме до гледане, просто не ставаше!
Какво ли не опитвах, и кеш на мироркаста и уебвию трих, новите ъпдейти премахвах, пак ги инсталирах, включвах и изключвах, всичко за 2, 5 ,10 мин., Но, не и не!
Накрая в 1:00 вечерта се предадох, но за последно реших да пробвам с на детето телефона - P10 lite, е останах със смесени чувства! На детето с телефона се свързва веднага, с моят телефон - Nova 5T не ще!
Ако някой се е сблъсквал или просто може да ми отвори очите, ще съм много благодарен!
Цитирай

На телевизор не съм пробвал, но на комп с уин 10 си работи без проблем.
Цитирай

(2021-12-15, 09:03:40)milko_sf написа:  ... с моят телефон - Nova 5T не ще!...
Свързва се безпроблемно (LG и Sony) в рамките на една и съща мрежа, стига да му е позволено - активираш ли иконката от падащото меню?
Цитирай

(2021-12-15, 11:51:05)L1892 написа:  Свързва се безпроблемно (LG и Sony) в рамките на една и съща мрежа, стига да му е позволено - активираш ли иконката от падащото меню?

Да, всичко правя, уж!
Все пак с на детето тела става номерът!
Има някакво стопиране, но не знам от кое устройство ....
Не знам и кога е станало, за последно съм ползвал тая екстра преди 3-4 месеца ... Тогава работеше без проблем. Дали не е след някой ъпдейт на телефона ...но те последните бяха все секюрити! Не знам... чудна работа е!
Цитирай

Разгледай по-внимателно менюто с настройките дали няма въведена някаква друга забрана. Вкъщи няма никакъв проблем с Nova 5T, P30 и P30 Pro - свързват се безпроблемно и без забавяне.
Цитирай

Ще проверя да не съм изпуснал нещо, макар че, къде ли не проверих! 
Но мисля че май нещо в телефона е проблема а не в телевизора, иначе и на малката нямаше да се свързва!
Цитирай

От известно време телефонът фрийзва при зареждане или излизане от някоя страница, както на включени мобилни данни, така и на wi-fi, като се налага да рефрешвам страницата по няколко пъти.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай

Кога за последно си чистил кеша на браузъра или оптимизирал системата с вградения инструмент?
Цитирай

(2021-12-17, 09:36:55)L1892 написа:  Кога за последно си чистил кеша на браузъра или оптимизирал системата с вградения инструмент?

Кеша чистя често, поради този проблем, но фрийзва се получава и в ютуб.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай

Клип от нета или от телефона искаше да пуснеш?
Ако е от нета и си с нова версия на Youtube Vanced оттам е проблема
Трябва да върнеш по-стара версия. Бях пуснал тема по този казус
През Youtube не би трябвало да имаш проблем
Цитирай

(2021-12-17, 16:40:21)hsgrgs написа:  Кеша чистя често, поради този проблем, но фрийзва се получава и в ютуб.
Изчисти и данните на проблемните приложения,после ще трябва да се настройва на ново.

Huawei P30
Цитирай

Vanced 16.02.35 работи
Цитирай

(2021-12-26, 09:20:08)solo5 написа:  Клип от нета или от телефона искаше да пуснеш?
Ако е от нета и си с нова версия на Youtube Vanced оттам е проблема
Трябва да върнеш по-стара версия. Бях пуснал тема по този казус
През Youtube не би трябвало да имаш проблем

От телефона се опитвам да пусна нещо на телевизора! С youtube няма проблеми!
Проблема е с телефона, пробвах същото на друг Сони ТВ, но и там не иска да сработи!
Днес сутринта получих нов секюрити ъпдейт и се надявах тайно да се оправи, но отново не!
Не че е болка за умиране, но ме чопли отвътре.... иска ми се да си работи!
Не знам, какво да правя вече, трих кешове и глупости, но не става! За рестор дума и да не става, за някакъв си мирор няма как да стане, така че ще се кротна и ще чакам да стане чудо !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)