Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Nova 5 - слухове, спецефикации, коментари

При 48 Mp липсва AI. Само AI Ultra Clarity където пише, че е добре за заснемане на неподвижни обекти при добра осветеност. Което е стъпка назад според мен.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Една бърза консултация.
Шорткъта за директно набиране не работи в къстъм лаунчери (в случая Total launcher).
В стоковия лаунчер работи нормално.
Всички разрешения уж са раздадени.
Нещо да пропускам?

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай

Телефона поддържа ли always on display.

Поразгледах из нета, няма поддръжка, тъй като дисплея не е OLED.

Lenovo P70-A--->>Huawei P9 lite---Nokia 8---Huawei Nova 5T---Xiaomi Mi note 10 lite
Цитирай

И аз моля замалко помощ за звука при звънене.
След последния ъпдейт (поне така мисля, защото преди това не ми е направило впечатление) при позвъняване звукът е с нарастване, а аз не искам да е така. Разгледах настройките 2 пъти и не го намирам това. 
Благодаря
Цитирай

Няма и да ги намериш и при Huawei P30 Pro се оплакват от същото, ако ви пуснат ъпдейт, тогава.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

И при мен изписва, че не се поддържат 2 приложения едновременно. Защо така?

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой знае ли, защо при honor 20 все още няма update има ли как от някъде да го изтегля
Цитирай

(2020-07-19, 09:13:22)danielhm написа:  Някой знае ли, защо при honor 20 все още няма update има ли как от някъде да го изтегля
По-нагоре съм написал къде се намира упдейта.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-07-19, 07:43:41)venomcorp написа:  И при мен изписва, че не се поддържат 2 приложения едновременно. Защо така?

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Открих как става, отваряш едното приложение и от страничния док отваряш другото като задържаш върху иконата му и влачиш към горния или долния край на дисплея, автоматично свива вече отвореното приложение и ти ги дава и двете на split screen
Цитирай

Явно при мен е по различно и сърцето нямам актуализация
Цитирай

(2020-07-19, 07:43:41)venomcorp написа:  И при мен изписва, че не се поддържат 2 приложения едновременно. Защо така?

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Поддържа, но не за всички приложения. Например Facebook messenger не се поддържа за разделяне на екрана с друго приложение. Но текстови приложения могат да се поставят на разделен екран с галерия снимки, давам само пример.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ясно за приложенията на един екран. А каква програма използвате за инфрареда? Аз лично не успях да открия някоя, коята да ми подагра уредбата или телевизора.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Нова 5т няма инфрареда, това от горе дето си мислиш че е всъщност е сензора за близост.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай

(2020-07-19, 22:16:08)venomcorp написа:  Ясно за приложенията на един екран. А каква програма използвате за инфрареда? Аз лично не успях да открия някоя, коята да ми подагра уредбата или телевизора.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Колегата boboe е прав, Huawei Nova 5T няма инфраред. Датчика отгоре е пространствен сензор за близост, който ако покриеш за експеримент, ще индикира реакция, ако е включена функция за възпрепятстване използване в джоб или чанта.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ясно. Благодаря за бързите отговори. А аз си мислех вече, че нещо апарата е дефектен и щях да го водя по гаранция.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-07-20, 07:30:31)venomcorp написа:  Ясно. Благодаря за бързите отговори. А аз си мислех вече, че нещо апарата е дефектен и щях да го водя по гаранция.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk


Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-07-19, 12:40:28)danielhm написа:  Явно при мен е по различно и сърцето  нямам актуализация

Поддръжка ->услуги (най-отдолу втората икона) ->бързи услуги -> актуализация

ако дадеш на бързи услуги -> още , актуализация е в раздел други
Цитирай

(2020-07-13, 09:32:28)ribbon написа:  ...След последния ъпдейт (поне така мисля, защото преди това не ми е направило впечатление) при позвъняване звукът е с нарастване, а аз не искам да е така. Разгледах настройките 2 пъти и не го намирам това. ...
Едва тази сутрин ми остана време да позволя ъпдейт до 10.1.0.225 и тази "новост" (за щастие, има я само при първото позвъняване, след него звучи равномерно) ми направи неприятно впечатление, а и няма опция за нормализиране. Ако телефонът е изваден и/или е на закрито/тихо - няма проблем, но като се носи в чантичката, почти не го чувам на първо позвъняване. Дано я оправят със следващо обновяване.
Цитирай

Здравейте! Отскоро ползвам този телефон. При свързване с компютъра липсват миниатюрите на направените скрийншоти. Същото се получава и при прехвърляне на изображения от компютъра на телефона - изображенията се виждат само като икони. Има ли начин това да се оправи и изображенията да се виждат както трябва?
[Изображение: asd.jpg]
Цитирай

Някой знае ли, кога ще го има приложението huawei meetime вече съм със magic 3.1, а още го няма и друг ъпдейт ли трябва да дойде
Цитирай

(2020-07-20, 07:13:21)pacemaiker написа:  Колегата boboe е прав, Huawei Nova 5T няма инфраред. Датчика отгоре е пространствен сензор за близост, който ако покриеш за експеримент, ще индикира реакция, ако е включена функция за възпрепятстване използване в джоб или чанта.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk

Каква е тази функция и как се включва. Смисъл ако ти е в джоба телефона при позвъняване автоматично ще се усили звука ли
Цитирай

(2020-08-03, 17:14:35)wasntmeer написа:  Каква е тази функция и как се включва. Смисъл ако ти е в джоба телефона при позвъняване автоматично ще се усили звука ли

В полето за търсене напиши предотвратяване и ще имаш достъп до въпросната функция. Иначе в настройки на иконката с ръчичката (функции за достъпност) -> Предотвратяване на неволни докосвания. Имай в предвид, че ако докоснеш сензора за пръстов отпечатък с правилния пръст без значение, че е в джоба се отключва и започва си джурка из приложенията без проблеми от докосванията към крака.
Цитирай

(2020-08-03, 17:14:35)wasntmeer написа:  Каква е тази функция и как се включва. Смисъл ако ти е в джоба телефона при позвъняване автоматично ще се усили звука ли
[Изображение: ef99a581fb1eef15b2d4c8a1f67a0f5b.jpg]
Ето го от снимка на екрана.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • wasntmeer
Цитирай

При мен дойде секюрити пач 10.1.0.232.

Дано това не се окаже последното, което ще получим - четох някаква статия, че тези дни е изтекъл временният лиценз на Хуавей да получава ъпдейти от американските компании, вкл. от Андроид.
Цитирай

(2020-08-17, 07:01:11)Стоян Божков написа:  При мен дойде секюрити пач 10.1.0.232.

Дано това не се окаже последното, което ще получим - четох някаква статия, че тези дни е изтекъл временният лиценз на Хуавей да получава ъпдейти от американските компании, вкл. от Андроид.
Получих този пач преди 1 седмица. Да временния лиценз е изтекъл. Но още няма коментари от страна на Huawei, както и от страна на търговския департамент на САЩ, относно изтеклия лиценз. Има информационно затъмнение, което създава шанс за всякакви твърдения. В момента серия P40 е без тези услуги, притежателите си се справят с положение. EMUI 10.1 е фирмената обвивка на Huawei, която може да си получава обновления. Проблема засяга основно услугите на Google с техния GMS - Google Play store, YouTube , Google maps и т.н.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 11 гост(и)