Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между Amazfit Stratos и Amazfit Verge
#1

Двоумя се между тези два модела. Кой е по-добър и си заслужава парите? 
В момента Verge може да се намери за около 240лв с гаранция в БГ, а Stratos за около 330лв.
До момента ползвах Mi Band 3 и свикнах с нотификации, обаждания, крачки и всички екстри които предлага, но ми се иска да ъпгрейдна към нещо по-добро и с възможност за нормално четене на нотификации и т.н.
Stratos ми допада повече като външен вид, но до колкото прочетох не става за плуване и  епо стар като модел.
Другото което не ми стана ясно е има ли разлика между Stratos и Stratos 2S?
Другия, който ми хареса е Huawei GT, но предвид ситуацията на Huawei в момента, мисля да се въздържа от него.

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Точно обратното - стратос-а става за плуване вердже-то - не. Което е много голямо предимство в полза на стратос-а.
Миналата седмица гледах един amazfit pace на приятел и мога да ти кажа, че за никакво сравнение не може да става дума ако говорим за дисплей. Верджето е с амолед който не се вижда на слънце и не свети постоянно, от друга страна пейс/стратос  са с аlways-on transflective дисплей който е перфектен през деня. Всичко се вижда и изглежда много добре. През нощта не съм го виждал, но по разкази на очевидци бил по-зле от амоледа. Накратко стратоса размазва смотания амолед, като приемам, че е два пъти по-зле през нощта.
Външния вид също е в полза на стратоса, но имай предвид, че е 48мм в диаметър и си е доста сериозен водомер и на по малка ръка едва ли ще стои добре. Това е причината поради която аз поръчах пейс, който се загуби/търговеца излъга че го е изпратил и след рефунда си поръчах вердже, от който не съм особено очарован.
Последно, с две думи - или stratos или pace.
Ако пейс-а пак изскочи на $80 ще взема един(съответно търговеца пак може да излъже, че го е изпратил Big Grin).
Цитирай
#3

И двата модела си заслужават.
Цитирай
#4

Ползвам Стратоса от около половин година и за мен си заслужава всеки лев.
Относно водоустойчивостта - не го свалям никога - къпане, плуване, фитнес. Една седмица на Велинград го киснех по цял ден в басейните с вода с температура 37-38 градуса. Даже аз се притесних от по-високата температура да не направи конденз вътре. Тц - нищо му няма. Бачка си перфектно. Също така доста добре работи в режим плуване и отчита направените дължини след задаване на дължината на басейна.
Като минус мога да отбележа, че трябва да е доста силно пристегнат към ръката за да отчита правилно пулса по време на тренировка - съпоставям го с пулсомерите на пътеките. Също така са му необходими няколко сесии за калибрация спрямо размера на крачката ти за да отчита точно изминатото разстояние.
За Върджа нямам мнение, но ако не е водоустойчив както пише колегата, значи няма особен смисъл от него. Не си представям при всяко къпане или плуване да го свалям. Но това е лично мнение Smile
Отделно че Стратоса пак чисто субективно е много по-красив Smile

Успех с избора и е важно теб да те радва Smile

 Xiaomi Mi Max - Android 6.0.1; HTC ONE 10 Dark Grey 32 GB - Android 6.0.1
Цитирай
#5

ако това е от помощ:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1558333
както и околните мнения Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#6

Verge-a изглежда като излязал от зрънчо, но все пак с много добър дисплей. Аз съм 193 см висок и 120 кг. и на моята ръка изглеждаше все едно съм откраднал часовника на някое дете! Startos-a е по-красив, по-голям и с подходящ Watch face е много добре. Има неща които харсах на Verge и ми липсват при Stratos, но не е болка за умиране. Ако ги има в eMag можеш да вземеш и двата и да ги ползваш почти месец и да върнеш единия. Лесно е. Всичко е много субективно. На един му харесва едно на друг друго. Въпрос на вкус казало кучето и се облизало под опашката. Няма как някой да ти каже какво да харесваш и какво не. Иначе .....


Извинявам се ако съм засегнал някой!
[-] 1 потребител изказва благодарност на shrike_avatar за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#7

Нека и аз да не се хваля, от 1993 година се занимавам с вдигане на щанги, в последствие културизъм и до наши дни, работя в едно от министерствата и така за часовника. От два дни го кисна в Черно море /Варна/ - все още работи, батерията издържа над 6 дни с активна функция за завъртане на китката и постоянно измерване на пулс. Добавям две снимки една на слънце, другата на сянка - нека автора на темата сам да прецени дали се вижда. Разговор от часовника може да се води до около 20 метра от телефона, ако няма преграда между тях - телефона в чантата на плажа, аз съм във водата и под водата и пак звъни.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • emil11, suffer
Цитирай
#8

(2019-05-27, 15:47:26)ultrashock написа:  Другото което не ми стана ясно е има ли разлика между Stratos и Stratos 2S?

Първият е с corning gorilla glass 3 а другият със сапфирено стъкло и много по-скъп съответно!
Цитирай
#9

Тук има едно прясно видео което може да бъде полезно при избора на часовника, дано да знаете руски език

https://www.youtube.com/watch?v=abRhtvkF...e=youtu.be
Цитирай
#10

Ползам Amazfit Pace и съм доволен. След последния ъпдейт работи още по-дълго. Доволен!
Цитирай
#11

Пред същата дилема бях преди два месеца взех Stratos 2 , като определещия фактор беше дизайна и не съжалявам за избора. Не мога да сравнявам двата модела, защото съм нямал допир с Verge. Поръчах го от Испания и доставката беше експресна за 2-3 дена дойде в UK, който и модел да изберете няма да сгрешите.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
[-] 2 потребители изказват благодарност на nistel_87 за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай
#12

За Verge нямам мнение, но имах Stratos и Pace и мога да кажа че разлика няма, вършат една и съща работа а Pace е по евтин доста. Да Стратоса има по-добър дизайн, но само това.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Xiaomi mi4 & Xiaomi mi5 & Xiaomi mi 8
[-] 1 потребител изказва благодарност на marinelo за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#13

И водоустойчивостта. За плувци е критически важно
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#14

Защо само за плувците?
Аз не тренирам нищо, но съм свикнал да не си свалям часовника дори когато влизам в морето! Когато си купих Verge си мислех когато дойде време за плацикане я на море я в басейн да го свалям, но след като го замених със Stratos вече нямам притеснения. Някой ден може и да го ползвам по предназначение (да следи тренировки) за сега ми е просто часовник.

Изпратено от моят RNE-L01 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Заради ip68 5atm устойчивостта.
Аз не съм плувец. И за мен не е важно, но говорехме за основните разлики с Pace.
Защото твърдението, че са еднакви навежда на мисълта, че наистина са еднакви и само по дизайн се различават. А аз не искам да подведем никой
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, shrike_avatar
Цитирай
#16

То тези неща, че Verge и Pace са с IP68, а Stratos е 5 атм. го пише на всякъде и за това по подразбиране за мен не се замислям. Ако има някой който все още не е на ясно със стандартите за водоустойчивост може да постнем линк към нвкой сайт където са обяснени подробно.

Изпратено от моят RNE-L01 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на shrike_avatar за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай
#17

Да. Мисля, че е важно.
За пейс си мисля да не е и ip67 даже
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, shrike_avatar
Цитирай
#18

Аз със сигурност вече разбрах, че Verge не понася много водата Wink или я понася но след това трябва да се суши поне пет минути на топъл въздух.
Ако съм на автора на мястото - бих купил Stratos, ако има на идея да плува с него и да го потапя във вода. Другото е, че циферблата се вижда постоянно на светло.
Други плюсове не виждам в Stratos,
Цитирай
#19

Аз плувам често в басейн и р. Дунав и проблем със стратоса нямам. Единствено се въздържам да плувам в морето с него заради солената вода.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#20

Проблем може да има ако се окислят контактите, но пък изглеждат позлатени.

Изпратено от моят RNE-L01 с помощта на Tapatalk

Поне на зарядното. Иначе на чсовнока сивеят.
[-] 1 потребител изказва благодарност на shrike_avatar за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#21

Да имат един-два микрона Au,
Цитирай
#22

За една година ползване на Стратос няма и наченка на промяна на цвета на контактните пластинки на часовника. Все пак човешката пот е агресивна, но явно са помислили за това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#23

Не избързвай с покупката - през тази година ще бъдат представени два нови модела часовници на Huami. Предполагам ще предложат повече от Stratos и Verge.
Цитирай
#24

За малко помощ да помоля относно моделите на марката amazeFit... мисля че подобно на моделите на Xiaomi телефоните взеха да разводняват с версии и модификации.
Ммного би ми помогнал ако някой посочи линк/ сайт където да са групирани по модели и хронология Smile

Интересуват ме подобните на класически часовници с кръгла форма.. Сега разбирам че въпросният Verge има ново издание 2.. още нямам мнение, но имах Бип и Pace.. Имат ли те втори издания??
Гледам има Amazfit Stratos+.. Той пък какви са му разликите?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
[-] 1 потребител изказва благодарност на doxr за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#25

stratos+ е същия като нормалния стратос, но със сапафирено стъкло

хронологията е
Пейс
Стратос/+ също познат като 2s
Verge
verge lite
verge

i по средата бип-ове, но те не са кръгли.
Най-добрия от новите върдж-ове трябва да има EКГ.
Най-добре е да се следят на китайския сайт, защото не всичките са с глобални версии

https://cn.amazfit.com/
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)