Оценете темата:
  • 13 гласа - средно 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei - какво се случва след бана от САЩ

Huawei готови за производство на 14nm процесор.
Според информацията екипът за разработка на хардуерни инструменти и поддържаният вътрешен партньор са направили възможно постигането на пробив в основата на технологията.

Източник

Huawei P30
Цитирай
Аксесоари

Huawei е разработила софтуер за ИТ мениджмънт, с който смята да замени този на Oracle, правейки още една стъпка към намаляване на зависимостта си от американски технологии.
Наричайки го „най-мащабния и сложен проект за трансформация, който Huawei някога е предприемала“, компанията се ангажира с три години и хиляди служители, за да разработи своя собствена корпоративна система, известна като MetaERP. Няколко местни партньора също допринесоха, включително фирмата за киберсигурност Qi An Xin Technology Group Inc. и разработчиците на софтуер Kingdee International Software Group Co. и Kingsoft, заяви директорът на Huawei Тао Дзинвен в отделно изявление.

Източник

Huawei P30
Цитирай

Днес китайските медийни източници разпространяват интересна новина за телефона Huawei 5G и САЩ, които позволяват на Qualcomm да продава чипа Snapdragon на производителя на смартфони.
Хора от индустрията казват, че САЩ са разхлабили строгостта си върху Huawei за известен износ на чипове. Засега Qualcomm може да достави чипсет 5G Snapdragon на Huawei. Съобщава се обаче, че САЩ може да не изтеглят забраната за Huawei в страната.

Преведено с транслейт.

Източник

Huawei P30
Цитирай

Истината е, че Китай успяха въпреки санкциите на краварите...

https://www.youtube.com/watch?v=P5u-fPn3mys
[-] 1 потребител изказва благодарност на hippy за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай

Глупости.Нищо не са успяли и няма как да ни грее лично нас без санкциите.Никой не го интересува 5G ,а Гугъл услугите.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 3 потребители изказват благодарност на nanobanano за това мнение:
  • greenandroid, rikob, VikeZ
Цитирай

Тук съм посветил две анкети за Huawei след санкциите на САЩ.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100227 - Ще се справи ли Huawei след санкциите от САЩ?
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100591 - Бихте ли си купили телефон на Huawei в момента?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Ето и още едно видео по темата за процесорите.И малко информация,преведена с преводач.
Цитат:В днешната ожесточена арена на глобална технологична конкуренция китайската индустрия за чипове е обект на ограничения и предизвикателства. Сред тях, блокадата на чип технологията от Съединените щати и забраната на литографски машини от висок клас в Холандия, тази поредица от удари изглежда е тласнала Китай към труден път. Въпреки това, точно когато всички бяха скептични относно перспективите на Китай в областта на 5G чиповете, Huawei отново обърна ситуацията с главата надолу с удивителна скорост. Точно когато министърът на търговията на САЩ Джина Раймондо посети Китай, Huawei пусна чисто нов смартфон без предупреждение, което напълно шокира европейските и американските страни. Разбираемо е, че мобилният телефон на Huawei е оборудван с новоразработения чип Kirin 9000S и приема най-модерната 7-нанометрова чип технология в Китай. В тази връзка някои експерти от индустрията спекулират, че Huawei успешно е пробила 1079-дневната блокада на чиповете и е постигнала масово производство на 5G чипове. Въпреки това, в този важен момент европейският доставчик на литографски машини ASML помоли Китай да продължи да купува техните литографски машини. И така, има ли някакво намерение зад този фон?
 

Huawei P30
Цитирай

Преди 30+ години, комунистическата пропаганда у нас звучеше по същия начин: Нашия любим вожд и учител... България става все по-силна и силна.... Западният империализъм ни моли да почива на Златни пясъци и да купува български електрокари... Нищо ново под слънцето!

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

Тъй де,но китайската номенклатура няма нищо общо с нашите дебили.Няма да се изненадам ако дойде време за молебен.Малко встрани от темата,но тези дни от фокдваген са им ходили на крака да подписват договори с 2 компании за ел. автомобили щото почват за падат процентите.....Пак добре,че политиката им не е агресивна като на коМбоците.......
Цитирай

Номенклатурата стане ли диктатура, пиши страната бегала... Поинтересувайте се от последните речи на президента Си, който говори все повече за "сигурност" и все по-малко за икономика. Си си повярва и реши да става император, включи Huawei в цялата "игра на тронове" с новия Път на коприната и последните станаха жетва на геополитиката. Самия факт, че се капсулират и се опитват да си станат самодостатъчни, говори, че вече са по поели надолу.

Колкото до електрическите автомобили: $72 милиарда данъчни стимули за нови електромобили в Китай. Но има и друго:

[Изображение: DQaxb47.jpeg]

Изоставени автомобили. Ще се опитат да пробият на Запад, но едно ембарго или промяна на изискванията за сигурност или кой знае още какво и увисват. Без западния пазар Китай ще се върне в първи клас, колкото и да леят пропаганда.

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • greenandroid, Mikk, whitehart
Цитирай

Добре де, интересуваме се от Google услугите, защо всичко се приема като даденост? Както и Huawei бяха даденост със страхотните си батерии, екрани и камери и изведнъж им резнаха Google-а, така може утре да се случи с друг производител. И смятам, че със сигурност това ще е Xiaomi.

Като изключим Youtube всичко останало което ползвам е на Samsung/Microsoft - OneDrive, Bing (страхотно приложение което не е само търсачка), Outlook (много по-добро за мен от Gmail) и т.н. Много по-съвременни и готини приложения са, с красив UI. Huawei-ските идват с инсталирани приложения на Microsoft и не виждам проблем - аз и сега не ползвам Google-ските.

Проблема е само за приложенията които искат самия GMS за известия и друга функционалност (шпионаж, например) но за всичко си има заобиколни начини.

Минах от Huawei на Samsung и аз поради първичната реакция за Google а година по-късно минах изцяло на Samsung/Microsoft-ските услуги, вкл. Bixby и всичко което предлагат двете компании. Ако Youtube имаше заместител можеше да махна и цялата папка "Google", защото на практика не ги ползвам. Chrome от години ми е отвратителен, това за мен е дъното на браузърите и Samsung Internet, а преди това Opera Mobile ми вършеха много по-добра работа. Chrome ми е като спрял от преди 10 години. Edge Mobile също ми е по-приятен за работа. На Desktop също ползвам Edge и MS услугите, заедно с Link To Windows и де факто Samsung/MS вършат страхотна колаборация с Windows таблет и Tizen телевизор Samsung 8K.

Така, че ако следващия Samsung е нещо с дебели рамки (както виждам от рендърите и дано са фейк, все пак не са официални) няма и да си помисля преди да се върна към Huawei. Microsoft услугите са out-of-box и като шибнеш един модифициран Youtube и си в играта.

Радвам се, че Huawei отвръщат на санкциите. 7nm EUV на Samsung до колкото знам е по-добър процес (990 Exynos) но все пак - браво!
Вярно, не е 4nm или предстоящите 3nm чипсети но да напомня , че като Exynos 2200 е 4nm и телефона не може посмъртно да направи над 4 часа часа SOT за разлика от други със 7nm които удрят по 7-8 часа като S20 със SD 865, например, смисъл процеса не винаги отговаря на ефективността на процеса. Затова тези писания как видиш ли "пробили, ама 7nm, света произвежда вече 3"... нещо не ми вървят. Дори iPhone 14 Pro има загрявания и проблеми които предходни години ги нямаше.

Ще се радвам да видя глобално пускане на P70 с 5G модем.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • hippy, scorceni, Ивайло69
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)