Оценете темата:
  • 13 гласа - средно 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei - какво се случва след бана от САЩ

https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...19313.html
Явно не има пречи, че няма да ползват услугите на гугъл.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
Аксесоари

В Китай и преди санкциите си продаваха телефоните без гугълските услуги.
Цитирай

В Китай така или иначе не ги ползват. А тези продажби се отнасят именно за там.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Американците не се шегуват.Отрязаха и "втория" начин за инсталиране на гугълските апп.
https://www.techradar.com/news/huawei-ma...en-removed

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай

(2019-09-29, 18:18:57)ivan_vylka написа:  В Китай така или иначе не ги ползват. А тези продажби се отнасят именно за там.
Все тая, продажбите са си продажби незвисимо къде.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Интересно ми е до къде ще стигнат нещата след като двете държави се мразят а икономически са взаимнозависими един от друг
Цитирай

Не знам докъде, но ние, потребителите, сме потърпевши. Все си мислех че щом пускат мейта на тая цена си връзват гащите за добавяне на гаппс. Но след като гугъл ги режат, май надеждата пътува в друг влак. Ще се минава друга марка...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Ми то не останаха много марки Samsung и Xiaomi, само се чудя защо си кротуват китайците а не отвръщат на удара
Цитирай

То не се знае на перчема утре какво ще му хрумне, както е тръгнало по някое време може да го отнесе още някоя компания дето не им е удобна ..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

САЩ добавиха китайски стартъпи в черния си търговски списък

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Поръчах си Новия таблет на Huwaei mediapad m6 и искам да попитам нещо свързано със сегашната забрана. При него положението е подобно както при Мейт 30. Китаецът ми писа, че имали нов начин за работа с гугъл приложенията и ми гарантира, че всичко работи нормално. Интересува ако и този начин го блокират кое ще работи и кое не.
Използвам таблета предимно за:
Филми
Браузване с Chrome
PUBG, който се лигва с фейсбук
Clash royale, който се логва с Гугъл игри - ще имам ли проблем с акаунта?
YouTube Vanced
Facebook
Instagram
Viber
Messenger

Ако гугъл плей спред а работи не ми е проблем да си ги инсталирвам ръчно с apk.
Цитирай

САЩ започва да дава лицензи на американски компании за работа с Huawei

https://mobilebulgaria.com/news/sasht-za...a-s-huawei
Цитирай

Възобновиха търговските преговори - пускат фъндък. Не случайно не се споменава за отпадане на санкциите от страна на Google...

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Huawei призна очевидното: Американските санкции засягат бизнеса ѝ

Cognosce te ipsum!
Цитирай

(2019-10-08, 19:32:42)1124 написа:  Поръчах си Новия таблет на Huwaei mediapad m6 и искам да попитам нещо свързано със сегашната забрана. При него положението е подобно както при Мейт 30. Китаецът ми писа, че имали нов начин за работа с гугъл приложенията и ми гарантира, че всичко работи нормално. Интересува ако и този начин го блокират кое ще работи и кое не.
Използвам таблета предимно за:
Филми
Браузване с Chrome
PUBG, който се лигва с фейсбук
Clash royale, който се логва с Гугъл игри - ще имам ли проблем с акаунта?
YouTube Vanced
Facebook
Instagram
Viber
Messenger

Ако гугъл плей спред а работи не ми е проблем да си ги инсталирвам ръчно с apk.

Социалните мрежи си работят и самостоятелно, има ги даже в AppGallery. Филмите се пускат със кой да е плейър, вкл. и вградения. Youtube мисля, че ще работи във версията Youtube Vanced, само не знам дали ще те пуска в профила ти (пробвай с microG, ще видиш на сайта). Бразуване с Chrome не, но има десетки други бразуери, а Huawei вече имат и собствен. Opera е на базата на Chrome-а. Пробвай.
За игрите - предполагам ще работят, но няма да имат достъп до акаунта ти в Google, т.е. няма да може да си ползваш "сейфовете" и наличните постижения в тях. Иначе не би трябвало да не работят. PUBG щом се логва с fb още по-добре.
За магазин може да ползваш Aptoide, откъдето да изтеглиш почти всичко това, като там засича и обновления така, както е с Play Store. Т.е. да, ще имаш пълноценна работа с таблета.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • 1124
Цитирай

Дано за Р 40 про се оправят нещата с лицензирането

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Таблетът още го чакам. Пътува със Сингапурската поща. Ако всичко е точно трябва да дойде в дните между 22.10 и 05.11.Ще пиша дали китайците са инсталирали работещ Гугъл плей.

Ето какво ми написа продавачът преди време, кото го бях питал как стоят нещата с Гугъл.

Dear Friend,
Yes, If the Huwaei agree with the US and resume Google services, this tablet officially receive Google services, now they are communicating.
Now if you get a software update, Google Play installer will disappear.
But we can send the zip to you to install again.
Once HUAWEI can cooperate with Google again, if you update the software, Google Play installer will not disappear.
Цитирай

Според президента на Huawei за глобалната комуникация Joy Tan, на този етап Harmony OS все пак няма как да замени Android в смартфоните на Huawei. По неговите думи Android е твърде популярен сред всички потребители и те може да не са склонни да преминат към HarmonyOS. Bмecтo тoвa Нuаwеі в близъĸ плaн ce cтpeми дa зaмeни Gооglе Моbіlе Ѕеrvісеѕ (GМЅ) cъc coбcтвeнa ĸoлeĸция oт пpилoжeния, ĸoитo пpaвят cъщoтo. Ha Нuаwеі e зaбpaнeнo caмo изпoлзвaнeтo нa GМЅ, a нe изoбщo нa oпepaциoннaтa cиcтeмa Аndrоіd, тaĸa чe щe бъдe дocтaтъчнo гигaнтът пpocтo дa нaпpaви aлтepнaтивa нa ycлyгитe нa Gооglе, вмecтo дa пpaви цялa нoвa oпepaциoннa cиcтeмa, ĸoятo дa ce oпитвa дa нaлoжи нa пaзapa. Нuаwеі дocтa лecнo мoжe дa зaмeни мнoгo oт пoпyляpнитe пpилoжeния нa Gооglе, ĸaтo Марѕ, Сhrоmе и Gmаіl cъc cвoи coбcтвeни вepcии, въпpeĸи чe тe нямa дa ca чaĸ тoлĸoвa дoбpи oт caмoтo нaчaлo. Имa oбaчe eднo нeщo, ĸoeтo нямa нaчин дa бъдe ĸoпиpaнo тoлĸoвa лecнo – имeннo Gооglе Рlау Ѕtоrе. Затова в момента китайската компания активно разработва свои собствени услуги HUAWEI Mobile Services (HMS), които в недалечно бъдеще ще могат да станат алтернатива на Google: https://www.gizchina.com/2019/10/22/huaw...-just-gms/

 
Цитирай

Ами това е супер да има алтернатива и конкуренция.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Конкуренция реална ако има ще има след години. Да не забравяме, че дори Майкрософт не се справиха с това предизвикателство.

Това беше ясно, само дето плашеха гаргите в началото с хипер яката им ОС дето до края на годината щеше да изгрее.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на arrogant за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай

Според мен до 2-3г сегашните модели на Huawei които ползват услугите на гугъл плей ще остареят, и ако до тогава не се променят нещата, като изключим азиатския пазар, след това едва ли някой ще купува телефони Huawei
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай

Huawei стартира бета тест с Android 10 за осем от своите смартфони. Програмата е с отворен код и всеки ще може да участва в нея. Въпреки това, в началото Huawei позволява да кандидатстват само потребители от Китай и Германия, но най-вероятно в идните дни подобна опция ще бъде на разположение и другите страни също. Като се имат предвид разликите в китайските и международните версии на фърмуера, това би било повече от оправдано и би позволило на Huawei да получи максимална обратна връзка за евентуални проблеми и бъгове на новата версия на ОС.

[Изображение: e3b205a0e1918ebc0d8f5c2880febf91-full.jpg]

Устройствата, които се очакват да получат Android 10: 
Huawei Mate 20
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 X (4G)
Huawei Mate 20 Porsche Design
Honor 20
Honor 20 Pro
Honor View 20
Honor Magic 2

Източник: >>>>>>

 
Цитирай

С днешна дата :
Цитат:Днес Huawei Consumer Business Group (CBG) обяви, че броят на доставените от компанията през тази година устройства е достигнал 200 млн. към днешна дата, което е с 64 дни по-рано от постигането на тази бройка през 2018 г. Фокусът на Huawei върху авангардната технология и иновативния ID дизайн, заедно с цялостната ангажираност на компанията към всички потребители по целия свят, засилва доверието на все повече потребители, активно подкрепящи бранда.
Цитирай

С едно уточнение:

Цитат:Huawei, however, didn't reveal as to how many of those 200 million smartphones were shipped outside of China. With the company's smartphone business outside China largely looming uncertain, it is highly likely that most of them were sold within its home country.


Не са казали колко от тези 200 милиона са извън Китай. А статистиката в Китай е като котка в чувал - каквото ти кажат, че има вътре , трябва да вярваш, няма как да провериш. Сиреч, новината си пада малко пропагандна. По-старото поколение си спомня за едни неща, които в комунистическа България се наричаха "петилетки". Те винаги се преизпълняваха, без изключение. 

Ще излезе инфо какъв е спадът в продажбите извън Китай. Предполагам до няколко дни.

Ето и очакванията на CEO-to на Huawei:
Цитат:However, Huawei CEO already admitted that the company is prepared for a 10% drop in annual income of the consumer business group.
Годишният приход ще спадне с 10%, за печалбата не е ясно, може и повече. Както казах, гледали сме ги тия филми с преизпълненията на петилетките....

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Навремето, петилетката се изпълняваше за 3 години! А иначе всеки нефлагмански телефон, след втората година, поддръжка йок Smile !

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)