Оценете темата:
  • 13 гласа - средно 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei - какво се случва след бана от САЩ
#76

Накрая и двамата ще ядът големия.
Така и не разбраха, че Китай си е Китай и е следваща независима сила.
И Хуавей да падат, 20 нови ще излезнат...
Цитирай
Аксесоари
#77

Това малко звучи като "Хидра" от Капитан Америка Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Демек, заплаха за обществото? Как да не го обичаш после Тръмп xD
Цитирай
#78

На Китай им дай да произвеждат...щях да кажа само хора дето не правят, ама...
Цитирай
#79

(2019-06-09, 10:20:52)Victormihov написа:  На Китай им дай да произвеждат...щях да кажа само хора дето не правят, ама...
Как да не правят. Те правят най-много хора. Даже им забраняват.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#80

(2019-06-08, 11:17:29)Victormihov написа:  И Хуавей да падат, 20 нови ще излезнат...

Колеги, къде ги пускат тия пропагандни анимации, да идем да ги гледаме и ние? В българския офис на Huawei ли? 

Хайде да помислим трезво: колко години бяха нужни на Huawei, за да станат това, което са? Да наложат бранд, да развият мрежа от офиси, логистика, сервизи, know-how, патенти и т.н. и т.н.? Като се появят още 20 никому неизвестни компанийки, които със сигурност се появяват в Китай, какво ще промени това? Не става само с пари, трябва и време, а това е ресурс, който никой няма. 

Китайците са търпелив народ, казват, че всичко минава. Имат култура на повече от 5000 години. Но в настоящата ситуация има замесени конкретни хора на много високи партийни постове, които нямат време... 

Колкото и да не харесвам Huawei, ще призная, че предпочитам пазарния принцип и конкуренцията, пред политиката и извиването на ръцете. Но да не забравяме 2 неща:
1) Кисинфджър е казал, че политиката е предният фронт на икономиката
2) Китайците действат точно по този принцип - държавата протектира компаниите от национална значимост т.е. там също няма пазарен принцип, както няма и при американските технологични гиганти; при американците в много по-малка степен или поне не толкова явно. 

Това е една голяма геополитическа игра, а не фенство "моят телефон е по-добър от твоя".  И в случая ще надделее по-силният. Тук няма място за win-win стратегии, приятелство или пък справедливост. За съжаление. Както е казал поетът: "Борбата е безмилостно жестока. Борбата, както казват, е епична."

Пуканките не са свършвали от бая време! Предстоят още много битки. Моето мнение е, че като европейци трябва внимателно да следим играта и да извличаме максимална изгода, а не да вземаме страна, най-малкото по пропагандни причини. Тази битка не е наша, но имаме шанс да спечелим... ако има европейски лидер, който да се възползва. Но това е друга тема.

Cognosce te ipsum!
[-] 5 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • dessexc, divna, FeNiX, Naidenoff, xn3k
Цитирай
#81

Все тая какви чаршафи драскаш.
Фирми бол, телефони да искаш от тях... не е нужно да мислиш трезво защото те ОТДАВНА не мисля трезво, иди там и си купи каквото ти душа иска.
Нямало е нещо което да търся и Китаеца да не го е произвел.
Хуавей и с тях и без тях няма особено значение за Китайският пазар- нито пък за нас.

Битката не била наша... то няма битка.
С фадромата мачкат наред хахах
дет има една дърта поговорка- ти недей да учиш китаеца как се правят дица хахах
Цитирай
#82

(2019-06-09, 11:17:02)Victormihov написа:  дет има една дърта поговорка- ти недей да учиш китаеца как се правят дица хахах

Дет' се вика: тежка неинформираност и невежество колега, лъха от твоите изказвания. Заповядай, да се информираш:
1.  Кризата в Китай: свиващо се население
2. Остаряването на населението на Китай е основна заплаха за бъдещето му

Забележете, че цитираните изследвания са китайски, а не западни. Китайците са наясно със ситуацията, в момента те са като Япония през '90 - супер икономическа сила, която губи позиции поради демографски причини (и не само). Причината за тая криза е политиката за 1 дете - масово всички семейства са искали момче, защото момчетата наследяват рода. И цели поколения нямат жени в момента. Ако сте чувал, най-голяма онлайн промоция в Китай е 11.11 - на самотните сърца. Тя е по тоя повод. 

Китайците търсят и купуват промишлени роботи като луди. 

Спирам с "чаршафите", няма как да се води дискусия с човек, който не може, не иска или съзнателно пропуска фактите. Wink
Приятно фантазиране от мен!

Cognosce te ipsum!
[-] 4 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • dessexc, FeNiX, martoo, xn3k
Цитирай
#83

Ама явно и ти не си информиран добре!
Китай от края на 2015г. промени със закон политиката за 1 дете. Ето :
https://www.vesti.bg/sviat/azia/kitaj-sl...te-6047876

Но наистина проблема продължава и до днес. Основната причина за намаляване на раждаемостта е намаляващия брой на жените в детеродна възраст. Спада е огромен, 5-6 милиона на година:
https://www.24chasa.bg/novini/article/7153882

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#84

Бря тия китайци ще вземат да се затрият. Какво са някакви милиард и 386 милиона човека. Няма нищо.
Цитирай
#85

kayovas - Не знам английски сори.
И думичка не разбирам от статиите.
(Българския що годе го бафкам, ако го преведеш може и да го прочета)


***
Лъха от изказванията ми каквото искам да лъха, колега. Tongue
Цитирай
#86

Хаххааахахахаа, така е ..., макар че не е лошо малко да се разредят. А ако много го закъсат за жени ще да започнат да си внасят ... : )))

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#87

Понеже всеки ден си имам вземане даване с китайци, два пъти съм ходил до там. Един път в Шънжън, и един път в Донгуанг ще ви напиша само едно - китайците са скапан народ.
Там е национален спорт да прецакаш всички, независимо дали прецакания ти е приятел, роднина или непознат.
За да си свърши работата както трябва да зависи по някакъв начин пт теб. При работа с китайци никога плащане на цялата сума преди да видиш резултатите. В противен случай само грабва парите и имаш един милиард и малко възможности да го откриеш, а и да го откриеш файда няма. Стигне ли се до местен съд китаеца е с предимство ако ще и най голямото престъпление да е извършил. Е има изключения ама са много малко.

Друга особеност на китайците е пълната липса на каквато и да било мисъл в главите на повечето от тях.
Важното е да има къде да поспи 4-5 часа и хайде пак на работа. Последния с който работех си живееше в склада в който работеше. Отиваме сутринта онзи го нема. Другия китаец го търси. По едно време в едно от палетата се чува някакво скърцане китаеца - съдружника му мъкне някаква стълба и наднича в палето онзи в полусвяст някъде къде средата на палето заринат в кашони.
Легнал да спи вечерта на кашоните те се смачкали и разместили и тоя убавец пропаднал. После не могъл да излезне палето е почти като контейнер за тир ама от дъски. Късмет имаше, че го намерихме, че току виж получателят на палето някакви австралийци щяха да получат и мумия на китаец в бонус със стоката си... Big Grin
Съдружника му - другия китаец след първата обиколка на халето, констатирайки липсата на другарчето си реши, че оня бил напуснал...

Та и хуавей. Не са върха на сладоледа, но в последните години направиха много пари и това им позволи да направят продукти, които са на едно добро ниво. Казвам добро ниво защото въпреки цената която имат си имат адски много конструкторска немощ, породена от това, че китсйците тепърва извървяват пътя, който всички големи компании са минали.
Пример - черен телефон с бели кабели, слушалки и зарядно.

Факт е също, че тръмп ако му беше зор да затрие хуавей - има къде по добри начини това да стане.
Къде някой стандарт, къде някой изискване за безопасност например. В момента нещата така се извъртяха, че Гугъл като нищо ще загуби монопола си при телефнните ОС, докато чичко тръмп си играе на политика. А хуавей с позиите си на лидер на доста пазари бързо ще си стъпи н краката.
Другата драма е, че андроид въпреки всичките му кусури е нещо стабилно работещо. Докато софтуер писан от китайци, резултатът ще е сблъсък с 200 в стена на ползващите го потребители.
Една машина мислех да купувам от Китай, но разглеждайки я на място, решавам да и сверя часовника. 22, 23, 24, 25 и така до 86 часа. Сигурно до 255 можеше да стигне ама на мен на 86 часа ми писна.
Питам китаеца това що е така. Онзи я бъг. Ей сега ще оправим нещата. Пристига на бегом китаец с лаптоп и програматор човърка нещо и ела да видиш вече след 23 часа следва 0...
Такива ми ти работи...
[-] 6 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • dessexc, divna, NaniG, scorceni, stoyanov.bs, xn3k
Цитирай
#88

Цитат:китайците тепърва извървяват пътя, който всички големи компании са минали.
Пример - черен телефон с бели кабели, слушалки и зарядно.

Добре, че не се пише за извървения път на черните айфони и белите им зарядни (по 1 ампер!), белите им кабели и белите им слушалки...
[-] 7 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • dessexc, doktorra, hippy, milenvn, milss, Victormihov, шерлок холмс
Цитирай
#89

Недей, че още прохождаме от 2007-ма година.
С всеки следващ ъпдейт, аха да пуснат някоя функциика, аха да пуснат Български език, ама нЕма..догодина.
Ние още се търсим как сложим песничка с Айтунса, ти за бели и черни айфони говориш.
Цитирай
#90

(2019-06-09, 23:11:06)eksoldier написа:  Добре, че не се пише за извървения път на черните айфони и белите им зарядни (по 1 ампер!), белите им кабели и белите им слушалки...

Lol Lol

Подробностите покрай айфоните съм ги пропуснал. Почти умишлено. Всъшност последния ми допир с ябълката беше с епъл 2 и неговия нашенски клонинг Правец 82.
Явно и това с кабелите не е патент на хуавей.
Цитирай
#91

(2019-06-09, 11:09:17)kayovas написа:  Колеги, къде ги пускат тия пропагандни анимации, да идем да ги гледаме и ние? В българския офис на Huawei ли? 

Хайде да помислим трезво: колко години бяха нужни на Huawei, за да станат това, което са? Да наложат бранд, да развият мрежа от офиси, логистика, сервизи, know-how, патенти и т.н. и т.н.? Като се появят още 20 никому неизвестни компанийки, които със сигурност се появяват в Китай, какво ще промени това? Не става само с пари, трябва и време, а това е ресурс, който никой няма. 

Колкото и да не харесвам Huawei, ще призная, че предпочитам пазарния принцип и конкуренцията, пред политиката и извиването на ръцете.................................................................................
Пуканките не са свършвали от бая време! Предстоят още много битки. Моето мнение е, че като европейци трябва внимателно да следим играта и да извличаме максимална изгода, а не да вземаме страна, най-малкото по пропагандни причини. Тази битка не е наша, но имаме шанс да спечелим... ако има европейски лидер, който да се възползва. Но това е друга тема.

Бранд не можеш да наложиш. Visslar Kapitulation Или пък можеш(справка ябълки и сапунерки) ,но в случая с китайците се доказаха в направата на конкурентни и качествени продукти!И Хуауей се разви сериозно за има няма последните 2-3 години.

Подчертаното как ще го ИЗкоментираш?!?Малко си противоречи,но поне си признаваш причините!

И нещо по-смислено:
Китайците промениха името на глобалната версия на новата им ОС от Ark OS на Oak OS. Дали е за последно или ще има още промени и дали ще се ОАКат накрая ще видим!
Цитирай
#92

(2019-06-10, 12:18:46)шерлок холмс написа:  Бранд не можеш да наложиш. Visslar Kapitulation Или пък можеш(справка ябълки и сапунерки) ,но в случая с китайците се доказаха в направата на конкурентни и качествени продукти!И Хуауей се разви сериозно за има няма последните 2-3 години.

Подчертаното как ще го ИЗкоментираш?!?Малко си противоречи,но поне си признаваш причините!

И нещо по-смислено:
Китайците промениха името на глобалната версия на новата им ОС от Ark OS на Oak OS. Дали е за последно или ще има още промени и дали ще се ОАКат накрая ще видим!

Бранд билдингът е нещо, което всеки се стреми да направи, но темата е за друго. За подчертаното - да, зная, че съм пристрастен и не харесвам Huawei като компания. Но се опитвам, доколкото това е възможно, да не оценявам ситуацията по изявленията на всяка от страните, а да събирам информация от най-различни източници. Това означава, че подлагам на анализ всичко, което чета, а не го приемам за чиста монета.
Ясно, че всяка от страните има свои лични стратегически интереси, които не са в угода на клиентите, а в тяхна лична изгода. 

И да, въпреки, че не харесвам китайската компания, не отричам нейните технологични постижения. А и не съм ходил в новините за техни телефони, да им казвам колко са зле. Може да съм изразил някое и друго мнение, но те са от общ характер. Признавам успехите им и съм наясно, че бързият им растеж и факта, че застрашават Apple и най-големия производител на Android телефони към момента - Samsung - е възможна и вероятна причина за атаката срещу тях.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#93

Те ще си направят своя система и ще избутат всичко що мърда.
Ако не те, ей гу нъ- Oneplus 7 pro- най-добрият смартфон на пазара.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • memmfis
Цитирай
#94

То това че не предлагат различни слушалки и зарядни от белите, не е такъв проблем, а че още не предлагат и бързо зареждане, а другите го предлагат в средния клас телефони от много години. Да, те доизпипват, това което правят, но пък за толкова години да не могат да го направят. Макар че имат бързи зарядни, но пък ги предлагат отделно, като си платиш. Също така добре е и да направят черни слушалки и зарядни, добре ще се връзва с Dark Mode.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#95

Сега пък цвета на зарядните ли намерихте за проблем...бели, черни...Huawei са опитна компания, това, че при смартфоните ги чухме след P7/P8 насам, не означава, че някои от нас не са имали такива и преди това и не са ги харесвали. Спомням си един Huawei , който имах (не помня модела) със 720p екран (не P серия) и Android 4.2.2 , който получи 4.4 - такава зверска батерия...нямаше свършване. А като си поиграеш с Firewall, който и тогава го имаха в EMUI2 и махнеш нета на приложения, които не им трябва и им спреш background работата от мениджъра ставаше чудо. Нещо брутално беше тая батерия. Само един дефект си спомням, че имаше и това е,че често си мислеше, че има вкарани слушалки, а нямаше, но се оправяше с горещ въздух от сешоар в дупката на 3.5мм. Това на 2-3 дни. Не знам защо го правеше. Втора употреба го вземах (представям си батерията като нова как е била) и работеше перфектно. Вземах го по онова време заради цената - за парите си останалите нямаха HD екран, а и камерата беше 13MP на Sony и още тогава снимаше добре. Предната също беше готина. Huawei именно с това пробиха - повече за по-ниска цена, Xiaomi също.

А при мрежовото оборудване имат не просто опит, а направо традиции. И пак 5G не мина без тях в Англия. Просто са напред в някои отношения и очевидно има кой да им се довери и да им даде пари, за да достигнат точката, до която са стигнали. И не виждам лошо - дават оптимални цени на операторите, като в същото време предлагат и качество. На нас като клиенти ни дават добри цени и качество. Именно с това ни печелят и нас, и операторите. Какво лошо? Защо трябва да купуваме overpriced за нечие лого или защо оператора трябва да даде повече, като особено в ценови чувствителен регион като нашия ще се отрази на плановете.
А и Huawei вече стана "лого" така да се каже. Утвърдиха се. Когато се утвърдиш с цена и качество не виждам какъв е проблема.
Цитирай
#96

Ами както и да го погледнеш и да го сучем именно Mate 20 pro си стана телефон за 2018.
Mate 20 pro и OnePlus 6t- и двата Китайски.

А ако говорим за едновремешни Хуавей- аз лично си оставам фен на Huawei Ascend Mate от 2013.
Страхотен дизаин, огромен екран и батерия.
Хуавей въобще не са от вчера.
Който иска ми обеснява, че си фантазирам и че си представям, все ми е тая.
За мен Хуавей са много напред в материала и с достойнство носят третото място, даже понякога задминават и Самсунг.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • anatol06, master89q
Цитирай
#97

Аз много исках Huawei Ascend D Quad, но така и не успях да го взема (2012 г.). HD екран, 4-ядрен процесор K3V2 (за времето си животно), прекрасна 8MP камера...

Ами ето сега една новост - мой приятел е в италия и ми написа днес "съжалявам, че се подведох да взема Samsung, сложих го в зарядно и едва се пипа телефона пари". Викам , че аз като ти казах - и това греене така ще се отрази на батерията, че след 6 месеца ще искаш да го нацепиш. И ще се изнервиш и ще го направиш. Ама в магазина (той е в един малък град там) нямало от по-евтините, имало само P20/P30 а този е от А серията (е пак е среден клас на едно да речем с P20/P30 lite).
Не го казвам за да правим някакви спорове, но сега и без това е чисто нов каза, че ще го продаде и ще потърси около него в по-големите градове (по онлайн поръчките не си пада ако това ви е идеята) Huawei. Аз му казах. Просто така са - грее, печка. В зарядно, с вкл. hotspot 4G и игра Asphalt 9 на високи едва ми се затопля.

Това говорих за качеството. И като сложих достъпната цена или поне конкурентната....и си стават нещата. Ей така успяха и не само при consumer електрониката, а и при телеком обородуването - дават поддръжка, дават добра цена и дават качество. Скоро Huawei организираха нещо от типа на "сервизен петък" със безплатна диагностика и безплатни скрийн протектори за всички модели от P10 насам (вкл. lite-овете, т.е. 2017-2019). Apple веднъж да подариха нещо? Samsung да са организирали такава промоция, при това не за ново у-во, а и за купено преди две години - ей така, комплимент. Сервиза им е брилянтен, ползвал съм услугата - е надвиши с няколко дни 30-те, но останах перфектно доволен - за 78 лв. по гаранция (а си признах вината, че сам го ударих и нацепих една вечер бях ядосах и си го изкарах на телефона след скандал по телефона - класика) ми смениха цялото дъно, fingerprint, нови екран, заден гръб...абе всичко. 78 лв. беше таксата с вкл. доставка. По техни думи всичко е било по гаранция, а тези 78 лв. са за преден/заден панел (капаци), и то при положение, че аз сам го ударих, личеше си и си го признах. Ми евала! Къде са им на другите сервизите с подобно отношение? Че и в нова кутия ми го дадоха, новите IMEI и така. И гаранцията продължи.

Тука някои хора се опитват да защитават някои други с уж по-големи имена, но истината е, че това качество и цена, които предлагат Huawei, и като включиш интересните им подаръци и промоции...знаят как да те накарат да ги пожелаеш. Явно успяват да предложат и добри условия на телекомите щом и те искат да работят с тях и явно са напред с материала, за което искат по-малко пари от европейски фирми, които са по-назад, но с по-скъпо оборудване. Естествено, че който предложи такова качество и цена ще бъде предпочетен. Нека е така! Нали искаме конкуренция и то да води към добро и към качество! Ами това е правилното!
Цитирай
#98

Темата пак отиде в сектантската си част - "мойто гардже най-хубавото". Пак се почнаха сравнения с епъл и самсунг. Сега като се включат и другите секти ...Явно не прочетохте думите на модератора, и защо предната замина в коша! И тази върви по пътя на другата - жалко, а почна добре.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#99

Да, тази и тя на там е тръгнала. Още малко ще изчакам. И повече такива теми няма да се отварят,защото аз лично не виждам голям смисъл от тях след като за една седмица се превръщат в помия!

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай

(2019-06-11, 08:25:37)ganchev написа:  Да, тази и тя на там е тръгнала. Още малко ще изчакам. И повече такива теми няма да се отварят,защото аз лично не виждам голям смисъл от тях след като за една седмица се превръщат в помия!

Sent from my LM-G710 using Tapatalk


Не,че е тръгнала а направо я затваряй!!
Виж само мнението на hazART.Не е виждал на живо май зарядно на Хуауей ама пише!И Р20 и Р30 са ми с бързи зарядни.На колежката MATE 20pro също е с такова ама иначе китайците не ги предлагали!Първо не му е проблем белите слушалки ама е хубаво да има и черни?!? Bu Някой друг ще ги обвини,че не слагат сини!Трети малко по-нагоре си ги мрази явно и се пишат едни научни фермани.
Никой и не отбеляза смяната на името на ОС!
Направо удряй катинара и това да е! Visslar
Малко ще ме е яд,заради създателя на темата,че се е постарала,но ...........
[-] 1 потребител изказва благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • doktorra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)