Оценете темата:
  • 13 гласа - средно 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei - какво се случва след бана от САЩ

Huawei работи по смартфони с 5G възможности, които може да пусне още догодина въпреки санкциите от САЩ. Заради тях тя не може да ползва американски технологии в своите 5G устройства, но компанията разработва стратегии, с които да заобиколи ограниченията. От компанията работят върху смартфон, който не включва забранените по-модерни чипове, а вместо това залага на по-стари чипове на китайски производители, които ще осигурят достъп до 5G.

https://www.ft.com/content/0fd818a8-0858...394935ab55

 
Цитирай
Аксесоари

Санкциите на САЩ срещу Huawei засегнаха и Великобритания. Според нови препоръки на Националния център за киберсигурност (NCSC) оборудването на Huawei ще бъде напълно премахнато от 5G мрежите на Великобритания до края на 2027 г.

https://www.gov.uk/government/news/huawe...ks-by-2027

 
Цитирай

Демокрация!
[-] 1 потребител изказва благодарност на hippy за това мнение:
  • scorceni
Цитирай

Нови данни на Omdia за пазара на смартфони през третото тримесечие
Samsung остава на върха с 64.1 милиона доставени броя, което е с 3% спрямо предходното тримесечие, но със 7.4% по-малко спрямо миналата година. Apple е на второ място с 52.2 милиона доставки, което е с 6.7% повече спрямо второто тримесечие и с 2.6% ръст ба годишна база. Пазарният дял на компанията се е увеличил до 17.3% при 15.6% преди година.
В същото време китайските производители не се представят особено добре. Xiaomi е на трето място с годишен спад от 11.2%, после е Oppo с намаление от 18.9%, а на пето място е Vivo със спад от 22.4%
В същото време Honor отчита по-малък спад от 2.1% на годишна база до 14.2 милиона броя. Realme е на 8-о място със спад на годишна база от 11.7% до 13.6 милиона броя, което е свързано с намаленото търсене в ключовите пазари Китай и Индия. На 9-о място е Motorola с 11.4 милиона броя, което е намаление със 7.3% на годишна база и най-малките доставки от същото тримесечие на 2021.
Huawei се връща на 10-о място с впечатляващия ръст на годишна база от 48.3% до 8.6 милиона устройства.
Източник


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай

Лично аз не приемам никакви данни от този вид за достоверни! Едно е завода да произведе и да разпространи(достави), съвсем различно е да са закупени от реални клиенти. Ксаоми например могат да произведат милиони флагмани днес, които да не се продадат и след 2 години. Обаче пък са влязли в такива статистики, че много се търсят

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Няма ли да върнат Google при Huawei вече, че ми писна, няма какво да се купи вече, караме си със старите телфони.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 4 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • DoryanY, L1892, nowhere, Victormihov
Цитирай

@pepy1 Ами производителите гледат и бройките които се продават и тогава решават дали има търсене на дадени модели,и тогава произвеждат.Apple как намаляват производството,или го спират за даден модел,след като има слабо търсене.Xiaomi се вижда че им намаля търсенето,особено на флагманите.

Huawei P30
Цитирай

Huawei опроверга слуховете за завръщане на процесорите Кирин

Заради американските санкции Huawei беше принудена да спре разработката и производството на собствените си мобилни чипсети Kirin. В последно време обаче имаше слухове свързани с евентуалното завръщане догодина на бранда, като това би било добре за конкуренцията в сектора.

За съжаление от компанията заявявиха официално, че това няма да се случи, като опровергават тези слухове. Основната причина разбира се е невъзможността за използване на американски технологии за производство, каквито са необходими за тези цели.


Източник

Huawei P30
Цитирай

Не съм ги ползвам никога, но само добри работи съм слушал за тях, а и съм доста сигурен, че работят и снимат по-добре от Самсунг.
Но едно е сигурно, вече няма какво да се купи, почвам да се замислям за едно Сони 5 IV или някоя Моторола, няма читави модели на пазара, само някакви умрели Айфони от 100г със едни и същи орязани функции
Да върнат Гугъл вече, аман от тия инати на тия американци, всички инати, да вземеш една гьостерица, че да ги почнеш и едните и другите по тъпата им кратуна.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • L1892, scorceni
Цитирай

Сонито и то пече колега, оглеждах се, четох, гледах клипове...не е добре положението, а цена страшна, замислях се и да рискувам без Гугълските шитни, ама и това съм го играл, а и там цена един път, май ще послушам жената (какво доживях) и ще спра да сменям телефоните всяка година.

Galaxy S23 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • fifth_root, Legend, Victormihov
Цитирай

(2022-11-10, 11:51:01)Victormihov написа:  ...Но едно е сигурно, вече няма какво да се купи...

За огромно и мое съжаление, това е факт и засега единствената опция е да остана с P30 Pro докато се скапе. Че няма да извадят Huawei от черния списък, няма, и в това няма нищо изненадващо - бизнесът си е бизнес, а политиката само го обслужва.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • fifth_root, Victormihov
Цитирай

Kirin бяха най-оптималните микроконтролери от тогава актуалните. Няма загряване, няма дрейн, няма лагове. П30 като нов спокойно караше по 2 дни със 7-8 часа СОТ. Дори и сега, 3,5 години по-късно може да го направи с да кажем 6 часа СОТ. Направо се родих след самсунга с ексиноса.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • DoryanY, fifth_root, L1892
Цитирай

Ще пропусна отново коментарите за Exynos, че с това ще ме запомнят вече, но както съм споменавал вече до S20 съм ползвал предимно Huawei и нямах друга причина да мина освен , че точих лиги по P40 Pro и все се надявах тия истории със САЩ да са временно сплашване а то се оказа нещо сериозно и в крайна сметка без Google вече не ме устройваше. Въпреки всичко им останах фен, EMUI буквално ми е "израснал" пред очите, още от времената на P6 когато не бяха толкова популярни самостоятелно като марка. Макар, че колкото проблеми не съм имал с Kirin, това съм нямал и с Exynos, но - да, при Huawei батериите винаги са били класа, поне по мое мнение и след използвани десетки техни модели. Не си спомням вече P7 ли, кой беше... то нямаше събаряне това нещо, нямаше умиране. Буквално с мъчение се сваляше тая батерия, страшна оптимизация. Никога не съм имал проблеми с известията, не знам тук за какви проблеми тогава се говореше - Huawei "приспивали" телефона до степен да няма известия в името на батерията. Винаги съм имал известия, единствената марка с която някога съм имал проблеми с тях е била Xiaomi и беглия ми опит с 11T/11T Pro/12 и MIUI. Особено при 11T Pro, който временно съм ползвал постоянно пропусках разговори по messenger дори след един куп настройки. За съобщения да не говорим.

Скоро на малкия му купих втора ръка Nova 5T - принципно втора не купувам за себе си или жената, но за дете - като знам къде ще свърши на парчета просто не виждам смисъл да е нещо чисто ново. Прибира се с батерия а децата ръчкат много , държи си и след 2 години явно. Учудих се колко опции е получил EMUI 12 и колко добре си работи с Kirin 980 към днешна дата, прави и отлични снимки за тази сума. Аз съм го имал точно преди S20 за собствен и знам как снимаше и тогава - последния смартфон в който не виждам никакви проблеми по краищата на снимките и който от по-близко разстояние и без да си минал в macro режим прави отчетливи снимки. Сега всичко модерно е на ниво - "дръж го далеч" - или ще се омажат краищата на снимката, или на някой текст, или като си близко (сантиметри) от обект маже и не фокусира. Nova-та обаче в някои моменти спокойно засрамява дори моя S22+, особено по параграфа с близкото снимане. Дори текст да е - излиза видимо по-отчетливо и без мазане. При S22+ го снимам от леко разстояние в 50MP и после crop. Няма начин.

Имам и братовчед с P30 Pro - дори не мисли да го сменя, кара си с него и никакво сменяне...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • DoryanY, L1892
Цитирай

Темата е донякъде разчистена след 20-ната доклади, които имаше.
Превърна се в сравнение между марки и модели устройства, което е абсурдно много в страни от заглавието.
Последващото сравнение и мерене на хардуер, ще доведе до затваряне на темата, която мисля вече и без това отдавна е изчерпана и мненията ВИ го доказват.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • DoryanY, milss, Victormihov
Цитирай

Прави сте, спамим, но просто говорим от разочарование. Моля не затваряйте темата, извинявам се, че аз поех разговора в друга посока.
Добре де, Mate 30 или Mate 50 pro не може ли да му се сложат гугъл приложение и да си работи без проблеми, нещо като Xiaomi.eu на Шиаоми, да се пойграе 2-3 часа и всичко да си работи, вместо хората да си стоят на P30 Pro, надявам се това да е по същество.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Те тия докладващите са същите ония дето реват с/у Exynos , реват срещу мене ама всяка година са наредени на пре-ордъра на новия Exynos като пред баничарница, че и недоволни от бавните доставки тая година...

Колега, не може официално, но има варианти като GSpace, например, Youtube Vanced... не знам, една позната има Mate XS (Foldable) и е много доволно, ползва го от както е излязъл без да го жали и казва, че освен, че е много здрав имала всичко което и трябва през GSpace. Поиграх си с у-вото, наистина чрез това приложение има Play Store , Gmail и други услуги но първо - известията не винаги работят (или се забавят) по нейни думи (понякога пък били наред) и второ - показва самия GSpace някакви досадни реклами на китайски които ме дразнят. Пък и да дам достъп до акаунта си на незнайни китайци, и цялата информация на телефона си... то не, че складирам доклади на ФБР ама...някак си не ме кефи.

Mate 50 изглежда много обещаващо, само тоя notch дее.... това ми вади повече очите и от липсата на Google... този на iPhone се преживява а и някак то си му е марка, подпис вече, да не говорим , че и те са по-заоблени у-ва, този правоъгълник с издължен гаден notch направо ми вади очите... когато е малък и е заоблен самия смартфон както беше P20 lite и изобщо P20 серията - ОК, но правоъгълно голямо нещо "а ла Note" с тоя дръпнат широк notch...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • scorceni, Victormihov
Цитирай

(2022-11-13, 00:52:52)Ivanov_1994 написа:  Те тия докладващите са същите ония дето реват с/у Exynos , реват срещу мене ама всяка година са наредени на пре-ордъра на новия Exynos като пред баничарница, че и недоволни от бавните доставки тая година...

.........

Не позна. Вземи си смени гледачката или боба. Аз съм един от "докладващите", но не съм се оплаквал от Exynos-а, нито от бавни доставки (получих си телефона 3-4 дни след официалния старт на продажбите), нито от теб. Обаче последните 10-12 поста бяха за сравнение на камерите на Самсунг, Хуауей и кой ли не още. Има си раздел "Общи приказки". Там си мерете камерите пи....е и каквото си искате.
Иначе съм се замислил сериозно да взема един Mate XS2 - най добрия и красив сгъваем телефон (след прототипа на LG). Единствено ме спира липсата на GMS. GSpace не е никакъв пълноценен заместител. Липсата на 5G не ми е проблем. 
Жалко, че осакатиха един от най-големите производители. Конкуренцията е добре за нас като потребители.

1916 
Цитирай

Федералната комисия по комуникациите (FCC) издаде заповед, според която се забранява вносът в САЩ на електроника от Huawei, ZTE, а също и от производителите на камери за видеонаблюдение Hangzhou Hikvision Digital Technology, Dahua Technology и производителя на двупосочни радиостанции Hytera Communications. Също така САЩ смятат, че оборудването на китайските компании представлява заплаха за националната сигурност.

Източник

 
Цитирай

Из Твитера на Мъск се носят слухове, че Huawei ще напyска европейския пазар.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

По скоро,няма да напусне Европейския пазар,ето цитат от изявлението на Huawei.
Цитат:Huawei ще продължи да работи в Европа и ще носи на потребителски устройства като таблети, смарт часовници, слушалки и компютърни устройства на глобалните потребители.

Цитат:Вместо Европа Huawei ще се откаже от пазарната част на Петото око. Това е група за сигурност, състояща се от САЩ, Великобритания, Канада, Австралия и Нова Зеландия. Тези страни или забраняват Huawei, или ограничават фирмата да участва в правителствени или частни мрежови договори.

Източник

Според Reuters Германия не иска да следва САЩ в забраната на Huawei, както и на мрежовото си оборудване. Говорителят на германското министерство на икономиката заяви, че може да предприемем подход да предприемем такива действия в случай, че не се появи Huawei. 

Източник

Huawei P30
Цитирай

Заради американските санкции в Китай се наблюдава бум в производството на компютърна електроника.
Страната започна да възражда изоставените затворени фабрики, като едновременно с това развива и създава нови производства. Особено голямо старание влага Huawei, както и редица други китайски производители.
Huawei вече строи свой собствен завод за производството на съвременни чипове. Първи ще бъде произвеждана SoC с име Kirin 9006C чрез 5 нанометров технологичен процес. Това е чип с 8х процесорни ядра с тактова честота 3,13 GHz. Huawei строи този завод съвместно с SMIC.

Източник

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fu4ko, hippy
Цитирай

Huawei са постигнали споразумение с представители на 20 компании, които лицензират уникалните им 5G патенти. Любопитна подробност е, че за първи път Samsung се съгласяват да плащат за технологиите на китайският производител. 

Това е най-важният клиент на портфолиото от патенти, заради огромният брой смартфони, които продават на пазара. Oppo също са се съгласили да лицензират 5G технологиите на Huawei, които ще продължат да използват в бъдещите си устройства. Финансовите параметри на отделните споразумения не са публикувани официално. 

Източник.
https://mobilebulgaria.com/news/huawei-s...-i-samsung

Huawei P30
Цитирай

Китайските медии съобщиха, че в средата на месец ноември тази година Huawei е подал патентна заявка за свой собствен EUV скенер за производството на 7 nm чипове.Включително генератор на кохерентна светлина с дължина на вълната 13,5 nm плюс необходимия комплект от огледала и използваната система за литография.в Централното управление на интелектуалната собственост на САЩ.

Източник

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • hippy
Цитирай

САЩ може да затегне санкциите срещу Huawei, с което да ограничи достъпа на китайската компания до още по-широк спектър технологии, произлизащи от американски компании. Според източника това може да засегне не само 5G модеми, но също и 4G чиповете. От Huawei не коментират информацията. Не става ясно кога ще влязат в сила новите санкции и ще засегнат ли по някакъв начин планираните за 2023 г. смартфони на компанията.

Източник

 
Цитирай

Представител на Qualcomm сподели, че компанията ще продължи да доставя чиповете си на Huawei.

Цитат:Qualcomm разполага с необходимите лицензи за това, като те са издадени след като е преценено, че няма заплаха за националната сигурност на САЩ. Доставките ще продължат с години.

Източник

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)