Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Колеги, имам активиран VolLte в настройките на телефона и стои иконка в статус бара, но досега не съм успял да свържа с някой в HD разговор. Например мой колега с S8, му се появява иконка HD като говори с друг абонат с VolLTE, но с мен не може се свърже в HD разговор. Звънях на Теленор и ми казаха, че при тях всичко е активирано и не знаят откъде е проблема и би трябвало да ползвам услугата с всички оператори. Някакви идеи къде може да е проблема?


Прикачени файлове Миниатюри
   

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-05-31, 09:52:00)elzin написа:  Колеги, имам активиран VolLte в настройките на телефона и стои иконка в статус бара, но досега не съм успял да свържа с някой в HD разговор. Например мой колега с S8, му се появява иконка HD като говори с друг абонат с VolLTE, но с мен не може се свърже в HD разговор. Звънях на Теленор и ми казаха, че при тях всичко е активирано и не знаят откъде е проблема и би трябвало да ползвам услугата с всички оператори. Някакви идеи къде може да е проблема?
Хм, аз пък защо я нямам въобще тази опция... :/

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Аз съм на Виваком и отдавна не съм виждал иконата за HD по време на разговор, а след активацията на volte, ми излизаше често и качеството на разговора осезаемо се променяше. Явно нещо операторите се дънят.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#4

При мен си работи опцията. С майка ми винаги разговорът е HD call. Твоят колега с s8 дали също е на теленор? Аз съм пробвал Теленор - Виваком и не работи. Но теленер - теленор работи. Поне при мен. Аз обаче не усещам някаква разлика, но не съм обръщал и особено внимание. Много бих се радвал ако нашите оператори пуснат wifi call!

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#5

(2019-06-02, 08:34:20)kiriku написа:  При мен си работи опцията. С майка ми винаги разговорът е HD call. Твоят колега с s8 дали също е на теленор? Аз съм пробвал Теленор - Виваком и не работи. Но теленер - теленор работи. Поне при мен. Аз обаче не усещам някаква разлика, но не съм обръщал и особено внимание. Много бих се радвал ако нашите оператори пуснат wifi call!

Той е на Виваком, но от Теленор ме убеждават, че опцията трябва да работи с всички оператори.  Smile

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#6

(2019-06-02, 13:11:21)elzin написа:  Той е на Виваком, но от Теленор ме убеждават, че опцията трябва да работи с всички оператори.  Smile
Ами може и проблемът да е от другата страна (виваком).

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#7

(2019-06-02, 13:39:43)kiriku написа:  Ами може и проблемът да е от другата страна (виваком).
Волте/Хд войс разговори между операторите са все още невъзможни.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#8

(2019-06-02, 14:04:06)batala написа:  Волте/Хд войс разговори между операторите са все още невъзможни.
А някой може ли да ми даде идея защо при мен тази опция изобщо липсва в менюто? Благодаря! Smile

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#9

Само Теленор поддържа VoLTE за Note 9. Ако си на друг оператор там е проблема.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Diego Armando, shaby
Цитирай
#10

(2019-06-02, 15:14:23)ivan_vylka написа:  Само Теленор поддържа VoLTE за Note 9. Ако си на друг оператор там е проблема.
Да, на ментел съм... Благодаря!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#11

Поддържа се отдавна и от вивиаком. Почти на всеки разговор го имам HD надписа при разговор.
Активира се или след обаждане или с смс старт, ама не помня рочноо на кой номер се пращаше
Цитирай
#12

(2019-06-02, 16:42:35)rumo написа:  Поддържа се отдавна и от вивиаком. Почти на всеки разговор го имам HD надписа при разговор.
Активира се или след обаждане или с смс старт, ама не помня рочноо на кой номер се пращаше
На мен ми беше интересно защо въобще я нямам опцията в менюто. Smile

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#13

Появява се в менюто тогава, когато оператора го поддържа, иначе липсва от менюто.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#14

(2019-06-02, 17:01:55)ivan_vylka написа:  Появява се в менюто тогава, когато оператора го поддържа, иначе липсва от менюто.
Интересно. Ще си направя експеримент като сложа карта на Теленор.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#15

Здравейте,
Къде се появява тази икона?
Аз съм на Теленор и не ми излиза икона като звънна на друг абонат на Теленор.
Цитирай
#16

Появява се тогава, когато отсрещния човек също говори през 4г мрежата.
Цитирай
#17

(2019-06-03, 08:40:27)DaDiablo написа:  Появява се тогава, когато отсрещния човек също говори през 4г мрежата.
На различните телефони е направено различно да показва. При мен дори и при разговор с 3г телефон е hdvoice (с малки изключения) и пак показва hd икона.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#18

(2019-06-02, 15:14:23)ivan_vylka написа:  Само Теленор поддържа VoLTE за Note 9. Ако си на друг оператор там е проблема.

Това не е вярно, аз съм на Виваком и също имам VoLTE на моя Note 9.
Цитирай
#19

Дискутирано е и е потвърдено. И аз otdawna ползвам и на вива и на теленор VoLTE.
Цитирай
#20

Аз така и не успях да го активирам.И на оператор звънях и SMS-и пращах и не става.Остана ми вариант да търся някой с Huawei или S8.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
Цитирай
#21

(2019-06-10, 08:36:55)bigbizo написа:  Аз така и не успях да го активирам.И на оператор звънях и SMS-и пращах и не става.Остана ми вариант да търся някой с Huawei или S8.
Е само Мтел ли нямат... Егати. Smile

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#22

На вивата съм,забравих да уточня.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
Цитирай
#23

Аз бях писал как стана. Звънях 3 или 4 пъти един след друг на оператор, до като попадна не на някоя "русокоска", а на човек, който беше в час. Той свърши работа за секунди.
Цитирай
#24

Да се моля на някакви палячовци да ми активират счупения, едва работещ вивакомски VoLTE? Сериозно? Излъгани с мейтове, Р и евтинджос моделите им колкото искаш. По-лесно е със сим картата да се действа.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#25

(2019-06-10, 19:54:06)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Да се моля на някакви палячовци да ми активират счупения, едва работещ вивакомски VoLTE? Сериозно? Излъгани с мейтове, Р и евтинджос моделите им колкото искаш. По-лесно е със сим картата да се действа.
Никой не кара хората да се обаждат на оператор и да стискат палци някой да им свърши работа. Аз съм активирал двете услуги последователно през Samsung S8+ и Huawei P30 pro  като и двата телефона са купувани от А1(самсунга още от Мтел-ско време). С Vowifi срещам странно поведение изразяващо се спонтанни разкачвания на услугата и преминаване към Volte дори днес успях случайно да изпитам какво се случва когато премина от едната услуга на другата по време на разговор (в случая от volte към vowifi) - за 1-2 сек имаше леко насичане на речта и след това се оправи без да прекъсне нацяло разговора. Със Volte услугата нямам абсолютно никакви проблеми Използвам услугите на Oneplus 6.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)