Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

amazfit verge version 3.2.3.0
#26

като се върна след работа, ще видя при мен дали вайбара показва текстовете в съобщенията. ако показва текст - ще пиша за да ти кажа и съответно ще видим къде е проблема.
от проблема с звука страдаха почти всички инсталирали бъгавото обновление по онова време. бяха минали две обновления за месец и проблема все още си стоеше до като пияните китайци не оправиха най на после звука и тогава си беше радост да се ползва часовника.
Този часовник излезе много здрав, поне при мен дойде на много изгодна цена, почти 110 лева под тази на която се продаваше в страната.
След покупката на този часовник си взех още една дузина на различни марки, като цените им са в пъти повече от verge, а реално не предлагат нищо повече. в избора помогна много suffer, за което отново му казвам Благодаря.

(2019-12-03, 11:54:51)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Не успях да накарам вайбър да показва съдържание на съобщението на часовника, но всичко друго се оправи с ъпдейта. Благодаря.
При мен текста се показва и се чете съобщението. Настройките трябва да прегледаш.
Цитирай
Аксесоари
#27

На мен вероятно ще ми се наложи да правя разигравките от предната страница, защото с включен постоянно пулсомер, от 00:30 до 08:00 ми е паднала батерията с 4%. По-рано днес за 10-12ч батерията падна от 30-35% до 0%. При първото зареждане бяха доста по-добре нещата, ако не се лъжа.
Дисплея се оказа изключително добър. Намалил съм яркостта до 0 и пак го виждам много лесно навън. Преди това гледах ревюта на различни часовници на Huami и имаше навсякъде загатнато, че не се виждали много добре. Може би не е ставал въпрос за часовниците с amoled дисплеи. Не броим Stratos с неговия по-специфичен дисплей, който изисква светлина, която да отрази.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#28

Трябва да знаеш нещо важно за батерията на часовника. Когато заряда в батерията падне около 30% започва много бързо да се изтощава. Визирам това, че колкото по малко ток има в батерията - толкова по бързо процентите падат. Примерно, ако е напълно зареда, за един ден процентите може да паднат с около 20%. но когато батерията стане под 30% - дори за половин ден процентите може да паднат с 20. Зависи с какъв циферблат си в момента, оригиналните - държат добре батерията. Но има циферблати, които са правени от други хора, и един такъв циферблат може да глътне на ден дори 80% от батерията. Аз съм имал случай в който заради циферблат - батерията от 100% за половин ден е падала на 15%.
При мен яркостта е на 100% и батерията държи по 4-5-6 дни, зависи колко често светва или колко пъти отварям приложението на телефона за да се синхронизира с часовника.
Ако си сложил допълнителни приложения в часовника, някой от тях гълтат доста ток. Примерно, аз сложих един барометър, който ако го включа за десет секунди - батерията пада като за световно. А то часовника си има приложение за барометър - отваря се компаса, след това се натиска дисплея и се отваря ново меню в което се вижда барометър. И като затвориш компаса - и барометъра се изключва. А при външното приложение за барометър, дори при угасен екран - барометъра работи постоянно и съответно гълта ток 50-60 % за половин ден.
Цитирай
#29

Днес, пуснат в 12:30, след ресет и нещата, които са описани в другата тема, никакви неоригинални приложения и циферблати. От 12:30 до сега е паднал от 86% до 83% с постоянно мерене на пулса и разбираемо, блутут, без wifi. Това вече е добре.
Нито е руутван, нито съм се занимавал някога с адб и не смея да си правя експерименти.


Днес ново двайсе - при движение на ръката за да светне екрана, циферблата се мести леко наляво и после обратно надясно в старата си позиция, веднага след като светне екрана. Часовника е прясно ресетнат вчера... Оправи се с рестарт. Някой друг забелязва ли такива дребни глупости, които очевидно не са доизпипали по часовника.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#30

Днес забелязах, че абонатите ми на часовника са буквално последните 3-4 които съм добавил и другите ги няма. Споделянето на контакти в настройките на блутута на телефона е активирано, позволен е достъпа до списъка с абонати на приложението Amazfit. Явно е така откакто го имам. Като ме набере някой, виждам кой ми звъни, но не мога да набера никой, освен въпросните 3-4 абоната от часовника.

В историята на повикванията виждам всички номера с имената на абонатите, които са ме набирали(!). Когато аз набирам от часовника, не се показва име, сякаш номера е непознат.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#31

Да не чете определена група? Фаворити, сим...?
Цитирай
#32

Проблема с телефонните абонати съществува отдавна, а именно да не се показват всичките. Един път се показват, втори път не се показват. Проблема е в обмена на информация между часовника и телефона.

Забелязва се още нещо в приложението на часовника, че не се появяват всички циферблати инсталирани в часовника, приложението на телефона показва около 30% от всички циферблати Smile

Huami объркаха всичко с тези обновления на приложението за телефон.
Цитирай
#33

При мен пак започнаха да идват известията по някаква неясна схема. На телефона си ги има през цялото време. Положението си остава плачевно, без изгледи за крайно добро решение.
Цитирай
#34

Само за върдж или се оплакваш от Amazfit watch приложението
Цитирай
#35

Не е определена група, защото такива нямам. Последните 4 добавени номера, като с някои от тях съм разговарял само веднъж, преди да купя часовника. И четирите са от вайбър добавени, ако не се лъжа, а не от контактите.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#36

(2019-12-18, 15:49:04)suffer написа:  Само за върдж или се оплакваш от Amazfit watch приложението
Ако е към мен въпроса - нямам идея дали е от часовника или от приложението, но е от xiaomi софтуера със сигурност.
Цитирай
#37

Аз докато не ми мине през ръцете не мога да повярвам, че има проблем.
Обикновено потребителя не прави нещо както трябва
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#38

При Xiaomi не е така.
В моя случай - съвсем, просто защото не променям нищо, а бъговете се появяват и изчезват по неведоми пътища и причини.
Вече се отказах да си губя времето в търсене на решения.
[-] 1 потребител изказва благодарност на marincho за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#39

Сървърите на huami или Xiaomi са тотална трагедия. Ако така продължават нещата няма да са добре. Много от собствениците на марката бягат и разпродават часовниците.
Цитирай
#40

Измина почти година от както часовника Verge работи точно и служи вярно, батерията издържа над пет дни. Китайците правят чудеса, ако пуснат и ново обновление за да зарадват собствениците на модела с някои и друг интересен циферблат - ще бъде хубаво. Не, че няма и други циферблати, но оригиналните са си най добри.
Със защитно фолио на дисплея и набор от 4-5 каишки, къде гума и кожа, че и метални - часовника не отстъпва по нищо на по новите и дори скъпи марки часовници. А, най вече след отключване и възможност за инсталиране на допълнителни приложения.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer, valentyno
Цитирай
#41

Дочакахме ново обновление. Но за съжаление не предлага нещо интересно.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#42

И фиксовете са добре дошли. Аз не съм обновил, защото снощи за пръв път от месеци насам го използвах пълноценно, но сега като се събудих, имах данни за съня и в момента, в който ги затворих на часовника, изчезнаха от него и вече няма никакви данни. На приложението на телефона изобщо не се появиха, нито успявам да ги намеря. Въобще, изглежда, че след синхронизиране, всички данни се изгубват.
Някой обновил ли е, проблеми има ли с последният ъпдейт? Или да му търся гаранцията и да заминава в олх. Реално, от декември не съм си го слагал на ръката, а само го зареждам, за да не изхабя батерията. Излиза, че за почти 6 месеца съм го носил има-няма 15 дни и започнах да си нося пак механичния.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#43

Здравей.

След последните два - три нови обновления проблеми не съм забелязал. Проблеми имаше преди време за около месец, когато един пиян китаец обърква звуков алгоритъм и избързва при пускането на обновлението и половината собственици на верге бяха вдигнали ръце поради лошо качество на звука при звънене. След поредното обновление което беше преди няколко седмици при мен не се забелязват някакви проблеми. Тоест не се забелязват нови неща, няма и промени в старите. Има много чести подобни ситуации в който липсват или изчезват данни от часовника - но не е нещо за умиране, тоест няма за какво да се тревожиш. Часовника въпреки, че е стар модел - бие по всичко новите модели с доста по високи цени. На верге единствено дизайна е минус, но все пак се води спортен часовник. Последните два месеца преминах на механични часовници, предимо японски дайвери по двеста грама късащи китките. Въпреки, че модела старее с времето - ще си бъде актуален поне още две години. Моя въпреки, че рядко го слагам - не бих го продал за без пари както последно време са нещата. Имам шест вида каишки - кеф само да имаш желание да носиш Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • S.7.R.3.L.0.K.
Цитирай
#44

Съгласен съм, че проблемът не е фатален, в последствие с рестарт и повторно сдвояване, нещата си дойдоха на мястото, но е досадно и признак на лоша поддръжка, което ме накара да се замисля дали това е единственият проблем или ще се сблъскам и с други такива. Затова исках да знам.
Дизайна на мен ми допада достатъчно, че да се откажа от по-скъпите, но орязани модели, които уж се водят стилни, докато не им се отлепят екраните (конкретно GTS и GTR). Часовника бие доста по-скъпи модели, а и интерфейса (по мое мнение) е красив и актуален. Фактът обаче, че го нося изключително рядко, за да го запазя от всякакви щети, го прави малко безмислен за мен. А и се чудя как да си отворя място за европейската премиера и продажби на Xiaomi Mi Watch. За сега ще обновя и ще обмислям какво да го правя.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)