Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на Huawei P30 Pro от OLX
#1

Здравейте,

Обмислям закупуване на Huawei P30 Pro от OLX. Какво трябва да гледам - проверявам и дали е разумна инвестиция при възможно отпадане на Google service?

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
Аксесоари
#2

Сървисите няма да отпадат от настоящите модели! Съмнявам се и изобщо да отпаднат. Вземай запечатана кутия с гаранция. Най добре.
Цитирай
#3

И аз това обмислям да направя и ще се оглеждам за запечатан. Така взех и P20 Pro.
Цитирай
#4

Какво означава - Отворен само за снимките !

Закупен от А1 с гаранция 2 години до 05.2021г.
Пълен комплект слушалки , зарядно , игла , кутия , гаранционна карта и касов бон.
Работи с всички оператори.
Отворен само за снимките !

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#5

(2019-06-01, 15:42:41)liya123 написа:  Какво означава - Отворен само за снимките !

Закупен от А1 с гаранция 2 години до 05.2021г.
Пълен комплект слушалки , зарядно , игла , кутия , гаранционна карта и касов бон.
Работи с всички оператори.
Отворен само за снимките !

Отворил е кутията за да снима телефона Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#6

Аз взех такъв за 1.2 на 4 дена.За сега съм много доволен.Повечето са на лизинг,ако можеш провери абоната  /от който го купуваш в теленор,А1,вива/ дали е лоялен клиент ,има ли задължения и т.н.При полпжение че опреш до гаранция/недай си боже/ ,а той е в графа длъжници или нелоялни могат да те къпят както си решат относно гаранцията
Цитирай
#7

Изчакай още 1-2 месеца. Яко ще им паднат цените.
Цитирай
#8

(2019-06-01, 17:10:49)duhh написа:  Повечето са на лизинг,ако можеш провери абоната  /от който го купуваш в теленор,А1,вива/ дали е лоялен клиент ,има ли задължения и т.н.При полпжение че опреш до гаранция/недай си боже/ ,а той е в графа длъжници или нелоялни могат да те къпят както си решат относно гаранцията

Пращаш телефона направо на Леге и не се занимаваш с оператоти. Няма кой да ти каже квото и да било.
И какво пречи днес да я лоялен и да плаща, а от утре след като телефона е в теб да не плаща...
Цитирай
#9

Той ако не е бил лоялен до момента изобщо няма да му дадат телефон.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#10

Всичките телефони си ги взимам от OLX, проверяваш документацията, ако е платен кеш, гаранционна карта и касов бон, ако е на изплащане, гаранционна карта и приемо-предавателен протокол, проверяваш сглобката разцъкваш малко и така, нали има опция преглед и тест, никога не съм има проблем до сега.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай
#11

И аз гледам там в момента, само че чистата п30-ка. За 950 може да се спазари. Някои са отваряни и без фолио, но пак нови с гаранция.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
[-] 1 потребител изказва благодарност на disrespectful за това мнение:
  • tiesto_pld
Цитирай
#12

(2019-06-02, 13:49:57)disrespectful написа:  И аз гледам там в момента, само че чистата п30-ка. За 950 може да се спазари. Някои са отваряни и без фолио, но пак нови с гаранция.
Как без фолио?Ако е чистата p30-ка трябва да има.Иначе толкова вървят,моя го дадох само че на ръка без куриери за 860.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#13

Когато купувате телефони от OLX най-добре е да са неразпечатвани, както и с гаранция и гаранционна карта и протокол, според зависи как е взет.
@vova, с колко пари си вече на загуба, от толкова честа смяна.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

(2019-06-01, 17:10:49)duhh написа:  Аз взех такъв за 1.2 на 4 дена.За сега съм много доволен.Повечето са на лизинг,ако можеш провери абоната  /от който го купуваш в теленор,А1,вива/ дали е лоялен клиент ,има ли задължения и т.н.При полпжение че опреш до гаранция/недай си боже/ ,а той е в графа длъжници или нелоялни могат да те къпят както си решат относно гаранцията

A1 или който да е оператор, знаеш ли как ще ги друснат за споделяне на таква лична (GDPR) информация ?
Отделно, че той ако иска да си плаща лизинга, гаранцията си ти важи.
Цитирай
#15

Аз не мисля, че трябва да ти пука какви задължения има собственика. Реално ти можеш да прескочиш оператора и да си оставиш телефона директно в сервиза.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#16

(2019-06-03, 15:09:28)tiesto_pld написа:  Как без фолио?Ако е чистата p30-ка трябва да има.Иначе толкова вървят,моя го дадох само че на ръка без куриери за 860.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Ти за кое фолио говориш? Аз за това на кутията. Има доста, които са с разпечатани кутии, това имам предвид. Smile 
Тъй като някои хора държат много да не е отварян.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#17

Той говори за на телефона, макар че ги отлепват някой, като ползват телефона определено време и после ги залепват все едно не е ползван.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай
#18

Здравейте, понеже ми предстои и на мен да купя телефон от OLX искам да попитам в случай, че телефонът е чисто нов, неразпечатан, съответно продавачът не желае да го разпечатам в случай, че в последствие се откажа да го купя, та как да процедирам тогава за да се застраховам аз, в тоя случай отпада варианта "преглед и тест", но все пак трябва да знам какво ми праща и да прегледам документите по гаранцията, та какво да изисквам от него при изпращането? Имам ли право да отворя самият плик, в който слагат от Еконт пратката?
Цитирай
#19

(2019-06-10, 16:00:22)delirium755 написа:  Здравейте, понеже ми предстои и на мен да купя телефон от OLX искам да попитам в случай, че телефонът е чисто нов, неразпечатан, съответно продавачът не желае да го разпечатам в случай, че в последствие се откажа да го купя, та как да процедирам тогава за да се застраховам аз, в тоя случай отпада варианта "преглед и тест", но все пак трябва да знам какво ми праща и да прегледам документите по гаранцията, та какво да изисквам от него при изпращането? Имам ли право да отворя самият плик, в който слагат от Еконт пратката?
Аз съм един от честите търговци там и знам 2 и 200-та Wink не взимай никога нещо без преглед и тест.Той ти е казал,че е запечатан но това не значи, че телефона е нов или ок.Има машинки които така опаковат все едно е нов и не е отварян.А и да не си луд да даваш пари за нещи което не знаеш какво е....ако вътре яместо телефон намериш картинка със среден пръст.Намери си човек който ти дава преглед и тест и ти гарантира нещата които ще получиш.

а някой досега използвал ли е гаранция от името на друг човек/клиент?
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#20

Хората  не дават преглед и тест, защото ги е страх, да не го разтвориш само и да не го вземеш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Както каза колегата има машинки дето запечатват без проблем... Да не се окажеш с едни 1000 кинта назад с една гола кутийка. Аз без да видя не плащам!
Цитирай
#22

Та дори да е честен и да има телефон,ако е с заводски дефект?Да ходя по сервизите и да им обяснявам ,че е в гаранция.
Цитирай
#23

Къде па са тия машинки, които ще запечатат кутията все едно е нова и неотваряна. Пълни глупости, естествено, че не бих позволил преглед и тест. Като иска преглед и тест в магазина да си го купи. Или на живо може да го разопаковаме, ако даде парата. Wink То може и в магазина да го отвориш и да не разбереш, че има дефект. Все пак дефекти бол - не работят мобилни данни, не работи уай фай, не тв чуват, ти не чуваш, камерата не фокусира... абе общо взето хиляди проблеми.
Цитирай
#24

Естествено, че пари няма да видиш ако не включа лично телефона и не се убедя, че всичко е наред. За тва си купувам телефони от магазина. Сегашният ми мейт е изключение, но на цена 850 лв при касова бележка 1250 си заслужаваше. Разпечатана кутия с гаранция 2 години към технополис... Аз му свалих защитното фолио и протектори. Без тест пари не се дават!!!
Цитирай
#25

Е да бе и да ми го върне някой, че не го кефи. Мерси. То на неразопакован телефон принципно няма какво да му гледаш. А тия машинки... искам някой да ми опакова телефона все едно е фабрично опакован, моля.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)