Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на евтин телефон, втора ръка!
#1

Здравейте, искам да взема на жената телефон втора ръка до 100-150 лв. 

Тя не е зарибена по последни модели телефони, но сегашният й много я изнервя, само й забива  
След преподписване на план й дадоха Нокиа 2.1  много слаб телефон. Месинджър й забива, фейсбук й забива... 

Неиска скъп телефон, затова сме се ориентирали към горната цена. 
Може би ще е  нещо на Xiaomi или Lenovo. 
Примерно някой доста добър модел на Xiaomi, който е вече 2-3 годишен модел. Новите им телефони и сега се продават за до 500 лв. 
Смятам, че бихме могли да вземем нещо хубаво, което да НЕ забива, когато си в интернет или разговаряш по телефона. 
Това са екстрите, които иска ?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
Аксесоари
#2

На xiaomi не виждам да има нещо добро за тези пари(поне от флагманите,а старите бюджетни модели не са добър избор),с lenovo не се занимавай. LG G4 може да се намери в много добро състояние за 120-150лв,батерията също може да му се сменя което е важно.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#3

Човек откажи се от втора ръка за тези пари няма нищо ама нищо което да става. Само ще си дадеш парите и ще те е яд какво дърво си купил. Най-добрия вариант е да вдигнеш бюджета с към 100 лв и да вземеш Xiaomi Mi A2 lite, в бг магазин с гаранция го има за 270лв в момента.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

(2019-06-04, 09:45:26)Legend написа:  Човек откажи се от втора ръка за тези пари няма нищо ама нищо което да става. Само ще си дадеш парите и ще те е яд какво дърво си купил. Най-добрия вариант е да вдигнеш бюджета с към 100 лв и да вземеш Xiaomi Mi A2 lite, в бг магазин с гаранция го има за 270лв в момента.

Лично съм купувал много телефони втора употреба. Ако трябва да съм точен - 9(2x htc one x,2x s duos 2,pocket neo,iphone 3gs,ipod 2g,oneplus 5,htc wildfire) . В различно състояние и цена. Най-лошия проблем който съм имал с тях е много слаба батерия. За това писах,че е важно да може да се сменя,ако е модел по-стар от 3 години.
И все пак 2/3 от тях си бяха с доста добри батерии.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#5

Аз моят Pixel, който е 2016 година модел съм го взел втора ръка в началото на тази година за почти 400 лв и съм доволен.

Винаги зависи на каква бройка ше попаднеш.

Redmi 6 за 140 лв с оставаща гаранция, какво мислите?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#6

(2019-06-04, 09:10:34)johnterry7 написа:  Здравейте, искам да взема на жената телефон втора ръка до 100-150 лв. 

Тя не е зарибена по последни модели телефони, но сегашният й много я изнервя, само й забива  
След преподписване на план й дадоха Нокиа 2.1  много слаб телефон. Месинджър й забива, фейсбук й забива... 

Неиска скъп телефон, затова сме се ориентирали към горната цена. 

Ако не искаш да забива - качваш бюджета. Друг начин няма.
Обясни й, че това, което иска няма как да се осъществи с толкова малко средства ... все едно да искам Ферари, ама да не е повече от 5 000 лв.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Тъпо сравнение, приятел. Тя няма нужда от ферари, ще е доволна и на опел, стига да я закара до морето, без да прегрее.

Иска просто телефон, който няма да я изхвърля от фейсбук, когато го ползва повече от 15 мин.
Едвали само телефоните от по 600+ лв имат тези умения....

Игри няма да се играят, камерата не е важна. Само единствено като се ровиш в нета или във фейса да не те изхвърля.....

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#8

(2019-06-04, 09:56:31)MeRtYy написа:  Лично съм купувал много телефони втора употреба. Ако трябва да съм точен - 9(2x htc one x,2x s duos 2,pocket neo,iphone 3gs,ipod 2g,oneplus 5,htc wildfire) . В различно състояние и цена. Най-лошия проблем който съм имал с тях е много слаба батерия. За това писах,че е важно да може да се сменя,ако е модел по-стар от 3 години.
И все пак 2/3 от тях си бяха с доста добри батерии.


Браво! Предполагам всичките си ги взел на цена 100-150лв. Или по скоро нито един от тях, но както и да е.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#9

@Legend Какво не разбра под "различно състояние и цена"? Купувал съм тези модели в период от 5 години.
Повечето на доста ниска цена,под 70лв. Само oneplus-a беше 400лв,главният ми телефон. Ако се питаш защо-беше ми интересно да си ги разцъквам,пък и да давам на съученици за "фалшиви" телефони в училище при тестове. На скоро ги продадох,защото завърших 12-ти клас и вече не са ми нужни,само втория one x си оставих(първия беше счупен). Ако не вярваш,имам още доказателства,но се отделяме от темата! Хайде сега стига с глупости и да намерим читав телефон на колегата,само аз съм предложил нещо до сега.
@johnterry7 redmi 6 ще свърши работа,макар да е по-слаб от g4. Има доста рам,не би трябвало да забива. Все пак провери гаранцията да не е на името на продавача,защото тогава няма да важи.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#10

(2019-06-04, 10:56:29)johnterry7 написа:  Тъпо сравнение, приятел. Тя няма нужда от ферари, ще е доволна и на опел, стига да я закара до морето, без да прегрее.

Иска просто телефон, който няма да я изхвърля от  фейсбук, когато го ползва повече от 15 мин.
Едвали само телефоните от по 600+ лв имат тези умения....

Игри няма да се играят, камерата не е важна. Само единствено като се ровиш в нета или във фейса да не те изхвърля.....

Нека да е тъпо сравнението, но горе долу да добиеш представа с какво разполагаш и какво искаш.

При слаб процесор и малко RAM - нещата са точно както ги описваш "изхвърля от  фейсбук, когато го ползва повече от 15 мин. "
За да избегнеш това ти трябва телефон с повече RAM и що годе мощен процесор, а такъв за 100 - 150 лв. абсурд да намериш, колкото и да ти се иска.

Т.е. искаш флагман, ама да е до 150 лв.  Bu

Galaxy S7 на старо върви по около 250 лв. и нагоре (предполагам в зависимост от състоянието) - там даже ще ти лети и интернета и facebook-а.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#11

Как прецени, че търся флагман? Няма ли среден клас телефони, клито да не забиват? Които като нови са стрували 400-500 лв и сега втора ръка биха били най-много 200 лв.

Не търся телефон, който е струвал 1000+ лв. Който е бъкан с екстри и т.н.

Но щом казваш, че няма среден клас телефони, които се представят добре, няма да търся тогава. Живи и здрави

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#12

Redmi Note 5, модел от преди година, жена ми няма никакви забележки, макар че и леки игрички си цъка на него. Но цената отива към 200 лева.
Redmi Note 4 ти е в бюджета, но е по-старичък.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#13

@john не се сърди, те хората ти препоръчват такъв телефон, който ще изкара поне година, а не някакъв за няколко дена и да стане като нейния. В крайна сметка за тези пари, който си предложил, хората си купуват аксесоари за телефона с тях, даже и бюджетните телефони не струват толкова, за да струва толкова нещо, което би изкарало трябваше да сме преди няколко години и ти да го купуваш със скъп план. За какво не събереш пари и да вземете някакъв телефон на Xiaomi, който макар и употребяван да е за 200лв. Още повече, че телефон за тези пари който е употребяван ще забива пак, защото те чисто нови, който са среден клас го правят, а какво остава за бюджетен. А телефон, който е на няколко години както искаш ти и да не забива е само iPhone.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

И аз ги гледам xiaomi тата от известно време, и да ти кажа и на старо държат цена. Скоро мернах същия като моя за 150лв мисля, редми 4х 5инча, 4ГБ рам не забива и не бави към днешна дата.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#15

Взимай Xiaomi Redmi Note 4х,имах един ама го продадох за 140 в перфектно състояние.Телефона е доволен ,една от най-добрите батерии, с Муи 10 така,че всичко ще ти е шест.Дори камерата има "портрет Мод"

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#16

Благодаря за мненията, ще се вземе Note 4x или Note 5 с малко повечко пари, тя ще си реши.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#17

Колко голям телефон се търси.За до 150 се намира Sony X Compact ,за 200 съм купувал Sony Xz1 ,на 6 мес. с гаранция още година и половина.Pixel 1 има без гаранция за по 200 .Просто отваряш olx И дебнеш.
Цитирай
#18

Mi A1 e 260лв в момента. НОВ с гаранция 2год. Това е техноверига с реална гаранция. Че има и розов щом е за жена Smile)
Цитирай
#19

Не съм съгласен с Вас, ама въобще.
Шиаомита за 150лв втора ръка запазени има, и освен това нито забиват, а си работят идеално.
Редми 4Х, Редми Ноте 4, Редми Ноте 5 ( с малко пазърлък и него ще вземеш).
Redmi 6a и той е чук (лично съм го разцъквал, дори PUBG играх и всичко си първи перфектно, не е флагман, но не е някой Самсунг J серия), дори нов може да се намери на тази цена.
Редми 6 ползван малко също става, има ги..може да се намери на цена от 130-140лв.

Аз единствен ли разбрах какво иска човека, какво ви става, какви Лг г4 -та му бутате по на 50години...Шиаоми са точно това, евтино и полезно.
Всичките ми роднини ползват евтини Шиаомита за по 100-200лв и една лоша дума не са казали.
Не всички са маняци като нас и дават по 5000лв на година за смартфони.

(хората си купували аксесоари за тия пари, ДА - оригинален калъф на Айфон - така е.... ама не говорим за това)
Цитирай
#20

Да се чудиш защо хората си купуват скъпи телефони, като и тези от 120лв., вършели същата работа без проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Реално е така,вършат!!!Извинявайте ама с айфон 5 ми върши същата работа както и примерно Pixel ,P30 и т.н.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#22

Да де, но нито можеш да направиш качествена снимка, нито ще работи плавно, нито ще се зарежда толкова бързо, нито ще ти харесва на теб, нито ще можеш да го продадеш после. Да преди е било така и са били добре, ама приложенията вече изискват повече, а и не само те, та така че трябва и по-добър телефон. Сега iPhone е друга работа, но като му видиш малкия дисплей на този за който говориш, колкото и да е добър няма смисъл.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

https://www.jarcomputers.com/Xiaomi-Redm...l?ref=prod

Много добър телефон за парите си, разцъквал съм го няколко часа и всичко си работи перфектно, не забива и си зарежда много бързо като за телефон от тази цена. Човека си го ползва 7 месеца, работи така както го е взел 1вия ден.

Аз твърдо бих купил Redmi 6A ако е за мен. Нямам проблеми да си заменя телефона от подписа със Redmi то дори и за 2 - 3 седмици. Поне ще ме кара повече батерия Big Grin Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#24

Ама те не искат качествени снимки, не искат игри, жената иска да браузва и ало ало.
Ей инат хора.
Автора да ми пише на лично, и помощ вече не можеш да окажеш на хората, все дървени философи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • sounders
Цитирай
#25

Благодаря много!
Някои хора ме разбраха какво търся. Просто телефон, който да НЕ забива, когато разглеждаш timeline във фейсбук.
Какви игри, какви снимки, жената не се интересува от такива неща хаха.

Пичове, сегашният и телефон забива като се включи алармата,като приключиш разговор забива.... Такива неща иска да избегне, едвали само флагманите имат такива екстри!

Благодаря много на хората, които ме разбраха и ми дадоха съвет. Шайоми ще е, ще видим кой ще й допадне най-много!

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)