Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung ще разработва GPU за Exynos съвместно с AMD Radeon
#1

Изненадващо вчера Samsung и AMD Radeon съобщиха, че влизат в дългосрочно партньорство при проектиране на GPU за Exynos. До момента архитектирата за CPU се проектира съвместно от Samsung и ARM по договора им от 2015г с 4 годишна клауза за екслузивитет. Проектираенто на GPU се извършваше изцяло от ARM, а Samsung  не веднъж са заявявали амбиции да създадт свой продукт. При сключване договора с ARM преди 4 години - акцентите бяха над това - проcесите да нe бъдат енергоемки, и да бъдат ефективни. Вероятно Samsung не са удовлетворени от постигнатите резултати и се объщат за партньорство към AMD Radeon по отношение на GPU. 


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • BGDropche, kayovas
Цитирай
Аксесоари
#2

Късно я направиха тази сделка XD Щеше да е мнооого приятна изненада да видим подобен чип в Note 10. Предполагам, надявам се, ще я видим в S11.
Цитирай
#3

Сега изтече срока на договора с ARM ....Откровено казано - очакванията 11-тата генерация флагмани да покаже нещо различно, като:
  • нов сензор за камерата
  • камера скрита в дисплея (Самсунг патентова това още миналата година)
  • нов GPU .....
...ме карат да се замисля - дали да не изчаакм още малко за следващо устройство и да се въздържа сега от Note 10. Макар, че тази още една година ще ми се стори цяла вечност... Grater

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#4

Еее, и аз сега мисля да се въздържа за Note 10

Note 11 или 20 ще е брутален

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

Не съм сигурна до колко промените ще са осезаеми за потребителя, като изключим камерата, скрита в дисплея. Но пък Note 10 ще е стабилен Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)