Анкета: Заслужава ли си според Вас смяната на телефон през 1 година? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото през този период се предлагат иновации, които си заслужават.
2.25%
2
2.25%
Не, защото моят още работи отлично.
34.83%
31
34.83%
Да, независимо какъв е периода, ако ми хареса много и отговаря на всичките ми критерии.
12.36%
11
12.36%
Не, защото с тези пари за телефон предпочитам да си купя някаква друга техника или да ида на екскурзия.
14.61%
13
14.61%
Да, защото искам да съм в крак с модата.
2.25%
2
2.25%
Не, защото този период е много кратък за иновации, които си заслужават.
31.46%
28
31.46%
Друг отговор
2.25%
2
2.25%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си според Вас смяната на телефон през 1 година?
#1

[Изображение: Pro-S10-Xs.jpg]

Заслужава ли си според Вас смяната на телефон през 1 година?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Твърдо НЕ.Сменям телефон,когато тотално сдаде багажа.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#3

Не! С андроидите карах по две. Сега съм си взел айфон за пробата - смятам да изкара поне три.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 2310 -> Sony Ericsson W910i -> Nokia 6303i classic -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman с руутнат Android 4.0.4 -> HTC Desire 500 със стоков Android 4.1.2
Цитирай
#4

Две години мисля, че е нормално. Скоро ще направя година с мейт 10 про. Не виждам проблем още три да изкара. Big Grin
Цитирай
#5

Бързо ми омръзват, мисля да взимам или Note 10 или K20 Pro, ако взема K20 Pro след него ще взема Note 11

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

(2019-06-04, 19:33:36)BGDropche написа:  Бързо ми омръзват, мисля да взимам или Note 10 или K20 Pro, ако взема K20 Pro след него ще взема Note 11
И аз съм така, много бързо ми омръзва и сменям какво ли не. Скоро обмислям пак да посетя Епълци

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Сменям ги от 2 до 3 месеца.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#8

Аз не мога да издържа един телефон повече от 6-7 месеца  Rolleyes
Последните години обаче се олях, сменил съм 6 телефона за по-малко от 2 години, като всеки от тях е бил топ телефона на пазара в момента на взимането му. Разлика между всеки следващ няма особена, но ме "сърби" и не ми дава мира, докато не си взема последния модел  Sleepy
Ето, сега съм с S10 от един месец и вече се оглеждам какво ще излиза към края на лятото и към какво да се насоча. Явно съм развил някаква зависимост  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#9

(2019-06-04, 20:36:00)ivan_vylka написа:  Аз не мога да издържа един телефон повече от 6-7 месеца  Rolleyes
Последните години обаче се олях, сменил съм 6 телефона за по-малко от 2 години, като всеки от тях е бил топ телефона на пазара в момента на взимането му. Разлика между всеки следващ няма особена, но ме "сърби" и не ми дава мира, докато не си взема последния модел  Sleepy
Ето, сега съм с S10 от един месец и вече се оглеждам какво ще излиза към края на лятото и към какво да се насоча. Явно съм развил някаква зависимост  Big Grin
Моите познати ме наричат "болен мозък", но просто съм зависим от към технологиите

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Цитирай
#10

Sameee и мен ме сърби мн и не ми дава мира.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Абе ок зависим ама по 1000/1500 кинта на няколко месеца... Зависимостта може да ти я задоволи и флагман на две години... За мен не е оправдано тва набиване на пари.
Цитирай
#12

Стария го продаваш и си избиваш около 70% от новия.
Така правя аз. Това става въпрос стария да е модел на няколко месеца, както е при мен.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#13

Не. Каква ти година,в днешно време по-силните модели биха карали колкото компютрите(7-8 години) без проблем,стига да не ги счупите. Аз с sd835 на oneplus 5 останах изключително впечатлен,всичко върви идеално и си е вече модел на 2 години. Отваря приложениятя веднага,игрите на макс,същата работа върши като нов модел за 1500лв,единствено камерата не е кой знае какво(сравнена с най-новите модели,според мен си е страхотна). Мисля,че вече стигнахме прага на хардуера. Разликата между sd835/845/855 е доста малка,бенчмарковете само вадят от г*за си едни изключително фалшиви резултати,за да си мислим,че има смисъл да купуваме нови телефони. Производителите и те си го знаят,google pixel 3a е идеален пример за това. Телефон с изключително слаб chipset за парите си,само 4гб рам и струва колкото xiaomi mi 9. Телефона с нищо не оправдава тази цена. Чак е смешно,колко го хвалят безмозъчните американци.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#14

Горе долу през 3 - 3,5 години, когато бях с Android. През това време достатъчно са подобрили дисплея, камерата, CPU/RAM/GPU - така, че да си струва да го сменяш, а не защото е пуснат нов модел и непременно трябва да го имаш на всяка цена.
Предишната ябълка я смених (на 2 г. и 4 месеца), защото се наложи (иначе си работеше супер, но е дълго за обясняване), докато със сегашния мисля да изкарам повече. Нямам проблем да взема, който и да е флагман (говоря за нормалните, а не онези със сгъваеми дисплеи), но аз ползвам телефона, докато "издъхне" и чак тогава мисля за нов.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

Старая се да минат 2 години, защото парите, които ще дам не ги бера по дърветата Big Grin . Ако не бяха фактор  - щях да сменям вероятно по-често. Иначе ми се иска да пипна нов флагман Big Grin горе долу на 6 месеца, но успявам да издържа на изкушението. За сега. Трудно ми е и да хвърля нещо, което 6 месеца ме е радвало, има и доза сантимент. Подозирам, обаче, че следващата пауза - може и да не е двугодишна  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#16

То това е проблема, че всеки нов телефон сменян през толкова малък период все си на загуба, аз ги сменявам през година, но открих телефона, който за мен няма недостатъци и май ще се задържа повече. А както прави ivan, аз за тоя период тамън свиквам с него, но пък както каза той така има повече печалба като го смениш, защото телефона е по-нов. Реално за такъв период няма никакъв смисъл от смяна, защото не получаваш нищо без което не можеш, както и нищо за което си заслужава, но пък кефа си противоречи с това и няма как.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Получаваш нова играчка и гъдела от нея Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#18

Две седмици гъдел... По-добре си вземайте нови кейсове, пак гъделичкат.
Цитирай
#19

Аз така и правя, тези кейсове колко пари са ми спестили.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

Мда. С lg g4 нямаше как с кейсове, но пък имам 3 цвята оригинални кожени капаци и си ги менках през седмица, две като ми беше основен. Оня ден ми дойде новият кес от естествена кожа за мейта. Съвсем друг облик. Нов телефон направо. Big Grin
Цитирай
#21

А не те ли притеснява, че кожата може да се съсипе и после да не е яд, то зависи и колко е скъп де.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Имам 7 кейса вече ама ми минава мерака от тях. Всички са едни и същи със разлики във картинките

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#23

(2019-06-05, 15:41:58)hazART написа:  А не те ли притеснява, че кожата може да се съсипе и после да не е яд, то зависи и колко е скъп де.
На кожата няма какво да и стане. Г4 има бъмпер за рамката. Черната кожа на мейта е от октомври. Не е мръднала. Тая синята е новата. Не е скъпа 20-тина лв. От Китай обаче, при нас като нищо 50 60 да ми дирят... [Изображение: 4a2f8f1ce49ee51d4aed322452dc6c9d.jpg]    
Цитирай
#24

Не си заслужава смяната всяка година, какво остава за по-малко. Колкото и да напредва хардуера истината е че е напълно излишна мощност, която не се използва и на половина. А най-важното си остава добрата софтуерна оптимизация. Точно за това iPhone стана толкова успешен продукт, макар и да беше супер изостанал в технологично отношение. Андроида предлага огромна платформа за експерименти и оптимизиране и телефона ви с години може да бъде в крак с модата и да ви изненадва. Ето например Xiaomi никъде не споменават че моя модел може спокойно да снима 4к видео. Ако човек не го знае, като нищо ще си купи следващия модел само заради тази екстра. G2-ката от подписа ми я купих евтино защото нямала 4г. Истината е че се руутва редактира се build.prob сменя се една цифра и има 4г. Добавяш няколко реда и имаш 4к... Xperia SP пък имаше фм трансмитер и си пусках музика на радиото в колата и където реша... Това също не беше упоменато някъде...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#25

Че не се сещам кой Nexus беше също имаше 4G с някаква настройка, а уж не поддържаше за времето си.

Относно въпроса - ако си струват за човек даването - нека ги дава. Аз си хвърлям по колата, друг - по телефон, трети по маркови дрехи. Аз не ги разбирам тия с дрехите от мола, те не разбират защо наливам пари в пъти повече от стойността на автомобила ми, не разбирам манията за последния модел, но те не пък разбират, че моментния ми работи перфектно както в първия ден и просто не ме кара да искам да го сменя. Нещо обаче съм си наумил Honor 8X, но си имам задания по автомобила и засега ми е на заден план. Не съдя никой, всеки си избира къде да си натръшка парите.

Иначе в момента и един S7 с нова батерия върши това, което и S10 за 90% от хората - социални, чат, снимки за въпросните социални, разговори и гледане на клипчета в Youtube. Примерно. Същото важи и за Huawei P10. При мен lite си върши перфектно това, което вършеше и преди 2 години. Затова го взех с 3GB RAM, условието ми тогава в магазина беше да ми препоръчат черен телефон с 3GB RAM, тъй като за 2017 средния клас бяха масово по 2 и по-рядко по 3, а знам, че го искам за поне 2 години и ми трябва "future-proof".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)