Анкета: Заслужава ли си според Вас смяната на телефон през 1 година? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото през този период се предлагат иновации, които си заслужават.
2.25%
2
2.25%
Не, защото моят още работи отлично.
34.83%
31
34.83%
Да, независимо какъв е периода, ако ми хареса много и отговаря на всичките ми критерии.
12.36%
11
12.36%
Не, защото с тези пари за телефон предпочитам да си купя някаква друга техника или да ида на екскурзия.
14.61%
13
14.61%
Да, защото искам да съм в крак с модата.
2.25%
2
2.25%
Не, защото този период е много кратък за иновации, които си заслужават.
31.46%
28
31.46%
Друг отговор
2.25%
2
2.25%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си според Вас смяната на телефон през 1 година?
#26

@Roni, това доста хора не го знаят как става, а и не искат, нали за рутването.
Това, че пускат нови модели много често, няма как иначе. За производителите е важно да има повече продажба.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз сменям когато искам нещо, не се съобразявам с марка, цвят или време.
Сантименти нямам.
В последната година съм сменил доста апарати, преди месец имах S10 , точно за седмица го продадох.
Скоро минавам на OnePlus 7 pro.
Но и бързо ще замине и той.
Затова сме в този форум, защото сме фенове.
Загубите гледам да са минимални, понякога съм го правил и за печалба, виждам добра цена, взимам го и на другият ден го продавам за повече.
Такива ми ти работи, апарати бол, понякога и за няколко часа съм имал и веднага разкарвал.

Дали си заслужава смяната, всяка година, на обикновен потребител- АБСОЛЮТНО НЕ- но ние не сме обикновени потребители.
Затова сме тук.
Цитирай
#28

Необикновенните потребители май сте малцинство! Това са ми личните наблюдения от форума.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#29

Ами нали за това са форумите, или поне бяха... Човек да пита, споделя, научава и пробва нови неща. Аз бях модератор в ipmart-bg... Тогава този форум още не съществуваше, а сега него го няма... По цял ден се вадеха различни трикове и ромове за Symbian, после за първите андроиди и тн... Хората пробваха смело и сменяха чак след като им писне да пробват ли пробват, преди да вземат нещо наистина по-добро. Сега никой нищо не прави. Хвалим се с новата картинка на екрана и темата на launcher'а. Нищо лошо. Това само показва че света се развива и технологиите са достатъчно добри, че да нямат кой знае каква нужда от подобрение. Видно от подписа ми и аз съм минал през не малко апарати. Всички с изключение на ЛГ-то работят и до ден днешен. Всъщност и то може би работи, не знам продадох го развалено... И аз обичам да пробвам нови неща, но сменям с ясното съзнание че искам да пробвам нещо различно, а не защото не ми върши работа.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#30

(2019-06-08, 10:09:43)pepy1 написа:  Необикновенните потребители май сте малцинство! Това са ми личните наблюдения от форума.

Всеки с лудостта си.
Има хора за роболов дават по 10000лв на година.
Както аз не разбирам тях, така те не разбират мен.
ЛОШО нЕма.
Цитирай
#31

(2019-06-08, 10:09:43)pepy1 написа:  Необикновенните потребители май сте малцинство! Това са ми личните наблюдения от форума.

И не само те, а още по-малко на брой са такива, които са root-вали, сменяли/тествали най-различни ROM-ове и имат по пълна представа какво точно може всъщност Android, а не само това, което е "сложил" производителя.
На отсрещния бряг нещата са още по-зле в това отношение, защото почти никой не jailbreak-ва, а тези, които наистина знаят възможностите на устройството си са сигурно около 1%, ако не е и по-малко Lol

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#32

Нямам време за такива работи за жалост.
Евала ви на свободното време, но аз по-бързо ще спечеля парите и ще си купя следващият флагман, отколкото да седна и да "уча" как се роотва. Знам, че е голям кеф, но времето е по-ценно от това да имам роот или джейлбреак в телефона си.
Цитирай
#33

Има ли желание, има и време. Другото са оправдания. Аз вече нямам желание за такива неща. Не съм сменил здрав смартфон (в същност само един здрав телефон nokia 6303i). При мен "умират" от травми за различен период, затова взимам според моите нужди с минимален бюджет и колкото изкара. После не му "треперя" и не ме е яд като го строша.
По въпроса - не си заслежава според мен.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

(2019-06-08, 11:59:04)centur написа:  И не само те, а още по-малко на брой са такива, които са root-вали, сменяли/тествали най-различни ROM-ове и имат по пълна представа какво точно може всъщност Android, а не само това, което е "сложил" производителя.
На отсрещния бряг нещата са още по-зле в това отношение, защото почти никой не jailbreak-ва, а тези, които наистина знаят възможностите на устройството си са сигурно около 1%, ако не е и по-малко Lol
Това значи, че ставаме все повече потребители. За повечето е краста, аз познавам хора, които купуват автомобил в насипно състояние( имам предвид ДВГ и окачване) и го правят да работи. Карат го 1-2 години и го продават, взимат нов насипен и така. Предполагам при Вас с андрото е така. Аз пък искам устройството ми да работи безпроблемно, когато го натоварвам! Друго не ми е необходимо.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#35

Каква 1 година, аз ги сменям през 3 месеца, хахах...

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

Това си зависи от задтелефонното устройство..при мен изкарват около две години
Цитирай
#37

(2019-06-08, 16:25:58)pepy1 написа:  Това значи, че ставаме все повече потребители. За повечето е краста, аз познавам хора, които купуват автомобил в насипно състояние( имам предвид ДВГ и окачване) и го правят да работи. Карат го 1-2 години и го продават, взимат нов насипен и така. Предполагам при Вас с андрото е така. Аз пък искам устройството ми да работи безпроблемно, когато го натоварвам! Друго не ми е необходимо.

Как така "насипен" двигател? Отделно окачване и мотор с модификация или мотор на парчета? Щото това второто изисква адските познания или много кеш за майстор с такива. А окачване - по-добре ново от реномиран производител. Истински, оригинален Lemforder издържа в модели по тон и 1700-800 до 2 тона по десетки хиляди километри по нашите пътища (като моята, която е с голям и тежък мотор и на предно с алуминиеви носачи). Има и други марки, разбира се. Иначе идеята да се взимат от други коли, но използвани...някак не ме кефи.
Цитирай
#38

Новият ми стандарт е близо 2 години. Но вътрешно ме тегли на 1.
Просто в къщи станахме 4ма ползващи смартфони, и 4мата са
геймъри (3 геймърки) и за всеки си трябва флагман................
Едно времи ги вземах флагман4етата само за мен но сега трябват
за всеки! Та сега за най-малката 2рокласничка ще остане мейт 10 Про,
който смея да твърдя е най-железарския смартфон, който съм ползвал
а аз ще скоча на нещо ново, по възможност китайско. На каката и взех скоро
Iphone 8+, но за селфита, инстаграм и снап4ат и е перфектен! Проблема иде с
жената, че от дълги години ме блазни с новите флагмани на самсунг а 2та и
айфона са вече за смяна!

И всичко това изисква финикийски знаци. Знам на някой от нас не са проблем,
но повечето живееем в България и на тези GPS кординати мангите не ги копаем,
като тези в чужбина....................Smile

Ще се постарая да оборудвам цялото си семейство с желаните телефони
докато мога, пък после каквото сабя покаже!

Радва ме, че форума все още е жизнеспособен за разлика от десeтки други,
където нищо не се случва и е пълна скука!!!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#39

То скъпия флагман не определящо за качество.
Цитирай
#40

Именно! Заради това съм взел Iphone 8+! Гледам всеки да получи, каквото му е нужно на
поносима за мен цена!!! Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#41

Като изключим hard-core gaming-а, реалния смисъл (ама наистина real-life experience-а) от флагманите рядко го има. Камерите на средния клас са на нивото на флагманите от преди 2 години, достатъчни за 99% от ползването им в автоматичен режим за споделяне на снимки в социалните мрежи, които така или иначе компресират зверски всичко минало през тях. Разни флагмански HDR-и, 4К-та и т.н. реално се трудно се различават на живо, преди време XPERIA Z5 имаше някакво объркване на журналисти с Z5 Premium-а с 4K екран и стандартния Z5 с FHD екран - всичките ахнали колко иновативен и брилянтен бил новия 4K екран, а всъщност е станало някаква грешка и са им показалия стандартния модел, а не този с 4К-то. Трябва съпоставка екран до екран и пак пикселната гъстота на тия инчове преминава границите на човешкото око и ако може изобщо да се различи нещо, то ще в някакви минимални граници и само в директно сравнение. Тая случка беше отдавна, но важи и до днес. Аз съм пробвал с мои приятели да им пусна 1080p клип с надпис в/у него 4K /Planeta 4K клиповете...поп-фолка Big Grin/ и да видя сеир... "ехее много яко това 4К"...ми яко е, ама не е 4K, а Full HD екран, показващ Full HD клип, при това пак компресиран (че и тубата си компресира).

Така, че в момента и да сменяш телефон, и да не сменяш - достатъчна е мощ, екрани и камери за всичко ежедневно - комуникация, мултимедия, та дори и HD гейминг. Вече най-високия клас gaming с тия 120hz Razer-и и какви бяха там другите екстри... там е друго и е по направление "гейминг". Като махнем това...всички сме у фейса и чата.
Цитирай
#42

Всеки телефон е бюджетен, ако чакаш достатъчно, обикновено след 8 месеца вече струват наполовина(дори и по-малко).
Цитирай
#43

Аз моя mate 10 pro преди година го взех за 860 кинта с две години гаранция към технополис. Беше на половин година модел. Първият ми телефон който работи с месеци без рестарт. Мисля, че без проблем ще изкарам още година и ще взема евентуално новия mate 30, но субсидиран, че ми изтича договорът догодина по това време. Гледам mate 20 pro с моя план е 1220 кинта сега. 30 не вярвам да е по скъп догодина. Като си взема и ддсто стана 1000 кинта. На две години добре. Като се сетя как броих 1300 лв. преди години за Нокиа Н95 8гб ми става лошо, но... Младежки години с мераци за най-новото. Big Grin Поне още го ползвам за аларма.
Цитирай
#44

@doktora, как така си взел нещо различно от Huawei, ясно ми е, че не е е з теб, но как не си ги убедил да не го иска.
Това за рутването, според мен е излишно, за какво е да се прави нещо, което не знаеш колко е сигурно и как ще работи, като сега телефона предлага всичко нужно, а това, което не, може да се намери някъде, също вече производителите правят защити и с този рут може да ти иде гаранцията.
А това че можем и с телефон за 350лв., можем, но просто не искаме, поради ред причини, като от предишни опити знаем, че след време няма да работи добре, ще ни се смеят, че имаме евтини телефони, че не снима добре и ред подобни причини, нали не говоря за вас, а като цяло.
Аз лично ползвам телефона и докато го ползвам ме радва, че работи плавно и си върша работа когато е нужно, и    виждам че съм избрал правилният телефон, защото работи без проблем и очакванията са ми били точно такива. За разни неща като рут нямам време, а и не ми е нужно.
За такива неща iPhone не справя най-добре да работи плавно, но пък бързо писва, макар че с него съм бил най-добре, може би защото никога не съм имал.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#45

(2019-06-09, 08:49:22)hazART написа:  @doktora, как така си взел нещо различно от Huawei, ясно ми е, че не е е з теб, но как не си ги убедил да не го иска.

Ами за разлика от теб аз не съм сляп фен на определена марка!

И съм привърженик на демокрацията - от къде на къде ще убеждавам
семейството си кой какъв телефон да ползва?
Пазара е толкова наситен, че си ги избираме по личен вкус.
Гледам само да са предимно флагмани но както казаха и 
повечето колеги смисъл няма! А и аз се улавям напоследък, че
все по-рядко си пускам тежките игри но пък за подвижен офис
си трябва флагманче според мен.........

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#46

Заслужава ли си според Вас смяната на телефон през 1 година?

КО ? НЕ !
Цитирай
#47

@doktora аз те питах, не че ме интересува кой какво ползва, а да те видя как ще отговориш, но явно не разбираш от шега.
И преди да обвиняваш кой в какво е фен, питай твоята дъщеря защо е избрала iPhone пред Samsung и Huawei например, не ми отговаряй, знам, че няма да намери аргументи, с които да ти каже логично, просто заради това, че сред децата е символ, че семейството е богато, но това е друга тема. Много се отклонихме.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#48

Не знам защо си мислите че има кой знае каква разлика между флагман и "по-обикновените" смартфони. С правилното съотношение качество/цена и хардуер/софтуер разликите са толкова малки, че дори няма да ги усетите. Да камерите на флагманите са по-добри, но колко от вас си играят с настройки, пози и тн? Сигурен съм че повече щракате на автоматичен режим и каквото излезе. Да тук пак имат предимство флагманите, но както ни е известно щом е софтуерно значи може да се направи и за друго устройство. 4К видеото не е нещо ново още 2013 година го можеха телефоните с къде къде по-слаби процесори от сегашните. 4к екран е пълна безсмислица, която освен повече ресурс откъм хардуер, не дава никаква реална полза. Има обаче какво да се желае по отношение на цветове, видимост и тн... С правилното съотношение резолюция спрямо размер на екрана се получава чуден баланс между производителност и необходимата пикселна гъстота за отлична картина. Другото е маркетингов трик. Истината е че дори с 8гб рам Андроид си е настроен да заема определен процент, да отдава определен процент и да чисти след определен процент. Така че освен ако не искате да включите всички приложения на телефона едновременно и да гледате как се пържи и половината от това ще ви стигне за тежък мултитаскинг. Друга грешка е че се залага на име, тоест марка. Истината е че Самсунг правят посредствени телефони, а разни други известни брандове почти изчезнаха. Не е важно какво пише на телефона, важното е какво има вътре. Тоест телефоните с еднакъв хардуер струват различно единствено заради името което носят.
П.п Колкото до купуването на флагмани на децата за да са по така и да се селфят за месинджър, Инстаграм и снап чат... Ако видите един ден какви снимки пращат и за какво си пишат съм сигурен, че като спрете да повръщате и да се питате къде сбъркахте ще ви иде да ги оставите на домашен телефон и тефтерче. Такива примери за съжаление съм виждал прекалено много.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#49

Даже ако погледнете ,стари доказани флагмани в някои отношения относно цена и качество ,са по-добри от новите.Аз поне от личен опит знам,и затова бързо махам новите.
Цитирай
#50

(2019-06-09, 12:52:15)roni952 написа:  Не знам защо си мислите че има кой знае каква разлика между флагман и "по-обикновените" смартфони. С правилното съотношение качество/цена и хардуер/софтуер разликите са толкова малки, че дори няма да ги усетите. Да камерите на флагманите са по-добри, но колко от вас си играят с настройки, пози и тн? Сигурен съм че повече щракате на автоматичен режим и каквото излезе. Да тук пак имат предимство флагманите, но както ни е известно щом е софтуерно значи може да се направи и за друго устройство. 4К видеото не е нещо ново още 2013 година го можеха телефоните с къде къде по-слаби процесори от сегашните. 4к екран е пълна безсмислица, която освен повече ресурс откъм хардуер, не дава никаква реална полза. Има обаче какво да се желае по отношение на цветове, видимост и тн... С правилното съотношение резолюция спрямо размер на екрана се получава чуден баланс между производителност и необходимата пикселна гъстота за отлична картина. Другото е маркетингов трик. Истината е че дори с 8гб рам Андроид си е настроен да заема определен процент, да отдава определен процент и да чисти след определен процент. Така че освен ако не искате да включите всички приложения на телефона едновременно и да гледате как се пържи и половината от това ще ви стигне за тежък мултитаскинг. Друга грешка е че се залага на име, тоест марка. Истината е че Самсунг правят посредствени телефони, а разни други известни брандове почти изчезнаха. Не е важно какво пише на телефона, важното е какво има вътре. Тоест телефоните с еднакъв хардуер струват различно единствено заради името което носят.
П.п Колкото до купуването на флагмани на децата за да са по така и да се селфят за месинджър, Инстаграм и снап чат... Ако видите един ден какви снимки пращат и за какво си пишат съм сигурен, че като спрете да повръщате и да се питате къде сбъркахте ще ви иде да ги оставите на домашен телефон и тефтерче. Такива примери за съжаление съм виждал прекалено много.

То гроздето е кисело...
Нищо лично, ама преди си купувах само по бюджетни телефони, и наскоро минах на по-висок клас и мога да кажа, че разлика се усеща във всичко. Още докато го хванеш, усещаш качествената изработка. Всеки си избира какво да ползва. На всеки му трябва нещо различно. Но не можеш да сравняваш телефон за 600 лева с телефон за 2000. Повярвай, разлика има. Може да не е като за такава сума, но си заслужава някой лев отгоре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)