Анкета: Заслужава ли си според Вас смяната на телефон през 1 година? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото през този период се предлагат иновации, които си заслужават.
2.25%
2
2.25%
Не, защото моят още работи отлично.
34.83%
31
34.83%
Да, независимо какъв е периода, ако ми хареса много и отговаря на всичките ми критерии.
12.36%
11
12.36%
Не, защото с тези пари за телефон предпочитам да си купя някаква друга техника или да ида на екскурзия.
14.61%
13
14.61%
Да, защото искам да съм в крак с модата.
2.25%
2
2.25%
Не, защото този период е много кратък за иновации, които си заслужават.
31.46%
28
31.46%
Друг отговор
2.25%
2
2.25%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си според Вас смяната на телефон през 1 година?
#51

Някой лев да, 1000+ не!
И да, флагманите се отличават от бюджетните предимно с камера. Това не значи обаче, че флагман на половин една година няма да върши перфектна работа на цена 1000, че и по малко лева.
Цитирай
Аксесоари
#52

Galaxy s2 флагман, galaxy s4 флагман, galaxy s5 флагман и Lg G2 флагман. Всичките още си стоят и работят с изключение на продаденото lg и счупената s5, която стои в шкафа редом с другите. Та не е като да нямам възможност или да не съм ползвал. Просто си мислех че годините в които това показва социален статус са минало, но явно тук още е в сила тежкарската мода. Както и да е! Не ми пука кой как си харчи парите, просто исках да внеса малко яснота по темата до колко това е оправдано и заслужава ли си. Ама нали сме българи веднага гледаме да си ги премерим. Хайде сега една нова тема, кой е по по най... И да зарадваме малко данъчни!

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#53

Защо като се заговори за скъпи телефони и всеки започва да си мисли, че всичко е за хвалба и тежкария. Както казах преди, на всеки му трябва нещо различно. И някои неща за 600 лева не могат да се вземат. Аз лично когато си купувах телефона нямаше как да дам под 1400 (1800 в България), защото аз като девелъпър ми трябва изчистения андроид на пиксел телефоните. А тогава нямаше по евтин вариант. Ама върви обеснявай на хората, че не го вземам защото е скъп, а защото ми трябва. За работа също ми трябваше и IPhone. И знаете там как са нещата с парите. Така, че някой път си е оправдано. На някой му трябва софтуер и дълга поддръжка. На някой може да му трябва добра камера. На някой може да му трябва нещо друго. Мисълта ми е, че много пъти скъпата покупка за човека си е оправдана. Това, че другите не могат да я оправдаят си е тяхна работа. За това има различни телефони. Но да предполагате сляпо, че всичко е гъзария, не сте прави...
Цитирай
#54

Значи сме колеги...
Чел съм темата, както и много други от до и именно за това съм написал нещата така. Казал съм и за себе си... Това е. Всеки си харчи парите за собствено удоволствие. Аз ги давам най вече за пътувания. Други за телефони, трети за цигари и алкохол. Нищо лошо няма, важното е да сме щастливи.
Форумите са за споделяне. Хубаво е да се виждат различни гледни точки, да се дискутира и потребителите да могат да си направят сметката на база реални житейски истории и факти. Ако само ще се фукаме какъв е смисъла от форумите изобщо?

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#55

аз не виждам гъзария ако някой има скъп телефон!Има си позволява си го,всеки харчи според джоба си...а някои и изяън него като мен.Всеки може да си позволи скъп телефон на изплащане нали?Друга тема е дали е разумно.
Цитирай
#56

(2019-06-09, 15:21:29)yo_asakura написа:  Защо като се заговори за скъпи телефони и всеки започва да си мисли, че всичко е за хвалба и тежкария. Както казах преди, на всеки му трябва нещо различно. И някои неща за 600 лева не могат да се вземат. Аз лично когато си купувах телефона нямаше как да дам под 1400 (1800 в България), защото аз като девелъпър ми трябва изчистения андроид на пиксел телефоните. А тогава нямаше по евтин вариант. Ама върви обеснявай на хората, че не го вземам защото е скъп, а защото ми трябва. За работа също ми трябваше и IPhone. И знаете там как са нещата с парите. Така, че някой път си е оправдано. На някой му трябва софтуер и дълга поддръжка. На някой може да му трябва добра камера. На някой може да му трябва нещо друго. Мисълта ми е, че много пъти скъпата покупка за човека си е оправдана. Това, че другите не могат да я оправдаят си е тяхна работа. За това има различни телефони. Но да предполагате сляпо, че всичко е гъзария, не сте прави...

Не всеки, а комплексари, които искат да имат такъв от 1800 , но могат да си позволят от 180.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#57

Типично по български развалихме цялата тема. Моята идея беше човек да сподели аргументирано мнение защо прави дадено нещо. Ето аз съм споделил че въпреки всичко което съм изредил в подкрепа на по-дългото ползване, съм ги сменял от любопитство за нещо ново. Вие го обърнахте на скандали и мерене на п****. Толкова ли е трудно да се каже вместо сменям ги през три месеца защото мога. Сменям ги през три месеца защото ми се пробват различни неща. Стария имаше еди си какво, новия ме грабна с еди си какво... Просто да има нещо градивно. Иначе все едно сме във Фейсбук... Ето например yo_asakura човек чийто труд уважавам от години се аргументира чак след няколко поста. Трябва ли всичко да е провокация за да казваме нещата по друг начин?

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#58

За тези, които не са гласували.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#59

Аз сменям на 2 години . Даже можех да изкарам още една с П10-ката ама договора ми изтече и търсех по-добра батерия + wide angle lens и затова се спрях на P30 .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#60

По принцип за това съм с твърдо НЕ, но според мен реалният отговор е - зависи от това колко ще издържи. Аз за 6 години смених 4 смартфона, и то след като устройството стане на 2 години. Сега съм със Xiaomi Mi9T след почти 2 години и половина ползване на Samsung Galaxy A5 2017, който все още си работи доста добре. Въпросът е защо го смених? Просто вече ми писна да съм с телефон, който е със 16:9 дисплей, 32 GB вътрешна памет, по-слаб процесор и др. По принцип исках да взема Galaxy S10, но тъй като не можах да изкарам достатъчно пари за него, а и имах други разходи за посрещане, трябваше да си смъкна бюджета и затова взех него. Понякога стават и такива неща.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай
#61

не виждам защо човек ще си сменя смартфона всяка година, освен ако не го ползва като аксесоар главно или се случи, че не му пасва на нуждите. Ако телефона върши работа и работи добре това са само излишни занимавки и загуба на време и пари. В момента имам ~150 апп-а на телефона и една камара документи, снимки, какви ли не акаунти, и т. н. Това за мен е все едно да си сменям лаптопа всяка година, няма смисъл. Отделно на ръка, че с телефоните често може да случиш на калпава бройка и тогава идват още повече главоболия.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#62

За 3 месеца 4 телефона

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#63

Според мен идеалната формула е телефона да се сменя на 2 години както новият винаги да сте взима на pre order. Така хем си струва upgrade-а хем не излиза толкова скъпо особено с оператор и като се продаде старото устройство.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#64

Поне на две години...
Още от началото на 2018 видяхме че няма смисъл да сменяме телефоните често.Иновациите не са толкова много и уникални.

So uncivilized.
Цитирай
#65

Да не кажа от 2016 та и по-рано, новостите са процесор и камера. Ама кой както си го усеща!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#66

Преди, като се развиваха по-бурно си продавах старите апарати на към година и сменях. Ама сега улегнаха нещата и не си струва човек да се занимава с търговийки. Та карам докато се счупи, пенсионирам и взимам нов след това. Обикновено карат 2-3 г.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#67

Или трябва да е много евтин и да почне да забива след една година, или да омръзва бързо, друга причина не виждам.
Аз преди ги сменявах през една година, но вече няма причина.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#68

За мен е безсмислено,поне 2 години,минимум.Малко подобрение в процесора и камерата,това е новото.

Huawei P30
Цитирай
#69

За ултра премиум - 5 години. Останалото 3. Особено със сегашните телефони, които лесно получават по 5г поддръжка, ако са свястна марка. А и остават доста способни толкова време.
Никакъв смисъл не виждам в по-ранната подмяна вече.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#70

Аз с P30 Pro-то вече карам 4-та година. От 2 години, на разни интервали от време (през 5-6 месеца) ме хваща дявола и се оглеждам да го сменя, обаче то просто няма за какво. Веднъж сменях батерия преди 2 години (която не знам, дали е оригинална, обаче си правя едни 9.30 часа СОТ с нея все още). Чудя се дали все пак да не я сменя (до края на месеца Вейхуйския сервиз е пуснал фъндък на половин цена, макар че не вярвам нещо да се промени особено в положителна посока).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)