Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Програма за Wi-Fi с WPS?
#1

Здравейте!Интересува ме дали има програма за Андроид,която поддържа опцията WPS?Предполагам много от Вас са забелязали,че тази функция е вече премахната от новия Андроид 9.Налага ми се понякога да променям паролата за Wi-Fi на някой клиент,който не си я знае,а включването на лаптоп и свързването с кабел към рутера отнема време,което  WPS-a  ми спестяваше.Ресетването и пренастройването също са краен вариант отнемащ време.У много клиенти вече не се ползват компютри и лаптопи,а и избягвам контакта до клиентски такива,с цел предизвикване на последващи конфликти от рода на "ти предния път пипа нещо тука и сега нещо му стана" и др. подобни.Целта ми е да вляза за 2 минути,да свърша работата и да изляза.Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
Аксесоари
#2

Какъв телефон ползваш. При мен си работи.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Redmi Note 7

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#4

Колега (явно сме такива по професия) намерил ли си нещо работещо?

Вечния бетатестер!
Цитирай
#5

Чак сега видях,че си писал в темата,за което се извинявам.Още не съм открил приложение с такава опция.Ако нещо намеря ще пиша тук.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#6

Едно по-различно предложение за клиентите:

QR WiFi баркод

Има много генератори в web.

Разпечатан на едно листче се добавя веднага.

Samsung (може би и на други марки да го има) с Android 9 може да покаже опциите на текущо свързаната мрежа с QR, а с камерата от друг Samsung с Android 9 директно разпознава и предлага добавяне.

Иначе почти всеки Barcode reader в PlayStore/AppStore познава QR WiFi.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#7

Да,това го знам,но на повечето от клиентите ни им сменяме паролите по няколко пъти,и в повечето случай това го правя от вкъщи,дистанционно.Така че това с кода не ми решава проблема.На колегата хуавея(мейт 20) си я има тази опция с WPS-a.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)