Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei и Apple са най-надеждните смартфони
#1

Проучване: Huawei и Apple са най-надеждните смартфони

Тези устройства се повреждат най-рядко в първите две години
Въпреки че много потребители сменят често смартфоните си – дори да са напълно здрави, въпросът с надеждността на мобилните устройства е винаги актуален, което важи и за всеки друг продукт. Доклад на компанията Harris Interactive хвърля светлина върху надеждността на популярни брандове смартфони в процеса на тяхната употреба.

Експертите са изследвали 130 050 случая на следпродажбена поддръжка на клиенти на голямата европейска верига за електроника Darty. Анализирайки данните, Harris Interactive изготвя списък с брандове, които най-рядко биват ремонтирани в гаранционния срок, който средно е две години.

Първите две места в рейтинга заемат смартфоните на Huawei и нейния бранд Honor, като дори Honor изпреварва Huawei и е лидер по надеждност. На трето място е Apple, като докладът подчертава напредъка на компанията от Купертино по показателя надеждност.
Смартфоните Honor, Huawei и Apple имат най-малки проценти на откази и повреди в гаранционния срок. Това дава основание въпросните устройства да се считат и за най-надеждни. Докладът излъчва само първите три бранда с най-добри показатели за надеждност.

Става ясно също, че средната продължителност на притежаване на даден смартфон от потребителя вече е три години, което е по-дълъг период, отколкото преди. Докладът подчертава важността на надеждността и трайността на смартфоните. Потребителите вече не преследват фанатично следващия голям смартфон, а изглежда са доволни от настоящите си телефони.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gsm за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
Аксесоари
#2

За Епъл съм съгласен. Имах няколко айфона и дори след 2 години нямаха проблем с каквото и да било.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • doktorra, Victormihov
Цитирай
#3

Има още доста надеждни марки, по интересно е кои са най ненадеждните, 100% съм сигурен, че LG и Samsung са в Top 3 Tooth

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

Ами доста от устройствата ги правят да не се развалят в гаранционния срок било то телефони , телевизори. и т.н. Така че........
Цитирай
#5

Oneplus и те са много здрави.
Имал съм Самсунзи по 3 години, истината е, че не са мръднали.
За ЛГ съм чувал само лоши неща- така и не ги харесах, затова нямам мнение.
Айфоните са доста здрави, но предвид функционалността им и комунистически затворената система, нямало е апарат който да се е задържал повече от 2 години- много бързо писват.
Шиаоми съм не съм чувал да имат дефекти- ама никакви, а струват четвърт от другите производители.
Цитирай
#6

Ноут 4- ката ми изкара при мен 3 години и половина и вече година и малко радва вторият си собственик, като преди да го продам му бях купил нова батерия.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#7

Хайде сега 130 050 човека да споделят проблемите с телефоните си (ако имат) за да опровергаем тази класация.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

P10lite на 9 месеца му изгасна подсветката замениха ми го с нов и сега съм с 4GB версия. Вече над година няма проблем.
Цитирай
#9

За Apple, не знам...Но Huawei със сигурност не са. Имаше няколко човека с разлепен, паднал дисплей от самосебе си...За толкова години смартфони - nokia, blackberry,htc, samsung...Никога не ми се е случвало.
Цитирай
#10

Имам X-Cover2, който изкара 7 години с оригиналната си батерия и го смених защото не остана приложение, което да може да работи с него. Хардуерно е бетон, а много мъка е видял в ръцете ми.

XIAOMI A2
Цитирай
#11

Не сравнявайте производството преди 6-7 години със сегашното. Фирмите правеха по 3-5 модела на година и нещата бяха проверени и изпипани.


ПП: Да се похваля и аз Sony Xperia Z1 Compact D5503 в момента е при бащата на мой приятел, работи вече 5 години без да е влизал в сервиз.

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#12

Huawei P8, много добър, но шасито се изкриви... метала е китайски... LG G6 година и 9 месеца, само сменен пръстов! LG Nexus 4 взет година след излизането и се ползваше до преди година и половина, може и още - просто човека който го ползва нямам връзка вече Smile

Изпратено от моят SM-G970F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

(2019-06-08, 18:36:25)gsm написа:  Проучване: Huawei и Apple са най-надеждните смартфони....
При публикация е задължително да се спомене поне един източник или с конкретен линк към статията. За това проучване не виждам да има такъв.

 
Цитирай
#14

Линк: https://technews.bg/article-117066.html
Цитирай
#15

(2019-06-09, 22:02:04)NoMaD написа:  При публикация е задължително да се спомене поне един източник или с конкретен линк към статията. За това проучване не виждам да има такъв.

Стана ми интересно, къде се намира това задължение?

Относно Huawei - нямам им вяра. Щом и hicomm станаха пристрастни, значи маркетинга и плащането са много силни.
Имам чувството, че си плащат навсякъде.
Цитирай
#16

Ей някъде да се каже нещо хубаво за хуавей - платени са
Цитирай
#17

Ама те плащат на хората за си купуват техните телефони. Факт.
Цитирай
#18

(2019-06-11, 13:27:08)FeNiX написа:  А сега ще плащат и на разработчици, да им пишат приложения за пинг понг ОС.

Операционната система на китайците ще е напълно съвместима с приложенията за Android, като на разработчиците няма да се налага да създават специални версии за нея.
https://it.dir.bg/komunikatsii/huawei-te...na-sistema
[-] 1 потребител изказва благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#19

И аз имам чуство че са платени, особено при операторите най силно се вижда

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#20

И пари ти дават като си купиш Хуавей. Вие не сте наред...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#21

Именно пари получават работещите при операторите във вид на бонуси ,ако продадат телефон от Huawei...
Първият модел ,който ти ще ти предложат ( до преди този бан от САЩ) при всеки оператор беше от Huawei.  
Лично съм го проверявал...  Отказвам им и продължават да ми предлагат следващ телефон и отново от Huawei.  
Обяснявам им ,че нямам интерес към техните телефони ,а те си настояват на своето.  
Накрая питах една моя позната има ли такива бонуси и тя с неудобство измънка, че има нещо... такова. 
Но това се и знае от доста време и не е никаква новина...

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]
Цитирай
#22

Всяка компания си има вътрешна политика, когато в бях в МТел /още с това име/ сме имали бонуси и от Samsung, и от HTC в сериозно силния си период, в който се търсиха като топъл хляб, и от Blackberry с тогавашните планове специално за Blackberry...какво лошо има в това Huawei да имат маркетинг, Apple извинявайте какво имаше, като караше търговците да правят отделни витрини само за iPhone? И сега и по техно веригите търговците получават gift cards за продажби на дадени продукти, примерно в Техномаркет при 10 бр. от скъпите 4K BRAVIA им даваха 50 лв. ваучер за тези продукти (игри за PS, слушалки, каквото там е с тяхната марка до 50 лв. или сваля 50 лв. ако продукта е по-скъп). Не знам дали още е така, но поне едно време го имаха като промоция за служителите си. Delonghi дваха бонуси да им продаваш кафе машините и така. При нас в операторите също е имало игри дори външни от самия оператор - производител раздава бонуси. Имало е ваучери за намаление на продукти, парчина сума, безплатни абонаменти за дадени услуги и така.

От кога маркетинга е забранено нещо, то тогава Apple трябва да се забранят със закон Big Grin
Цитирай
#23

Лошото е, че не се гледа интересът на клиента ако щом влезе в магазина целта е да му се пробута определена марка телефон. Това не са консултанти, а хора, които се стремят да ти пробутат нещо, което е в техен и на фирмата интерес, не в твой като потребител.
[-] 3 потребители изказват благодарност на galaxian за това мнение:
  • divna, martoo, NaniG
Цитирай
#24

На масата хора точно трябва да им набуташ нещо в ръцете, щото не знаят какво се случва. Факт е, че не малко хора са доволни от набутването на определени брандове, но разбира се, има и недоволни. Това са нормални неща. Набутването на хуавейте си е в реда на нещата, правят конкурентни телефони, какво им е.
На консултантите работата им е да предлагат, да продават, иначе нямат място там. Не винаги се предлага нещо в полза на клиента, но и там има много други фактори. Опитвали сме да помогнем на човек да си спести по 10лв на месец, обаче не спря да отказва предложенията. Просто всеки смята, че ще бъде прецакан, и толкова е убеден в това, че опази се от един, прецакат го куп други.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
[-] 1 потребител изказва благодарност на bitmad за това мнение:
  • шерлок холмс
Цитирай
#25

(2019-06-12, 07:59:06)galaxian написа:  Лошото е, че не се гледа интересът на клиента ако щом влезе в магазина целта е да му се пробута определена марка телефон. Това не са консултанти, а хора, които се стремят да ти пробутат нещо, което е в техен и на фирмата интерес, не в твой като потребител.

Не е само марката!Ако могат ще ти предложат 10 тарифни плана,3 телевизии и 4 домашни нет-плана !
Аз така преди години си купих Галакси С3 вместо Сони-то за ,което отидох.Това обаче е за друга тема.
С Р20 китайците успяха да ме впечатлят и малко преди време си взех Р30.Ще видя какво ще предложат след това и ако продължават в същият дух си оставам при тях или ще видя какво става при Шайомитата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)