Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ремонт на Mi Max 1 - счупено стъкло
#1

Здравейте,

Моля за някакви препоръки за счупено стъкло на дисплея на Ми Макс, първата версия. Счупването - следствие от удар с топка Bu  Батерията на телефона все още държи доста и ме е яд да го хвърлям, та се чудя дали  може да се изцеди още малко живот, на приемлива цена. Сензорите на дисплея работят, с поставен протектор отгоре няма проблем, но и протекторът започна да се напуква и рискувам порязване. Отделно има някакъв проблем - по време на разговор, при лека промяна на ъгъла на телефона спрямо главата ми, се загубва връзка и отсрещната страна не ме чува - може би свързано с proximity sensor-a?  Телефонът има и характерното за доста Xiaomi-та леко огъване на корпуса, не знам дали само от носене в панталон, или може би е симптом за заминаваща батерия? Заради това огъване се чудя дали и смяната на дисплея би свършила работа и дали скоро няма пак да се спука.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако е за нов дисплей: http://dragon-tt.com/Products.aspx?sid=344

 
Цитирай
#3

Благодаря! Това го гледах вече, цената от $35 ме устройва, само ако може и препоръка кой може да го смени читаво, и евентуално, ако има и дисплея на склад при сходна цена.

ЕДИТ: гледам, че има и гърбове за $15 - ако взема и гръб, дали ще се реши проблемът с огъването?
Цитирай
#4

Ако е счупено само стъклото може да се смени, но малко сервизи го правят, защото има веровтност да се повреди дисплея и се изисква специално оборудване. Сменят направо дисплея със стъклото комплект. Търси си комплект.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)