Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона заби от многото нотификации
#1

Здравейте, имам много нотификации от апликации като пощи (7), Youtube където всички нотификации са ми пуснати и съм се абонирал към около 2к канала

FB, Messenger по 2, Viber, Skype, Discord, Instagram, Twitter, Twitch, Amino и още няколко неща включително и игрите.

Обикновенно стоя постоянно на без звук и не ми идват, сега ги пуснах без да искам и всичко стана мазало. Телефона не реагира на бутона за заключване и отключване като старите щаиги. Получавам около 10 известия на секунда. Не мога да прая нищо по телефона, дори и след Force рестарт като задържа бутона веднага след отключването на SIM се почват и няма спиране, така е вече около 3 часа и вибрира и звук има.

NotiStar за съжаление спря
System UI за съжаление спря
Samsung Experience за съжаление спря
Samsung One Ui за съжаление спря

И постоянно всякви такива

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари
#2

Задръж трите бутона, за изключване, увеличаване и намаляване на звука, те са два де.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Рестартирва се като ги задържа, веднага след вкарването на SIM пин а и се почва террор и всичко забива

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Според мен трябва да му направиш хард ресет и да изтриеш всичко и да стартираш телефона като нов.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

И това означава че при всяко натискане без да искам ще трябва да му дам фабрични, сложил съм го на место където предполагах че няма да го натисна но ми се наложи да си пусна хотспота и го обърках и се почна. + Това имам 80GB+ инфо където трябва да го изкарам на PC то

[Изображение: 0xfLECg.png]

Успявам да го свържа към PC обаче става все по-бавен и по-бавен достъпа докато накрая не ми излезне че е Time out нал.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Ти си "телефонен терорист"! Тоест причиняваш тотален терор върху телефона си. После се чудиш защо не ти държи батерията. Аз не знам как и 1 час държи като чета с какво е наблъскан.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • FeNiX, gurcayy
Цитирай
#7

(2019-06-12, 19:47:44)BGDropche написа:  И това означава че при всяко натискане без да искам ще трябва да му дам фабрични, сложил съм го на место където предполагах че няма да го натисна но ми се наложи да си пусна хотспота и го обърках и се почна. + Това имам 80GB+ инфо където трябва да го изкарам на PC то

[Изображение: 0xfLECg.png]

Успявам да го свържа към PC обаче става все по-бавен и по-бавен достъпа докато накрая не ми излезне че е Time out нал.
Ами колега, май друг начин нямаш, в случая сърби и боли.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Това е частта с приложенията които изкарват само нотификации основно, имам още десетки аппове на тела


Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Miro2210
Цитирай
#9

Колко излишни програми и апове има в този телефон

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Незнам, всичко се ползва, колкото и странно да звучи.

Кажи някое приложение което според теб е излишно.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

24 часа ще са ми нужни да прегледам всичко това. За мен решението ти е хард ресет и другия път да не тормозиш телефона с такива глупости. Смятам, че повечето са ненужни.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Ползвам ги всичките, някои рядко, но ги ползвам. Апповете ми трябват, мога да махна Instagram а само и Google News щото ги има във Chroma

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#13

Можеш, неможеш, накрая ще махнеш всичко! Аз по-наблъскан тел не съм чувал да има, а се бях хванал за главата с тела на зетя с 20 игри... Без wipe няма да минеш, и след това не инсталирай толко буламач.. Zopper widget, zedge и все неща дето тормозят ненужно апарата, или поне им спри нотификациите и авто стартирането.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#14

Колега, това да не ти е компютър Big Grin
Такъв пример имам, един познат със s3 същата история, гря гря бъгва в следствие батерията изгърмя и запопна да го мъчи на ромове и го уби. И аз не съм сигурен дали наистинати трябват всичките тия.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Успях да ги спра.

Изкарах СИМ а за да няма нет и спрях рутера по същата причина. Успях да го дам на без звук защото няма нет и съответно нотификации. Пуснах си нета сега всичко е ок, поне за сега.

Чудя се дали да му дам фабрични отново, но не мисля че ще има някаква разлика щото ползването ми е малко специфично и всеки ден го ползвам с различни настройки и по различен начин.
Някои приложения мога да ги ползвам в браузъра обаче една голяма част нямат версия в нета и пак ще е по същия начин. Забелязал съм че Pie докато учи в началото начина ми на ползване се учи много грешно според това което правя. На Oreo беше добре защото го нямаше това Adaptive Battery което идва с Pie.

Стария телефон издъхна от ползване. Начина ми на ползване беше същия. Замислям се и за Note 10 или K20 Pro

Имам S9+ Exynos в нас и познавам човек с S9+ Exynos и Note 9 Exynos и при тях всичко си е добре. Пробвал съм Exynos а където е в нас и се справя по добре от моя на батерия. Е даже е по зле в мойте ръце Big Grin Сериозно почва да ми писва.

Трябва да си променя начина на ползване обаче незнам как ще стане.


Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#16

Ти определено правиш устройството си да изглежда все едно е с2 плюс. Тоя телефон може да изкара 3 години без проблем, но с това използване ще му се иска да умре. Ами изключи опцията за адаптивна батерия и готово.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Снощи му дадох фабрични и повечето аппове ги намерих в браузърна версия, и даже полвах Samsung интернет за да пести повече батерия.
Със Package Disabler буквално изключих 90% от телефона, много системни неща като за SIM карта и Face Recognition и всякакви непознати апликации без иконка на тях както и целия bloatware дето идва с телефона и бях със спестяващ батерията режим (720p) екран. Зададох и всички аппове да спят като не се използват. FB в браузър а чат Messenger Lite

Мм.. Просто сякаш не беше същия телефон, много орязано ми се стори заради една батерия, апликациите са си апликации, 1440п си е 1440п и няма нищо общо със 720п.
Телефона стана видимо по бавен заради спестяващия режим. Постоянно очите са ми в екрана заради AOD то което вече го няма щото нали хабяло батерия. Махнах анимираните тапети на заключен и начален екран.

Усеща се като Mid Range тел и общо взето всичко това за едни час и половина екран батерия отгоре...

Знам че вече съм ви писнал от оплаквания, и на мен ми писна. Ако не го споделя тука къде ще го споделя, нали за това е форум все пак.

Накрая просто ще сменя апарата.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#18

Просто спри да тормозиш апарата. И той ще спре "да прави номера".

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#19

Не разбирам с какво го тормозя, това ми е нормалния начин на ползване. За какво е флагман като не може да държи. + Тва откакто е със Pie пече яко та яйце мога да си направя отгоре. На Oreo при игра беше леко топъл просто.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#20
Thumbs Up 

(2019-06-13, 18:55:23)BGDropche написа:  Накрая просто ще сменя апарата.

Toчно,там е скрит ключа от бараката

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#21

@bgbropche при теб и iPhone няма да издържа с това ползване.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

След като реших че не мога да издържа така орязано, си го заредих и му дадох фабрични да си го правя както си беше с приложенията.
Дойде време за зареждане и видях че пише 11 часа до края на зареждането и си викам тва е някъв бъг, няма как.

Пуснах го изключен да се зарежда обаче ми изкара това, и процент не иска да дигне.


Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#23

Ти го по бърка тоя телефон. И като спираш приложенията с програми не правиш нищо добро за телефона. Щом хората са ги сложили вградени, значи не пречат на никого. Ти с какъвто и телефон да си, ще става така с толкова много простотии. Сигурно си ученик, щом имаш всички тея игри и простотии и време да ги отваряш всичките. Остави го тоя телефон малко и ходи на вън.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Ходя достатъчно навън Smile Работата е че имам и PC обаче не го пускам и телефона го компенсира. А игрите ги пускам много рядко. Само когато няма найстина кво да прая.

Както и да е, ще се опитам да не го ползвам толкова много.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#25

Къв апарат да вземеш с това ползване все едно ще е. При мене си печеше и на ореото, пече си и сега, но при pie наистина е по-зле, щото и на wi-fi пече, и то с гръб повече, което е нормално, ма без ще го излюскам яко. А съм с най-хлабавия възможен. На 3 ч екран е мъртвец. Ма вече не ми прави впечатление, щото ме кефи работата с телефона, а пък и не ми е първия.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)