Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OLX - мнения, въпроси, проблеми, съвети, решения и др.
#26

Там ти е грешката! Лично, не от риселъри.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз си имам няколко човека в Олх, от които винаги си купувам и съм много много доволен, понякога цената е 10-20лв отгоре, но си заслужава.
Знам, че щом е от него проблеми няма, дори и не ги гледам особено.
Няма да им казвам имената за да няма реклами.
Иначе, ако търся нещо на много тъничко и имам свободно време и търпение, гледам да е човек като нас, а не търговец и там си е късмет вече.
Преди месец търсих P10 lite, намерих супер запазен за 160лв, телефона беше непокътнат, не знам как е ползван, но преди това попаднах на няколко боклука.
Всичко си е късмет, а и трябва си известна доза опитност в покупките.
Цитирай
#28

"***НОВ***Телефонът е ползван 2 дни и е прибран в кутията!"

дата на гаранцията: 21.02.2018г


Класика

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#29

То може да се разбере лесно дали е седял в кутията през това време. При работа с телефона се пише и трие в паметта, и лесно може да се види датата на модификация на папка през компютър. Дори да се махнат папките на галерията, на всеки няма да му дойде акъла да изтрие android/com.gallery.3d (не с точност до точката, но така се казва папката, където се запазват под формата на скрити файлове preview на снимките, като се създава нов за всяка снимка. Не се виждат от компютър, но с телефон с програма за Photo Recovery именно от там ги възтановява. А не ги намираш на компютъра и не ги виждаш в телефона, защото папка е маркирана като .nomedia

Датата на модификация на други папки също е белег за ползването на телефона. Това ако не е правен reset, а както е описано - ползван два дни (т.е. минато е през welcome wizard-а) и си е прибран в кутията. През HiSuite имаше опция да се вижда колко пъти е reset-нат телефона, но това е за Huawei. Че така. Особено ако го reset-нете вие и ви се появи мейла на друг.
Цитирай
#30

Друга класика - продаваш си смартфона, изрично си написал с едър шрифт БЕЗ БАРТЕРИ!, и получаваш лс : бартер за мъжки кожух, 550 лв струва в магазина. Wtf???

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Цитирай
#31

ХАХАХА @whitehart Колко такива са ми предлагали не е истина, за моя S9+ ми предложиха боксерки на няква скъпа марка.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#32

(2019-06-23, 10:19:50)alisali1234 написа:  То може да се разбере лесно дали е седял в кутията през това време. При работа с телефона се пише и трие в паметта, и лесно може да се види датата на модификация на папка през компютър. Дори да се махнат папките на галерията, на всеки няма да му дойде акъла да изтрие android/com.gallery.3d (не с точност до точката, но така се казва папката, където се запазват под формата на скрити файлове preview на снимките, като се създава нов за всяка снимка. Не се виждат от компютър, но с телефон с програма за Photo Recovery именно от там ги възтановява. А не ги намираш на компютъра и не ги виждаш в телефона, защото папка е маркирана като .nomedia

Датата на модификация на други папки също е белег за ползването на телефона. Това ако не е правен reset, а както е описано - ползван два дни (т.е. минато е през welcome wizard-а) и си е прибран в кутията. През HiSuite имаше опция да се вижда колко пъти е reset-нат телефона, но това е за Huawei. Че така. Особено ако го reset-нете вие и ви се появи мейла на друг.
Дай да си говориме реални неща! Като го получиш от куриера няма как га го пробваш на компютрите на куриера! А теми като тази с това са полезни, някой гори, ти четеш и не гориш.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#33

(2019-06-23, 17:58:51)pepy1 написа:  Дай да си говориме реални неща! Като го получиш от куриера няма как га го пробваш на компютрите на куриера! А теми като тази с това са полезни, някой гори, ти четеш и не гориш.
Опцията "преглед и тест" работи и когато пратката се доставя до адрес. При условие, че правиш сделка с непознат от разстояние и напълно задочно, за суми дори под 100лв. е недопустимо да спестяваш от таксата за доставка -2/3лв. Имаш възможност дори за избор на час за доставка, само срещу около 2лв. още върху цената за доставка. В домашни условия имаш всичко необходимо за 10-15 минути да проведеш каквито искаш тестове със стоката...
Цитирай
#34

Ама доставката е до входа, куриерите не влизат в домовете на хората, за да ги чакат 15 минути да си правят тестове. Такъв тип тест може да стане само в офис, а отзад зад тебе чакат още 10 човека, на които ще им идва да те хванат за гушата, където ги бавиш. И остава само лична среща в някое кафе например, където да си правиш тестове наволя, ако разбира се продавача ти позволи. Аз лично не бих дал на някой който не познавам да бърника толкова по телефона, не го знам колко е кадърен и какво може да му направи и после да каже "ама то нещо стана, аз се отказвам"  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#35

При доставка имаш 15 минути тест, достатъчни за бързо вкл. към лаптопа с USB като MTP у-во и бърз преглед на последната дата на модификация на папката (ако е преминат Welcome Screen-а). Не е чак такова страшно и сложно упражнение. За това е удобна доставката до дом в определен час - пускаш си лаптопа, приготвяш си кабелчето и като дойде само го включваш и правиш бързата справка дали наистина е така, ако толкова много те интересува подобно нещо. То не може хем да държиш на това, хем да не искаш да го провериш. Казах как става единия вариант проверка. Ако поръчваш Huawei, можеш да си свалиш Hisuite с необходимите драйвери и с един клик да видиш кога и какво по-увото, също показва и реалната регистрация по IMEI в сървърите на компанията в Hicare app. Това пак казвам за Huawei (номера с папката - за всички).
Цитирай
#36

Много се филмирате, не всички са мошеници.
Повечето хора от които съм купувал казват истината и телефончетата наистина са много добре.
А като пиша отдолу "без бартер", по принцип, никой нищо не предлага.

Виж, ако живеехте в Израел, съм съгласен... тука и "добър ден" значи ЛЪЖА.
Както и да е, живи и здрави.

Ако толкова ви е страх да купувате втора ръка с куриер, можете да търсите по град, да намерите стоката във вашият град, да се срещнете с човека и да го замаявате 5 часа, и така правя понякога.
Няма доставка, няма 15мин преглед, няма и "глоба" при отказ.
С лаптопа в някоя кафене или градинка (да не се минете с 2 лв за кафето) и му бърникайте телефона до утре :p
Цитирай
#37

Имах такъв случай, продавах си телефона и някакъв имаше интерес. И ми пише "ами да се видим и да ми отделите 2-3 часа". Викам му защо 2-3, ами щото той щял да му прави множество тестове. Отсвирих го, разбира се. Ей сега ще изгубя 3 часа от деня си, за да може да угодя на някакъв психопат. Продадох го на друг, който нямаше подобни тестови мераци... Smile

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

Виждаш ли, тези колеги над мен които искат "обстойно" да прегледат телефона 2-3 часа, те за продавачите които продават честно стоката си са "психопати".
И аз не отделям внимание на педанти, щом не вярваш какво пише в обявата и 15мин преглед не ти стигат, има хиляди други купувачи които ще го вземат на минутата- просто не пращам.
Телефон лесно се разкарва, особено, ако знаеш какво продаваш, не е нужно да се отделя особено внимание на нагляри ( а такива има, не много, но има)
Същото е и с покупката, тук от форума има доста честни обяви и няма нужда да се търси под вола теле.
Иначе аз съм на принципа- "който го е страх от мечки да не ходи в гората".
Мислиш, че ще те прецакат, не знаеш какво да провериш по олх и не можеш да преглътнеш евентуално лъжата и измамата, има си магазини за тази работа.
Освен това не веднъж писах, че има търговци в олх които са честни, там можеш да го вземеш дори и без преглед, купувал съм десетки пъти от такива хора- проблеми никакви, и нови и втора ръка апарати, ествествено са със 10-20лв по-скъпи, но според мен си струва.
Има и много ментета, все пак трябва да имаш известен опит с покупки и продажби, не всичко е цветя и рози, така е.

До сега да чукна на дърво, проблеми съм нямал, иначе и аз съм попадал на некоректни търговци, но бързо съм плащал 8-10 лв и връщам телефона, дори не му пиша защо го връщам.
Веднага търся друг.
Цитирай
#39

Е да, не е сериозно да искаш 3 часа да тестваш смартфон. Не купуваш медицинско оборудване все пак. Този въпросен купувач верно беше леко смахнат. След като все пак го продадох на друг, ми писа "за да бъда честен, ще ви кажа, че подозирам, че телефонът е влизал в сервиз и проблемът му не е бил решен" А как го "разбра" това, все още не ми е ясно. Отговорих му "за да бъда честен, ще ви кажа, че телефонът беше перфектен, никога не е влизал в сервиз, а вие сте параноик" Smile))

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#40

Е как няма да искат тестват, като вече са били опарени? Случи ми се с една Xperia преди години - като и падне батерията и се изключи сам при следващо стартиране се получаваше bootloop и се налагаше hard reset. Ако го изключа сам и го включа нямаше проблем, но ако сам му падне батерията се случваше точно това. Странен бъг, но го имаше. На друг iPhone като стигаше 25% събаряше за минута до 20 и умираше там, т.е. едни 25% от капацитета му ги нямаше (това за 4S става въпрос преди години). От тогава като си взимам телефон имам изискване да е с 25-30% батерия - искам да го ръчкам и да видя на колко ще изключи, и дали ще се включи нормално след това. Но пък Huawei-я ми е от оператор вече втора година и не ми се налагат подобни гимнастики. Но ги правих и аз. В крайна сметка пари давам, работя за тях.
Цитирай
#41

От сега да ти кажа, от мен телефон не искам да купуваш  Lol
Майтапа настрана, продал съм десетки телефони и когато срещата е била лична максимума, за който сме си стискали ръцете е 7-8 минути. Ако попадна на някой като теб най-вероятно няма да ми издържат нервите и ще си прибера телефона и ще си тръгна   Big Grin
Продавал съм телефон втора употреба за 1400 лв. (iPhone X) и човека даже не го пробва, само на външен вид го огледа за 2 минути...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#42

Големи тестове, голямо чудо.
Аз лично свалям едноцветни картинки, за да видя дали няма проблеми с дисплея(така бях намерил на един Хуавей зеленккаво петно, само на черен екран. Слагам си сим картата и провеждам един разговор за 1-2 минути,за да разбера дали ме чуват ясно и добре и дали аз чувам ясно и добре.
Пускам 2те камери, правя по една снимка и това е.
Всичко става за няма и 10 минути. ?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#43

Аз за това избягвам лични предавания, пращам по еконт, човека има 15минути да огледа каквото си иска, ако му хареса го взима, ако не ми го връща- без излишни драми, ако има проблем аз съм го написал.
Ако няма, няма.
Гледам да съм максимално честен и така ще е и занапред.
Същото е и от другата страна, щом искаш втора ръка, винаги си има известен риск, няма да му губя времето на човека, имам 15 минути тест и така.
Идеално е измислено с еконт, жалко, че в цял свят я няма тази практика, а трябва да се срещаме лично и да се замаяваме един на друг.
Цитирай
#44

Аз винаги гледам телефона да е чисто нов или отворен само за снимки, втора употреба не купувам, защото ако стане нещо на телефона да знам, че съм си виновен аз.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#45

Така, аз да кажа - винаги го тествам из основи, влизам в рекавъри и гледам и там, тествам камерите, различните сензори, оглеждам го под микроскоп (за дефекти по дисплея и корпуса) - ако до тук всичко е ок, следва втора фаза - пълно разглобяваме. След това вземам серийните номера на всеки компонент и се свързвам с различните заводи за да видя дали съответните компоненти са произведени при тях (че много фалшификати, да го ева). След това следва трета фаза - проверявам дали кутията и хартиените документи са произведени в максимално екологични условия. Ако и това е наред, минавам към покупка. Обикновенно, проучването ми отнема между 2 и 6 месеца. До тук така съм купил един телефон, модел 2010г и ме е страх да търся друг, че нямам време сега пак за такива проучвания. И те така, те.
Цитирай
#46

Imthedevil, Няма Like Бутон.

Ама това като купуваш запечатан в кутията, нали?
Иначе, за използван е друга процедурата.
Цитирай
#47

(2019-06-25, 21:06:47)ivan_vylka написа:  От сега да ти кажа, от мен телефон не искам да купуваш  Lol
Майтапа настрана, продал съм десетки телефони и когато срещата е била лична максимума, за който сме си стискали ръцете е 7-8 минути. Ако попадна на някой като теб най-вероятно няма да ми издържат нервите и ще си прибера телефона и ще си тръгна   Big Grin
Продавал съм телефон втора употреба за 1400 лв. (iPhone X) и човека даже не го пробва, само на външен вид го огледа за 2 минути...
Да де, разбира се, предполагам си доста богат и не ти пука за парите ти, явно си ги изкарваш лесно и не с труд. Или просто са много. Господ да ти дава хиляди милиони.

Аз обаче не разполагам с толкова хиляди и не желая да си купувам нещо, което е с прикрити дефекти. Ясно е, че като е втора ръка няма да е като новото, но нека си пише - проблем с батерията, или еди какви си петна, или друго. Не при прегледа да е перфектен и като му падне батерията...bootloop и на всяко стартиране нов welcome wizard, теглене на приложения, синхронизиране на повиквания и контакти...готино,а?

Обявявам България за богата и перфектна държава. Очевидно няма за какво да протестирате, няма за какво да сте недоволни - толкова сте богати, та и не тествате какво си купувате. Аз ли пропуснах нещо масовото забогатяване? Назад ли останах? Ужас, извинявам се на целия форум в такъв случай. Тук милионери имало.
Цитирай
#48

Който го е страх от мечки да не ходи в гората.
Не става въпрос за хиляди милиони и лесно вадене на пари или банкови сметки.
Става въпрос да не се "замаява" с часове човека който продава.
Нищо лично, но продавам ли безпроблемен телефон, хич няма и да се занимавам с такива като тебе, ти докато дойдеш до нас и го тестваш , ще ми се обадят шестима дето искат телефона ВЕДНАГА.... с 15 минутният прегледTongue
Цитирай
#49

Аз не разбрах защо са към мен нападките. На мен за моите пари ми пука, аз обяснявам как аз съм продавал телефон, а не как съм купувал. В случая ставаше въпрос, че купувача взе телефон за 1400 лв. без да го пробва дори, аз само му го продадох, къде е моята вина...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#50

Продал съм няколко телефона на хора, които винаги се оказваха от Пловдив и винаги се срещахме. Всяка среща е била по 10 минути максимум и хората винаги са оставали доволни. Продадох джанти с гуми на човек, който лично дойде от София. Продадох и плейстейшън с опция преглед и тест, но човекът си видя всички нужни документи и го взе веднага, а по-късно ми прати и снимки и благодари отново за коректността. Аз лично не съм купувал техника от OLX, просто защото обичам да си я взема чисто нова и пред мен да я отворят. Сигурно има и некоректни хора, но няма как да знаеш. Не бих тествал телефони и други работи по 2-3 часа, защото е напълно ненужно.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)