Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OLX - мнения, въпроси, проблеми, съвети, решения и др.
#51

Цитат: Ако попадна на някой като теб най-вероятно няма да ми издържат нервите и ще си прибера телефона и ще си тръгна

Т.е. ако попаднеш на човек, който си цени труда и парите ще си тръгнеш, ти твоите явно лесно ги изкарваш, или...?

Аз не правя тестове по 1 час, но едни 20 минути - да. И го искам на около 30% именно за да мога да го сваля надолу, за да не ми се изключва на 20 в ръцете и реално капацитета на батерията да е под 80%. Втора ръка е, НЯМАМ нищо против, ИМАМ КОГАТО СЕ ПРИКРИВА. Аз като си продавах едната кола прикрих ли свещите и носачите за смяна, примерно? Айде, носачите дрънчат из дупките при тест-драйва, ама беше лято, палеше от раз и спокойно можех да прикрия свещите, а те при Alfa Romeo са 8 (2 на цилиндър) и си струват една сума. Не се сменят всеки ден, разбира се, но за смяна ли са, ще се дават ли пари, за които човека е работил - да, ами ще го спомена!

Че идват по един час да ми тестват колата при продан - ми да, дразня се, губя и аз време, но човека се е трудил за парите си. Аз го правя същото - студен мотор, топъл мотор, ускорения, прегледи за течове (добре прикрити понякога), попадал съм на екземпляри със зверски добре прикрити дефекти, които се установяват след дадено време (примерно невъзможност да запали след като веднъж е загряла и оставена за 20-30 мин. не пали докато не охлади нацяло). Същото и с телефоните - пробвам батерията, пробвам екрана, звука, обхвата на мобилен, WiFi, GPS....

Е, не съм го правил над 2 години, сега съм с нов от кутия (беше, преди 2 години) и надали ще повторя, но ако ми изпадне нещо добро (Honor 8X примерно, но не задължително, че и сега ми е перфектен 10 lite-а) защо да не... може да е от тези неотворените, но аз тест ще си направя. Пари давам.
Цитирай
Аксесоари
#52

Естествено, че ще направиш, но ти сам каза, че максимум 20 минути. А ставаше въпрос за разни маниаци с 2 часови тестове, не е реално просто. Аз не мисля, че някой би се съгласил 2 часа да му тестват и ровичкат телефона, освен ако не е много на зор да го продаде веднага. Аз съм продал над 10 телефона, всъщност 13 или 14, всичките с лично предаване, и никой не ме е бавил повече от 15 минути.

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#53

Нищо не тествам и гледам , особено пък в Еконт или Speedy.
Телефони, лаптопи-не. Хич не си играя да отварям даже пратките. Както и например парфюмите, които купувам от доказани магазини.
Рядък и ценен сервиз за алкохол на 170 години си поръчах ,от времето на Наполеон III, ръчно гравиран кристал baccarat-въобще не проверих пратката като ми я докараха до нас. Лични вещи на Лени Рифенщал бях купил на търг-изобщо не ги прегледах в офиса на Еконт, в нас си ги отворих.
Само наскоро отворих една дреха, защото исках да се убедя,че продавачът от OLX ми праща оригинал, а не реплика, въпреки че още с пипането разбрах,че няма как да е реплика, а и етикетите изглеждаха оригинални и бяха доста-цял топ, вътрешните етикети на тениската бяха също дълги и много, имаше повдигнати печати на етикета , холограми ,всичко. Предварително преди да дойде моя ред си настройх и телефона за сканиране на QR кода, отвориха ми пратката, сканирах, намери я при производителя и готово. Всичко за около минута.
Цитирай
#54

(2019-06-26, 07:38:36)hazART написа:  отворен само за снимки

Блажени са вярващите ...

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#55

Има и такива, то си личи, а като го видиш на живо още повече.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#56

Който има опит с покупки и продажби, още от самата обява ще разбере дали е измама или не.
Цитирай
#57

Дори и да нямаш опит, като видиш неграмотно написана обява - просто я пропускаш. А винаги може да познаеш дали неволно е объркан правописа или е писано от неграмотен!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#58

Мога да ви дам пример със смарт гривни които продавах зимата. Снимах хубаво тази на жена ми, след това снимах и останалите в чисто новите им опаковки от пластмаса. Тоест ясно се вижда че няма как да са ползвани, защото опаковката трябва да се среже. Съответно бях написал че ги продавам без право на тест, защото няма как да стане без да се унищожи опаковката, но ще им пратя нова при евентуален проблем. Никой не се е оплакал, бързо се изкупиха...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#59

"Здравейте, все още ли го продавате?
Свързвам се с вас от името на баща ми и той наистина се интересува от покупка от вас.
Моля отговорете му на електронната му поща (maryvladan0@gmail.com)"


Стоката е обемна, не е за куриер, а си е за лично предаване
Текста е като от преводач, но що годе е сносен. Все пак стоката е в женски род и не пасва на "го" и т.н.
И тук вече е въпросът защо аджеба някой ще иска да му пиша на мейл, а не ми звънне на телефона да се разберем

Няколко дни преди този екземпляр получих съобщение на вайбър на английски за същата стока
Значи взела са телефона от олх, той се вижда там и пишат на вайбър, поне да бяха звъннали

Нещо не схващам каква измама могат да спретнат, освен ако искат да ми спамят на мейла нещо

Отговорът ми беше:

"Здравейте!
хххххххх все още се продава. Комуникацията е през сайта или на телефон.
Покупката е с кеш и лично предаване"

След като го изпратих, малко по-късно като отворих съобщението излезе, че вече не мога да изпращам на този потребител. Или са го баннали или той е изчезнал след някоя магария
Цитирай
#60

Когато продавах Note 9 преди 2 месеца, за 10 дни, за които стоя обявата получих поне 20 подобни съобщения. Всички от различни профили, които са се регистрирали, изпратили са ми съобщение и са си изтрили профила. Не знам и аз каква им е идеята, може би ще те омайват ако им отговориш на имейла да им пратиш стоката без пари, пък те после ще ти преведат по банков път Big Grin

Нов бисер от днес като преглеждах обявите в OLX. 
"Телефона е купен преди 6 месеца, но не е ползван изобщо. Само докато го вадех от кутията да го разгледам го надрах на няколко места, след това го прибрах в кутията и до сега си стои там"  Lol Lol Lol
Тия хора нещо по-адекватно не могат ли да измислят  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#61

Егати кутията, човек, тя е с бодлива тел може би... Smile))

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#62

Днес си пуснах стария телефон в Olx и като се почна: "имам само 250лв; мога да събера около 220, можете ли да свалите, защото съм ученик; КЪВ КОМЕНТАР на цената ще ми направиш; давам ви 150лв сега и другият месец още 150, защото съм на минимална заплата" и разни такива идиоти и след това ме писа един човечец, попита ме каквото го интересува, направих му допълнително снимки и утре му пращам телефона без пазарлъци ..

Изпратено от моят SM-G970F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#63

Като ги чета тия вицове/за съжаление са истина/ Smile  , утре или вдругиден да не му напишат на някой " прати ми апарата и ми дай някой лев, че съм безработен" . Smile Smile Smile
аз имах следния случай преди време, дойде човека да види това което ще купува, хареса го и ме попита директно - даваш ли го за ... и аз веднага се съгласих. Беше 30-50 лв под обявената цена, и тъй като ставаше дума за медицинско изделие, знаех и какво го чака, просто се съгласих.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#64

Дори и за 2лв да пуснете нещо в olx се ригответе за пазарлъци с цената, ако може 1лв надолу...
Нямам проблем да намалям и затова слагам намалението предварително в цената :-)
Разбира се понякога ми писва играта на котка и мишка - намалям цената и пиша промоция до... и крайна цена

А на тоя със сега 150лв и другия месец пак 150лв... много се смях
С 2 думи сега 150лв и после "ще ме търсиш, а мен ще ме няма..."
Цитирай
#65

(2019-07-10, 21:18:52)solo5 написа:  "Здравейте, все още ли го продавате?
Свързвам се с вас от името на баща ми и той наистина се интересува от покупка от вас.
Моля отговорете му на електронната му поща (maryvladan0@gmail.com)"


Стоката е обемна, не е за куриер, а си е за лично предаване
Текста е като от преводач, но що годе е сносен. Все пак стоката е в женски род и не пасва на "го" и т.н.
И тук вече е въпросът защо аджеба някой ще иска да му пиша на мейл, а не ми звънне на телефона да се разберем

Няколко дни преди този екземпляр получих съобщение на вайбър на английски за същата стока
Значи взела са телефона от олх, той се вижда там и пишат на вайбър, поне да бяха звъннали

Нещо не схващам каква измама могат да спретнат, освен ако искат да ми спамят на мейла нещо

Отговорът ми беше:

"Здравейте!
хххххххх  все още се продава. Комуникацията е през сайта или на телефон.
Покупката е с кеш и лично предаване"

След като го изпратих, малко по-късно като отворих съобщението излезе, че вече не мога да изпращам на този потребител. Или са го баннали или той е изчезнал след някоя магария
Аз подавах сигнал даже, няма нещо което да съм пуснал в продажба и да не съм получавал същото запитване, идея си нямам какво е това.
Цитирай
#66

Ето, вие знаете как да продавате и да купувате, знаете кой ви лъже, кой ви пързаля и кой е несериозен.
И аз съм получавал хиляди бисери, но не им обръщам внимание.
Имам крайна цел- и това е да ПРОДАМ продукта... винаги го разкарвам на цената която искам.
Имах един часовник исках му 350лв, никой не даваше повече от 250лв, но аз бях инат, половин година стоя в олх, отговарях на стотици съобщения, накрая дойде един и ми каза прати ми го.
Получих това което искам за него.
Всяка цена може да получите както купувач така и продавач, всичко е въпрос колко сте инати и колко търпение имате.
Аз лично не се влияя от такива бисери, дори не отговарям, аз търся само един човек, това е достатъчно за да ми се продаде стоката.
Същото и като купувам нещо, едно нещо да не е наред- НЕ купувам, 1лв повече да иска от това което съм си наумил, НЕ купувам.
Цитирай
#67

За всеки влак си има пътници са казали хората.

Ти както не даваш 1лв повече, така има и такива като теб, които си чакат точния човек



Като не е един ще е втори...



Аз когато продавам намалявам сериозно от цената, на която съм придобил вещта



Не съм търговец, а просто разкарвам нещо което вече не ми е нужно



Но пък някои оферти ги отхвърлям.



Скоро един ми писа за стоманени джанти към които подарявам и гуми,


с оферта под моята, като вече бях намалил и писал че е крайна и не подлежи на промяна



Та щяло да му дойде скъпо с куриера, защото бил в София.


Хубаво, но аз гуми с джанти по куриер не пращам


Първо тежат и не ми се занимава и второ ако ги пратя и тоя не се появи... :-))))


И в наш'то село ще има кой да ги купи :-)



(2019-07-10, 21:18:52)solo5 написа:  maryvladan0@gmail.com)"


Ето и линк към статия касаещ въпросният мейл:




Listing Site Scammer - maryvladan0@gmail.com




maryvladan0
Цитирай
#68

Здравейте,

искам да попитам дали някой има наблюдения за този продавач, надежден и коректен ли е?
https://ralphjames.olx.bg/
Цитирай
#69

От доста години се подвизава в OLX, но според мен цените му са малко по-високи, от колкото може да се намерят при друг търговец.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#70

Случвало ми се е да коментирам цени с него и е склонен да намаля с 20-30 лв. Иначе телефоните му са читави, почти всички са гаранционни

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#71

И е доста приятен като човек.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#72

(2019-07-18, 10:44:56)delirium755 написа:  Здравейте,

искам да попитам дали някой има наблюдения за този продавач, надежден и коректен ли е?
https://ralphjames.olx.bg/
Имал съм няколко неприятни моменти с него. Уговорихме се да ми запази телефон за около няколко дни, но го продаде на бърза ръка и накрая аз излезнах виновен.
Зачертах го завинаги и безплатно не искам нищо от него. Има къде къде по-големи пичове.
Но това си е мое лично мнение.
Цитирай
#73

Нищо не повишава доверието между хората така, както капарото  Smile  Така е с всяка стока, обвързва и двете страни и без сръдни.
Цитирай
#74

То капаро по интернет малко не става, щото трябва да има вече едно изградено доверие. Аз съм продал стотици неща в олх. На колкото просташки съобщения съм отговорил не ми се пише. Но относно пазенето, пазя като куче, ама и много често не взимат, даже и не пишат, че няма да го вземат, което е кофти. През това време съм върнал няколко човека. Но и не се притеснявам да ги върна, просто ми е ясно, че щом съм го пуснал ще го продам, ако не на тоя, то на някой след него.
Цитирай
#75

В около 90% от случаите, в които съм запазвал нещо, после не са го взимали. Така че е много относително.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)