Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OLX - мнения, въпроси, проблеми, съвети, решения и др.

Ако нямат много работа и частта им е налична, за 1 ден ( даже и за няколко часа ) може да ви е готово устройството.
Цитирай
Аксесоари

(2020-11-02, 20:10:17)NoMaD написа:  Къде в настройките на профила се активира опцията - "Този потребител отговаря бързо на съобщенията"?
Днес получих имейл от олх с искане да оценя един клиент,на който на скоро му бях писал.Та питат,какви са впечатленията ми към него,колко бързо отговаря,как съм се чувствал при разговора с него.
Този беше писал за един телефон който е на 3 години че живота на батерията е 94% и има снимка,но такава нямаше.Питам го къде е снимката и как е разбрал че е с толкова живот батерията.Отговори че е забравил да я качи,и ми качва 2 снимки от статуса на батерията в настройки,беше 94% Big Grin Викам му,това не е остатъчния живот на батерията а моментния капацитет.Телефона беше андроид.
Отговори-добре.
Е ми дадох му ниска оценка.Нямам приложение на ОЛХ.

Huawei P30
Цитирай

Новата версия на Продавалника хич не ми харесва, но никъде не видях опция за връщане на стария интерфейс.

 
Цитирай

Някой пазарувал ли е от този продавач - https://aftermarket.olx.bg/ и може ли да изкаже мнение?
Цитирай

Най-обикновен препродавач. Знам му профила от доста години в ОЛХ. Предполагам, че ако е имало някакви драми са щели да то баннат.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Според мен може да му се довериш, при положение, че е прекупвач от толкова години, а и има такъв рейтинг.
Цените са малко по-високи и ако се поразровиш може да намериш и по-достъпни цени на телефони пак с гаранция от оператор или Техно верига. Но пък ако от друга страна не ти се занимава да търсиш и да пишеш на много продавачи, той става. Пробвай и да се пазариш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2023-01-12, 22:37:53)Atheros98 написа:  Някой пазарувал ли е от този продавач - https://aftermarket.olx.bg/ и може ли да изкаже мнение?

Мога да ти дам   лично мнение за точно за този търговец! преди нова година направих бартер за моята 20ка и взех S21 със доплащане разбира се .Предния ден се разбрахме в кой ден и час  ще е сделката ,стана чрез еконт в същото време при прегледа проведахме разговор по телефона дали и 2те страни са съгласни за бартер и така се сдобих със телефона.Условията при бартера са ,телефона ти да е купен от бг верига или оператор,неразличимот нов Това е ! Търговеца е коректен и можеш да му се довериш  Smile
Цитирай

Вече има доста със супер рейтинг.. дали можем се довери на ОЛХ с-мата??..

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Пращай за който се съмняваш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2023-03-28, 10:05:39)doxr написа:  .. дали можем се довери на ОЛХ с-мата??..

Мен ако питаш - Не!. Обяснявам, преди време ми се наложи да търгувам (аз исках да купя продукт). Продавача не ми отговаряше на съобщенията, не ми отговаряше и връщаше на обажданията, а дори не съм се циганил да питам за сваляне на цената. В същото време виждах, че е прочел съобщенията в OLX. Накрая продукта беше премахнат. Съответно оставих ниска оценка и след няколко дни някаква жена ми се обади да ми държи сметка защо съм поставил тази оценка и ако не я променя и тя също ще ми напише нисък рейтинг.
Цитирай

(2023-01-12, 22:37:53)Atheros98 написа:  Някой пазарувал ли е от този продавач - https://aftermarket.olx.bg/ и може ли да изкаже мнение?

И съм купувал, и съм му продавал обаче, така , че дали няма да ти продаде нещо ползвано....

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Аз не продавам нищо на никой, който не се обади на телефона, който съм оставил в обявата.  Съобщенията за намаляне цената и абсурдни бартери са просто забавни.
Цитирай

(2023-03-28, 10:05:39)doxr написа:  Вече има доста със супер рейтинг.. дали можем се довери на ОЛХ с-мата??..

https://www.olx.bg/d/ad/mate-50-pro-chis...97Nw4.html

Не, не можем да се доверим Smile 

Пълно е с измамници, даже като му писах да си оправи обявата, наглее, репортнах на олх, да видим какво те ще направят.
Лошото е за хората, които не са много технически грамотни и биха се подвели.
Това е само пример, а е пълно с подобни обяви.

magic1 написа:Аз не продавам нищо на никой, който не се обади на телефона, който съм оставил в обявата.  Съобщенията за намаляне цената и абсурдни бартери са просто забавни.
Аз съм другата крайност, основно продавам и купувам само по чата Smile така че разни хора
Цитирай

(2023-04-01, 13:29:34)Andon0v написа:  https://www.olx.bg/d/ad/mate-50-pro-chis...97Nw4.html

Не, не можем да се доверим Smile 

Пълно е с измамници, даже като му писах да си оправи обявата, наглее, репортнах на олх, да видим какво те ще направят.
Лошото е за хората, които не са много технически грамотни и биха се подвели.
Това е само пример, а е пълно с подобни обяви.
Е какво да направят, обявата вече не е налична.

 
Цитирай

Най вероятно са я свалили, любезния измамник се постара да ме напсува на лични съобщения

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Здравейте, някой има ли наблюдения върху продавач Candy crush в olx     
Цитирай

Прекупвач, пълно е с такива в сайта, като цяло отзивите са добре, рейтинга му също.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2023-04-26, 14:50:54)lubo_borilov написа:  Здравейте, някой има ли наблюдения върху продавач Candy crush в olx 

Не мога да сетя къде бях чел не много ласкави отзиви специално за този търговец. Има един друг, който всички са доволни Aftermarket.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Aftermarket е много точен, работил съм с него. Ralph Jones също, тия двамата са може би най-коректните прекупвачи в олх.
Цитирай

За Ралф и от мен добра дума.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз съм купувал iPhone 11 Pro Max оттях.
Телефонът беше чисто нов, неразпечатван с гаранция към оператор. С човека, с който говорих се спазарих, след няколко дни се срещнахме на живо, платих му телефона в кеш и всичко беше точно.

Но много зависи какъв телефон ще купуваш, ползван, чисто нов от оператор, от чужбина.
Те имат и сервиз, можеше да купя същия телефон, но с гаранция към тях, но не рискувах, та там не знам как седят нещата.
Не изключвам риска хората да им нямат пълно доверие като с магазините в pazaruvaj.

Тоя Aftermarket и Ralph са си обикновени прекупвачи, нямат техни сервизи и съответно няма риск, да се чудиш, какво ще стане при нужда от такъв.
Те просто продават чисто нови телефони с гаранция към оператор, Техно верига, други доказани търговци, с остатъчна гаранция и без гаранция.

Но аз бих прегледал и други обяви, защото обикновено прекупвачите ги продават с по-голяма надценка, което е нормално, но ти си гледаш и твоя интерес. С прекупвачите е хубаво, че си една идея по-сигурен за гаранция и коректност, но и това си има цена.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2023-01-12, 22:37:53)Atheros98 написа:  Някой пазарувал ли е от този продавач - https://aftermarket.olx.bg/ и може ли да изкаже мнение?

На два пъти съм купувал от него телефони за последата половин година - проблеми никакви с у-вата.

@alexbg67 - можеш ли да ми дадеш линк към профила на Ralph Jones в olx-а? Попадал съм на него, но не бях сигурен и се чудех и не съм го запазил. А не мога по никакъв начин да го намеря през гугъл.
Цитирай

https://ralphjames.olx.bg/ Smile
Около, а ма не точно... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Не знам доколко считате въпросният Ралф за коректен, но ми направи впечатление, че има обяви от сорта на "Чисто нов, отворен, за да се прегледа съдържанието". Какво имаш да му преглеждаш на съдържанието, като то е опоменато от производителя, продавача и може лесно да се открие, без да се нарушава опаковката? Често и на самата опаковка има изброено какво е включено в комплекта.
Напомня ми на безброй обяви от сорта на "отворих го и го включих да видя дали работи, след което го прибрах в кутията, иначе е нов". В някои от обявите му има неточности, противоречащи си твърдения от сорта на "нов/отворен и ползван Х дни", "чисто нов, отворен и тестван". Тестван за какво?
Заради положителните отзиви реших да видя как стоят нещата с въпросните препродавачи в olx, но останах с доста неприятно мнение.
Да уточня - не съм купувал от него или друг препродавач досега. Изписаното дотук да не се счита за мнение за коректността му! Споделям наблюдения и очаквам отговори от хора, които реално са купували от препродавачите подобни "нови" използвани устройства, за да открия аз ли не разбирам нещо, грешна ли ми е представата за стоките от препродавачи и т.н.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Ралф както и другите популярни подобни търговци са тип заложна къща - при тях идват основно хора за бързи кредити. Продават си телефоните, купени на лизинг срещу някакъв процент от реалната продажбена стойност в кеш и това е. Затова и описанията са такива.
Аз съм купувал - апаратите са си били ОК и изрядни, най-често с ксерокопия на документите. От оператори, купени на лизинг, отворени за проверка (но реално и често ползвани 2-3-4-5 седмици) и така... Човекът си е посредник и гледа да си продаде стоката, за да изкара пари. Давал ми е възможност да си тествам всичко на място, в тази връзка е коректен - то не се и очаква повече от посредник.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)