Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo p780_Row, не работи мобилната мрежа
#1

Здравейте,
Понеже от скоро се сдобих с един модел на

Lenovo p780_row
Android 4.2.1
Baseband version
p780.v20 , 2013/07/31

build number
p780_row_s119_130930

Но не може да работи мобилната мрежа.
При опит за набиране дава ,
"mobile network not available"

Според човека от който го взех е правен опит за инсталация на по нова версия на андроида, и след това се е скапала връзката с мрежата.
Всичко друго си му работи Wi-fi...и т.н.т

Четох четох, четох и накрая главата ме блъсна от толкова много и различна информация  какво може да се направи, и направо се обърках още повече.

Има голяма вероятност само софтуерен да проблема, ама какво да прявя първо, това не знам.


Досега съм направил:
1. Руутнах-го с Kingo ROOT
2. Качих му MobileUncle , chamelephon
3. Тъй като Нямаше IMEI   ,   с тяхна помощ записах някакви ИМЕИ
    Пише го на батерията , но е само един.
  Вече показва че има ИМЕИ.
 Но Пак при опит за набиране ми дава "mobile network not available" , и горе мрежата стой с червено кръстче.


Ще ви помоля да ме насочите основните стъпки които да следвам за да пробвам да възстановя както си е бил оригинално( Ако е възможно ).
 
Не мога да разбера това ли е оригиналния андроид или е този новия дето са се опитвали да го флашнат. И изобщо коя е версията на Сток-овя?

Четох че може да се упдейтне версията на modema, ама с каква ?
Благодаря ви Предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е оригиналния,набучили са му грешен ром.Провери в нета коя е оригиналната му версия и го флашни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • amdatlon
Цитирай
#3

Благодаря ти, за насоката.
А може ли да ме насочиш стъпките за флашване.
1. Има вече руут.
2. С Flash tools става ли всичко , или трябва да правя нещо друго преди това.
Много информация има в нета и наистина се обърках вече кое след кое се прави.
Цитирай
#4

Първо трябва да знаеш,че това,което правиш,не е безопасно!Често пъти не можеш да се върнеш "назад"-направо го убиваш.Намираш точните драйвери за чипсета,проверяваш точно телефона-модел,версия-има ги отзад,под батерията,(в зависимост от процесора)се използва Флаш-тул-за процесори МТК.По-новите версии поддържат и някои Снап драгон.Може да има и специален тул за твоя телефон.Трябва да прочетеш как се работи с Флаштула-коя операция какво прави.После си намираш РОМ-ТОЧНАТА ВЕРСИЯ ЗА ТОЧНИЯ ТЕЛЕФОН!Тук пробите често завършват печално.Напиши в Чичкото-"трябва ми ром"(както съм го написал Smile ) Правиш си регистрация и почваш да търсиш.По-точно не мога да ти посоча,може да получа бананче.Темата е много обширна,с 2-3 думи не става,трябва много четене.Тук във форума има поне 100 инструкции за флаш.Или го даваш да ти флашнат за 20-на лева в някой сервиз.Ако за първи път се сблъскваш с това,ти препоръчвам този вариант.Имай пред вид,не е изключено и да имаш хардуерна повреда в радио-модула.Успех!
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • amdatlon
Цитирай
#5

Много ти благодаря за подробните обяснения Smile

Съзнавам риска, но той така или иначе не върши много работа ( само като таблет).

Аз това не мога да се ориентирам , Кой е точния РОМ. До сега съм намерил няколко из разни руски форуми,
( Lenovo_P780_S115_MT6589_20130807 )
Но как да разбера кой е за този модел.


Т.е. Кое точно се гледа на телефона и по него да търся.
Кое е белега по което се търси Smile


Батерията е 4000 mAh, и на нея пише някой означения, а под нея няма нищо, залепена е но я свалих.
Тя е с конектор. т.е не като другите телефони.
Цитирай
#6

Лепенката,която си снимал,там е и IMEI пълната идентификация на апарата,обикновенно стои под батерията,но когато е вградена,е на капака или на самата батерия,не съм разглеждал спецификациите на телефона ти.
РОМ-a,който ще търсиш,трябва да е с 1 IMEI(с 1 радио-модул си).Махни снимката,която си постнал!!Някой може да ти вземе имея и да си го сложи на своя модул!Това е уникален номер,после ще влезеш във нов филм Smile

"...Напиши в Чичкото-"трябва ми ром"(както съм го написал,или си го преведи на английски).По-точно не мога да ти посоча,може да получа бананче..".
В сайта ще намериш ром за твоя апарат(плюс инструментите и инструкции),там е описано дали е "стоков"(оригинален,с който идва телефона)..или"моднат,къстъм"(сготвен от някой индиец или китаец).Може да си свалиш и направо от сайта на производителя(за предпочитане).Просто не може да се каже всичко в няколко изречения-понятия,технически термини и т.н.

P.S.-Странна история с апарата ти,трябва да имаш 2 имея(за всеки слот на SIM по един)!Не съм попадал на апарат,който има 2 симки и 1 имей!Да не е някоя реплика?
P.S.
PLATFORM OS Android 4.2 (Jelly Bean)
Chipset Mediatek MT6589 (28 nm)
CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPU PowerVR SGX544

BODY Dimensions 143 x 73 x 10 mm (5.63 x 2.87 x 0.39 in)
Weight 176 g (6.21 oz)
SIM Dual SIM

Това са ти основните спецификации-при процесор МТК,основният инструмент е Флаштул,ако си сложил правилните драйвери,при свързване на апарата с компа,на екранчето на инструмента трябва да ти светне "MT6589".Използвай режима "Download",не "Format".
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • amdatlon
Цитирай
#7

Отново Ти Благодаря за отделеното време и разяснения.

Това с ИМЕ-я , че може да го " гепи" някой ме изненада,   Smile
мисле не е толкова важно какъв е.


Цитат:P.S.-Странна история с апарата ти,трябва да имаш 2 имея(за всеки слот на SIM по един)!Не съм попадал на апарат,който има 2 симки и 1 имей!Да не е някоя реплика?


И аз незнам дали е реплика. ... Bu

А със сегашния андроид ми иска 2 ИМЕИ-я да вкарам,  Иначе дава " Invalid IMEI" ако вкарам само един.

Това с чичкото "трябва ми ром" , го направих,
Но ооо смях Big Grin Big Grin  , написах го първо без кавички  и познай какво ми излезе :
 Едни братя от мургавите Smile))

После се сетих за кавичките .

PLATFORM OS Android 4.2 (Jelly Bean)
Chipset Mediatek MT6589 (28 nm)

това вече е някаква посока в която да търся - Благодаря !

Почвам пак да се ровя и да чета, като опра до някъде ще пиша пак Smile

Малко развитие:

Търсих, търсих, и набедих един РОМ че пасва.
P780_ROW_S112_130717
Понеже видях тази снимка от ревюто на модела :

[Изображение: gsmarena_025.jpg]

https://www.gsmarena.com/lenovo_p780-5544.php


Номер сборки: P780_ROW_S112
Дата: 17.07.2013
Создатель: Оф Lenovo
Состав: Полный образ прошивки
ОС: Android 4.2


Оправих драйверите, пуснах Flash tools-a .
След много опити се върза към Телефона, и го флашна.
До тук добре,  зареди си Андроида, както друг път ( ....тук си отдъхнах Big Grin ).
Викам си поне не стана по-лошо Big Grin.
Рутнах го, сложих му ИМЕИ-я който е на капака,  НО  ....
Ядец .... Пак като дава че няма мобилна мрежа Sad

Иначе като гледам инфото за мрежата, дава че е на
"No service А1 - BG "

В менюто има опция за ъпдейт автоматичен,  намери по нова версия :


P780_ROW_S115_130807
Baseband version
p780.v20 , 2013/07/31

Ъпдейтна си се , рестарт , но пак същата работа ... "Няма Мрежа"

Продължавам с четенет и ровенето !
Цитирай
#8

Хм,версията на кернела е същата,като андроида с който си го взел?Както казах,може и да е нещо хардуерно.Отварял ли си го?Провери му антената(прилича на много тънко коаксиално кабелче,щракнато в единия си край към миниатюрна буксичка)мспуснат обикновенно по дължината на апарата.Попадал съм на машинки с накривени конектори,неправилно вкарани при разглобяване.Другият вариант е проблем с IMEI.Не само трябва да имаш 2,но и обикновенно са номерирани към гнездата на симките(имей 1,който е на гнездо 1 и т.н.)Ако имей е некоректен(или се дублира с друг същия,мрежата го отхвърля)
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • amdatlon
Цитирай
#9

Да, отвярах го и това е първото което погледнах, там си е антенката/ кабелчето.

И аз се чудя какъв ще да е 2-рия ИМЕИ.
Първия го вкарах, а за втория с програмчето : chamelephon
генерира някакъв фиктивен номер, и тел. го приема.

А ако вкарам ИМЕИ-ите от другия ми телефон, който си работи, дали ще стане номера?
Само че е нокия?


PS.
ТЦ, и с тях не става !
Цитирай
#10

Малко ме изпревари,щях да ти кажа да набиеш някой имей от друг апарат,номера става,пробвал съм го.Дори имаше една програма,която генерираше имей,беше web базирана и отнемаше време,но свалиха сайта SmileЕдинственото,което ми хрумва,е че имей ти е един,защото модула е един.Която от картите подаде заявка първа,радиото обслужва нея,другата се изключва.Или-ако говориш по слот 1,нета и VoIP услугата се изключват от слот 2.Или опитай да сложиш само имея който имаш,без втори.Сложи го на приоритетния слот(май 1 беше при теб 3G/2G).Някои от по-старите китайчета бяха така.Изкарай антенката от конектора,виж дали няма окисляване или изкривяване и пак го щракни,може да е изтърван и да не прави контакт.Действай внимателно,там има основен пин и шармовка(в центъра на куплунга е мъжкото,периферията е женското).Трябва леко да щракне при включването.
Цитирай
#11

Да , така и направих, но няма напредък.
Конектора го вадих, мисля че е добре.
Генерирах фалшиви ИМЕИ с chamelephon (apk) и направо си ги вкарва.
Взех от другия телефон, пак нищо...
Цитат:Единственото,което ми хрумва,е че имей ти е един,защото модула е един.Която от картите подаде заявка първа,радиото обслужва нея,другата се изключва.
Тука мисля, си отново прав!
Като сложа 1 сим карта, показва горе обхвата само на една мрежа.
А като гледам другия си тел. който пак е с две сим карти, 
и като има само една, горе показва обхвата на 2 -те мрежи, като само едната е активна. Явно наистина е така един модул има Smile
Това ми показва с MobileUncle
   

Все още ме навежда мисълта дали това е подходящ РОМ който качих ?
Дали не е някой за китайския пазар?
Пуснах запитване там където ме насочи да кажат кой е оригиналния, и сега чакам, да видим Smile
Цитирай
#12

Май проблема не е в рома.Мисля,че е нещо хардуерно...може и дъното да е сдало багажа.Рома ти е стоковия,дори да си сложил нещо + - някоя ревизия,пак щеше да си запали.Или някой е дал команда на флаш-тул "Format".Доста хора допускат тази грешка,по анология с уиндоус и тула форматира цялата информация на паметите(партишани,лейбъли,таблици,имеи-всичко)И тогава играта се променя,освен рома,трябва да се форматират и наименуват партишаните отново.Ако няма бекъп,почти мисия невъзможна(освен ако някой с същия телефон не ти прати бекъп на архитектурата на устройството).
Цитирай
#13

Може и настина хардуерно да е нещо...

Но ето какво ме посъветваха в руския форум:

https://4pda.ru/forum/index.php?s=&showt...p=86405445

Цитат:* amdatlon, надо прошивать прошивку и менять (прошивать) радиомодуль. Модем. Можно взять 51 или 52й. Модемы отсюда

 #
На болгарском
Трябва да шиеш телефона с нова прошивка и да замениш модема.
Ако може, мой да туриш тази прошивка. Телефона е китайски, той Трябва да беди прушит с друг модем, за китайски телефони.


Не знам да рискувам ли с този ром който ми е посочил, пък после да сменя версията на модема, като за китайски :  ?!?!
Цитирай
#14

Хм..на твое място бих се доверил на руснаците.Момчетата в този форум са младши-божества,многократно са ме спасявали,пък и като гледам,нищо не губиш.Макар че мисля,че рома който си сложил сега,е с китайски модем.Защо не опиташ да замениш само модема,който посочват.Ромът позволява промяна само на радио-модула.Ако се оплеска,сменяш целия ром+радиото.Пробвай и двата,които са посочили(51+52).И ги опитай всеки път след "рестарт" на устройството.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • amdatlon
Цитирай
#15

Да, така и направих,
Смених само версиите на модема , с тези който са ми посочили,
V51+S820 ,
modem_P780_V52,
V17_modem.S920.for.P780,

Но пак греда Smile


Малко ще те оставя да си починеш от мен, тази седмица няма да ме има, но като се върна ще пробвам с РОМ-а който са посочили .
Благодаря ти за търпението Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на amdatlon за това мнение:
  • vertexe
Цитирай
#16

И на мен ми стана интересно от твоя казус Smile Но май полезните ти ходове свършват..дано някой от 2 посочени рома да запалят радиото,защото не виждам вече какво може да се направи!
Цитирай
#17

Здравей, пак !

И намен така ми се струва че вече се изчерпах от идей и опити.

Сменях версии на модеми каквито ми посочиха и каквито намерих, пак нищо.

Пробвах да флашна с тоя РОМ който са дали руснаците
P780_VIBEXXX_by_Urikill_ROW+7 .
Но още като почне да Download-ва файловете , дава някаква грешка че трябвало да избера опцията Format ALL + Download ,   не Посмях !

Като капак на всичко вече почна и да не открива че има СИМ карта в телефона, на 3-4  вкарвания и вадения може да я открие веднъж.

Викам си хептен го прецаках.
Гледах  един клип как подлагат хартийка под МТК чипа , при такъв проблем.
Ама реших че ще "запаля" поялника и тъй и тъй ще свалям платката ще нагрея чипа по корпуса.
Отворих го позагрях го , подложих хартийка,  и  накрая пак НИЩО.

Преди малко си реших че поне да опитам да го флашна със същата версия каквато беше от начало 
P780_ROW_S119_130930
Този път се флашна без запънки.
Този път поне почна да разпознава че има СИМ карта.

ИИИ и  Изведнъж облещих очи, като се появи символа "3G" до обхвата на мрежата.
Ха , викам си Кво'стана сега, няма валиден ИМЕИ, обаче намира мрежа.
Рутнах го, смених ИМЕЯ с този, на капака........ и   ЗАПАЛИ Big Grin 
Обаче с много слаб обхват - 1 чертичка , ту има ту няма.
Като изляза на терасата му идва музата и хваща 3 черти.
Че даже и проведох първи разговор. Не знам дали е нормално, но с другия телефон имам по силен обхват в къщи.

Не знам от какво се оправи ( дали от нагряването , или...??? ) , и дали е временно, но поне ако пак се скапе ,ще знам че не е от РОМ-а.

То стана като роман,  
Много ти благодаря наистина, за помоща. може утре пак да съм в изходна позиция, но поне за сега е ОК.
Лека вечер !


П.П. Има ли някакъв начин да се добави и БГ език към телефона, поне за клавиатурата за писане.
Менюто не ми пречи че е на английски Smile
Цитирай
#18

Бях вече сигурен,че е нещо хардуерно Smile Добре,че не си го форматирал-щеше да се пресели във вечноста на телефоните Smile Някоя микро-пукнатина(изтърван,удрян,усукан..) или повредена антена.Когато съм си правел експерименти с апарати понякога(вадя антената,за да видя какво ще хване без нея)реагира по същия начин!Не му барай повече софтуера,разкачи му пак антената и я огледай добре(вътре жакчето).Колкото до писане на български,проблема е никакъв-просто си избираш някоя клавиатурна подреба от магазина(фонетична или БДС) и си я сваляш.Всички си работят нормално.Шом вече си го рутнал,може и език да му сложиш БГ.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82383 Това работи,пробвал съм го!
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • amdatlon
Цитирай
#19

Благодаря за насоката,
сложих му вече БГ клавиатура.

Иначе 2-3 дни от как работи, телефона, горе долу е добре.
Даже пък странно, на някой места където с другия телефон нямам обхват, с този мога да говоря (в мазето например).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)