Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Възможно ли е SIM да ми прави проблемите с батерията
#1
Question 

Привет! Днеска ми светна лампичката че като го взех беше заключен към T-Mobile от където е взет и поради тази причина нямаше СИМ в телефона. Ползвах си старото Xiaomi за Hotspot и разговори докато го разкодират.

Помна МНОГО добре, даже сега намерих снимки от Messenger където съм пращал  преди 7 месеца и съм правил всеки ден по 8 часа екран без СИМ в телефона.

Също така си спомних и че веднага като сложих СИМ почна да пада по бързо батерията. Но си помислих че айде щото е нова и сега я разработвам се намества.

Чудя се дали СИМ е дефектна или просто Samsung със техните настройки за мрежа, антени и т.н. нещо са скопили за някои честоти.

Ако това се окаже ключа за бараката ще си взема Redmi 7 за 200лв за Hotspot и разговори и ще стои вързано в Power Bank постоянно.


[Изображение: 733ebd8421970bd499103536d52152e3-full.jpg]


Едит

ДАДАДА Убеден съм вече че е от това. Вчера си бартнах тела за 2 дена с A7 2017 пича прави по 8 9 часа екран. Разменихме си ги на обяд. Не бях дал фабрични на неговия и беше на 62% и на 2 часа екран. Как сложих моя СИМ и батерията буквално се СТОПИ и си поиска телефона след този скрииншот

Какви ли не оптимизации съм правил и пак съм около 4 часа. За малко няколко дена бях по 7 8 часа ама бях направил тела нокиа с фенерче.
Това ми е последната надежда да се спаси този тел от смяна.


Едит #2

Сега се сетих че ползвах и Razer Phone оборотен за 2 дена със същата СИМ


Как аз карам с телефона.
Как друг човек кара с него.

Тела е зареждам помеждувременно с около 25-30% батерия

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари
#2

Samsung с Exynos. Това е то с батерията. 4 часа max.Имал съм s8 2 пъти, s9 , Note 8 , s10e все така са си. И да, без сим е нирмално да изкарва ок. 30% повече.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#3

Докато беше по-нов телефона правех над 6 часа стигал съм до 8. Това беше някъде до октомври миналата година след това нещо стана.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#4

Снимките са счупен,. Ще ги оправя по късно

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

Дали разбирам правилно въпроса?
Питаш дали е нормално телефонът със сим карта ( използване на мобилен интернет) и без сим карта ( с включен wifi) да има различен енергоразход?
Еко е така то - ДА. В пъти по-бързо ще ти пада батерията ако си на мобилен интернет спрямо wifi.
Поздрави!

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#6

Не не, самата карта просто да е дефектна или нещо от настройките на мрежата да е. Може и постоянно да се мъчи да хваща по силен обхват и по този начин да мъчи телефона. По нета има много такива случей


Ето снимките


Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)