Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P10 -> P20 Pro, P30, P30 Pro ?
#1

Здравейте, 
Вече близо две години ползвам p10. Като цяло съм много доволен, стилен, лек, тънък, снима сравнително добре, което най-много ме касае.
Това, което не ми харесва е екрана - твърде обикновен е, иска ми се oled или нещо от класа на iphone-ите.
Малко ми омръзна а и от последните ъпдейти, започна малко да се влачи и повече ток яде. Предполагам бих направил един хард ресет
и да му вдъхна "нов живот", но се замислям за нов телефон. Гледам, че мога да намеря за ~ 600лв втора ръка, неразличим от нов, пълен комплект и гаранция.
От друга страна е хубаво да се купуват по-новите неща, за да карат повече време. От още една друга страна 1000лв. за телефон не ми се дават.
Винаги съм купувал така на 2-3-4 месеца и не съм имал никакъв проблем. П10 го взех ~350лв. преди година и нещо, той сега струва почти толкова.
P10 дори не е толкова компактен, другите са по-големи и това не знам как ще ми се отрази. Идеалният размер ми е нещо между iphone8 и P10.

Та какво е вашето мнение, струва ли си смяната, редно ли е да изчакам още (цените да паднат, мерките срещу Huawei от Америка, ще ги направят ли по-достъпни) ?


Благодаря предварително !

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Не че нещо ама не разбрах въпроса. Да заслужава да се смени за П20про или П30про разбира се. Само дето 30про е бая над 1000
Цитирай
#3

То с който и да го смениш си струва.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Приятел, разбирам, че те сърби за нещо различно, но да знаеш едно, компкатни телефони/флагмани днес няма.
На твое място бих купил един P20 Pro втора ръка запазен, за около 600-650лв и бих продал на секундата P10 ще му вземеш 300-350лв.
За 300лв не е лош ъпгрейд (подобрение).
Това само, ако искаш Хуавей да смениш с Хуавей, иначе с P20 pro ще усетиш разлика с P20 Pro.
Друг вариант е един Xiaomi 9t от Mi Global, но забрави за компактност.
Днес компкатност няма, най-малкият е Айфон 8 и той си е старичък вече.
Може и него да пробваш, вървят много добре, но забрави за всяка функционалност, компактен и много лек, но втора ръка, батериика ще му е гола вода, екраните и там не им са нищо особено, обикновено LCD по-скапано и от това което имаш в момента.
Ако го вземеш на годинка, има вероятност и от жълти отенъци по екрана.
Съветвам те, ако ще взимаш Айфон да гледаш максимално да е запазен и малко ползван, заминавам с тях от много години, след година и половина ползване си дават фира (не, че други не го правят, но парите които даваш за тях са двойни дори понякога тройни).
Като цяло имаш бая избор за 600-700лв втора ръка.
Може и едно S9 и те са доста мънички, лекички и приятни.
Дай марки да помагаме.
Цитирай
#5

На Виктор мнението най-точно ми отговори. Мисля по същия начин, ъпгрейд за 300-350лв, колкото да си начеша крастата. Запознат съм с ябълките, дори държа една шестица, основните програми и контакти, за бекъп.
Бях намерил на един приятел пред 5-6 месеца p20 pro, продавача си беше взел p30/p30 pro и каза никаква разлика.
Samsung, xiaomi не, sony-та харесвах преди, но изостанаха последно време.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#6

(2019-06-22, 18:06:10)nikolae написа:  На Виктор мнението най-точно ми отговори. Мисля по същия начин, ъпгрейд за 300-350лв, колкото да си начеша крастата. Запознат съм с ябълките, дори държа една шестица, основните програми и контакти, за бекъп.
Бях намерил на един приятел пред 5-6 месеца p20 pro, продавача си беше взел p30/p30 pro и каза никаква разлика.
Samsung, xiaomi не, sony-та харесвах преди, но изостанаха последно време.
Толкова си е взел p30 тоя продавач , щом така ти е казал!

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Щом ти харесва Самсунг, можеш да се качиш на едно запазено S9.
Колкото защо продавачите продават, това тебе не те интересува, проверяваш обстойно телефончето и ако ти хареса го взимаш.
Има няколко коректни търговци в олх от които аз лично винаги купувам и са много честни, стоката им е малко по-скъпа, но винаги е била добра.
Мисля, че, ако имаш опит с олх ги знаеш.
И все пак хубав запазен телефон да намериш не е мисия невъзможна.
Ако харесваш Шиаоми, там няма особено компактни, но можеш да разгледаш Mi9 SE, той си е доста мъничак, макар и 6 инчов екран, не е топ флагман, но можеш да го вземеш новичък.
Вариантите там са 3 или от магазин (за мен лично не си струва, скъп е), от олх, или от Китай (Ми Глобал).
За Хуавей ти казах, там можеш спокойно да качиш на P20 PRO, според ми заслужава всяка стотинка, абстрахирай се от глупостите със Сащ, нито ще загубиш приложения, нито ще загубиш поддръжка, дори казаха, че ще получи Андроид Q, хейтърите да си приказват каквото си искат, телефона няма да спре да работи след 3 месеца, дори няма и след година, нито ще загуби от стойността си 95%, така, че както аз обичам да казвам, "каквото душа иска".
И запомни, всеки телефон е бюджетен след година, година и половина.
Успех.
Цитирай
#8

Ако искаш да е със същите размери като p10 вземи си Pixel 2 (не XL варианта) малко е по-дебел, но на дължина е същия, тегло също е еднакъв.
Но няма много оферти в OLX за чистата версия. Повече са XL варианти и има такива до 600-700 лв.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#9

Точно самсунга не харесвам. Това за санкциите не ме притеснява. Важи за новите устройство - старите се продават с поддръжка, няма как да я спрат. А и в най-най лошият случай, ще ги качваме на ръка - ъпдейти пачове Smile
Замислям се за p20 pro, чистата 20ка не, че не става, но няма много разлика от сегашния.
Благодаря!

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#10

Намираш запазено P20 Pro, разкарваш P10-ката и пей сърцеSmile
Разлика ще има.
Екран, водоустойчивост, процесор, камера, стерео говорители, инфрачервен порт, батерия, памет, рам.
Ами то си е сериозна разлика.
Цитирай
#11

Извинявам, се че още веднъж повдигам темата. P10 работи прекрасно и бързо, но наистина омръзна.
Сега се чудя между P20 Pro и P30 (P30 Pro Ми е скъп).
Основно искам хубава камера. Попаднах на това видео, където като че ли P30 ми харесва повече.
Справя се по-добре на тъмно и доколкото разбрах има по-широк обхват на камерата.
Отделно е малко по-близък до размерите на p10, който ползвам сега p20 pro държах в ръка и малко голям ми се стори.
От друга страна p20 Pro e един от топ топ телефоните и като изработка и като всичко.
P20 Pro го намирам ~550лв с още година гаранция неразличим от нов, p30 e 50-100лв. отгоре, не знам дали си струва.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#12

P20 Pro ,прекалено рисува снимките ,също като малкия си събрат P20.Получаваш прекалено шарпнати и цветни снимки като картичка с пастелни бои.Ако този ефект ти харесва ок.Освен това 4 к видеото му е трагично,без никаква стабилизация.ДОколкото виждам в P 30,тези ефекти/дефекти са оправени.И ако намериш за 100-150 лв отгоре P 30, си струва повече.Ама най си струва запечатан P 30 Pro oт технополис за 950 лв от Olx,при положение че в магазина е 1600.
Цитирай
#13

(2019-10-01, 19:19:11)688757 написа:  P20 Pro ,прекалено рисува снимките ,също като малкия си събрат P20.Получаваш прекалено шарпнати и цветни снимки като картичка с пастелни бои.Ако този ефект ти харесва ок.Освен това 4 к видеото му е трагично,без никаква стабилизация.ДОколкото виждам в P 30,тези ефекти/дефекти са оправени.И ако намериш за 100-150 лв отгоре P 30, си струва повече.Ама най си струва запечатан P 30 Pro oт технополис за 950 лв от Olx,при положение че в магазина е 1600.

Факт.
P20/P20 Pro трябва да са последните телефони, за които ще мислиш,ако ти е важна камерата.
Цитирай
#14

p20 също снима по-добре от p10
Цитирай
#15

Аз съм много доволен как снима моя P30, можеби p30 pro ще снима и още по-добре. Ако ти е важна камерата насочи се към p30/pro.
Цитирай
#16

Аз не съм имал проблем как снима 20Про, в началото имаше бъг с HDR, но го оправиха с ъпдейт, като цяло П серията се има за доста добра във фотографията, но качествени снимки можеш да извадиш с всеки от флагманите на днешно време, а и не само с тях.
Цитирай
#17

4k видео едва ли ще правя някога, на 1080p има стабилизация, така че съм ок.
За снимките.... темата е голяма и дълга, накратко харесва ми как снима p20 pro, макар, че не съм имал.
Наблюденията са ми от това, което виждам на познати и приятели.

P20 е с обикновен LCD екран, предполагам същия като моят P10.
На един приятел разцъках телефона, всичко е 6, затова ще кажа само това, което не ми хареса.

Екрана уж е OLED, не видях някаква голяма разлика с моя, дори е по-тъмен. Далеч не е както на Apple и Самсунг
На еднакви проценти светлина, особено минимална P10 като че ли свети повече.
На моят P10 му смениха гаранционно дисплея - бяха се появили две жълти петна в дъното на екрана и сега свети по-слабо, т.е. преди е бил е още по-светъл.

Отделно камерата май има "по-тесен" обектив, p10 хваща повече образ, както вероятно е и с p20.
Гледайки тази таблица наистина излиза, че p20 pro... свети слабо.
 

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)