Анкета: Избор телефон до 600лв - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Xioami Mi 8 lite
0%
0
0%
Xiaomi Redmi Note 7
48.15%
13
48.15%
Honor 8X
3.70%
1
3.70%
Honor 20 Lite
7.41%
2
7.41%
Huawei Mate 20 Lite
3.70%
1
3.70%
Motorola One Vision
11.11%
3
11.11%
Друг - посочи
25.93%
7
25.93%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон до 600лв - да забравим ли за нов Huawei
#1

Здравейте, мисля да сменям телефона.
В момента ползвам honor 7lite (5C) 2016г.
Не че ми прави пробелми но вече остаря и ми се иска нещо ново.
Проблема е, че се бях насочил отново към honor/huawei,
но не знам как стоят нещата при тях, относно рестрикциите от САЩ.
Избрал съм няколко телефона с цена до 600лв:
- Xiaomi Mi 8 lite
- Xiaomi Redmi note 7
- Honor 8x
- Honor 20 lite
- Huawei Mate 20 lite
- Motorola One Vision
Не следя от близо новостите около смартфоните, затова ще съм благодарен ако ми дадете някакви насоки.
До колкото знам honor е на Huawei, за тези телефони важат ли забраните както и за huawei?

honor NEM-L21 (7lite), Nougat 7.0
SAMSUNG GT-N8010 (GALAXY NOTE 10.1), Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
Аксесоари
#2

Защо не този?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

(2019-06-25, 15:51:18)centur написа:  Защо не този?
Подкрепям колегата. Всичко що е Lite в общи линии не става поради ред причини.

Изпратено от моят P20 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#4

Redmi K20, за мен е най-логичния избор, от Китай естествено.

Вечния бетатестер!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marcus за това мнение:
  • milenvn, Victormihov
Цитирай
#5

(2019-06-25, 18:41:52)Marcus написа:  Redmi K20, за мен е най-логичния избор, от Китай естествено.
Въпреки, че не съм привърженик на серията Redmi съм съгласен.

Изпратено от моят P20 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#6

Онзи ден след като детето счупи поредният телефон на жена ми и поръчах Redmi note 7 4/64 с подарък колонка JBL за 419 лв. с две години гаранция от техно верига. Честно казано винаги съм бил скептично настроен към ниският клас телефони, обаче този ми скри шапката направо. Екранът си е екстра, бърз, добра камера ( за тая цена даже отлична ), супер батерия и не изглежда и не се усеща зле на всичко от горе... Андроид 9 и дълга поддържа. Слот за карта памет, инфраред, радио, жак... Цял ден го ръчках и и го гласях и накрая осъзнах, че ми върши точно същата работа като моя, че и повече...


Sent from my MIX 2 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#7

Само K20 (9T) Tongue
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#8

Redmi Note 7, Pocophone, Mi 8
[-] 1 потребител изказва благодарност на galaxian за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

(2019-06-25, 16:05:38)vaskojj написа:  Подкрепям колегата. Всичко що е Lite в общи линии не става поради ред причини.

Изпратено от моят P20 Pro с помощта на Tapatalk
Bu

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#10

Скоро гледах mi 8 lite в метро беше 300лв ако не се лъжа на някаква промоция

(2019-06-26, 12:08:29)bozi написа:  Скоро гледах mi 8 lite в метро беше 300лв ако не се лъжа на някаква промоция
Промоцията е до 26 .06.19 телефона е 4/64
Цитирай
#11

Здравейте, може би трябваше да поясня за какво използвам телефона:
1. За разговори
2. За сърфиране в интендант
3. За viber, mesenger, youtube
4. email
5. Навигация за кратко
Не играя игри.

Т.е. Изискванията не са големи.
Има няколко мнения, но никой не посочва защо предпочита даден модел пред друг, защото едно нещо за един може да е плюс, а за друг минус.


Изпратено от моят NEM-L21 с помощта на Tapatalk

honor NEM-L21 (7lite), Nougat 7.0
SAMSUNG GT-N8010 (GALAXY NOTE 10.1), Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#12

(2019-06-25, 18:41:52)Marcus написа:  Redmi K20, за мен е най-логичния избор, от Китай естествено.
Предлагаш апарат,който ще се разпространява само там Undecided
Цитирай
#13

Погледни Sansung A50
Цитирай
#14

(2019-06-26, 13:51:49)Marky написа:  Има няколко мнения, но никой не посочва защо предпочита даден модел пред друг, защото едно нещо за един може да е плюс, а за друг минус.

Нещата, които си посочил, са съвсем стандартни и се предполага, че всеки един телефон трябва да може да ги покрие.

В този случай според мен, за да вземеш решение, нещата ще опрат до дизайн, цена, интерфейс и евентуално батерия и камера.

One Vision да речем ще покрие всички тези изисквания, но те съветвам да го видиш на живо. Аз го гледах в технополис и ми стои като дистанционно в ръката, отделно не съм почитател на дупките в екрана, но теб може да не те бърка. Отдавна отглеждам и разцъквам по магазините телефони от Моторола и като сравня какво предлагат спрямо аналогични Xiaomi телефони, не бих избрал Моторола пред Xiaomi, поне на този етап. Мое лично субективно мнение Smile

За Redmi Note 7 като цяло съм срещал добри отзиви, виждал съм го и на живо и с една дума - става, ще върши работа. Еднакво висок е като One Vision, но го няма усещането за дистанционно. Отделно батерията би трябвало да държи повече.

От Mate 20 Lite имам преки наблюдения - също става за нещата, които си посочил. Батерията е добра, снима прилично поне на дневни условия.

За Honor 8x съм срещал по-скоро негативни отзиви, че е бавен, но преки наблюдения нямам.

За Honor 20 Lite нямам никакво мнение все още.

Mi 8 Lite би трябвало да върши работа. Поорязан вариант на Mi 8.

В горния си коментар освен Redmi Note 7 сложих Mi 8 и Poco, защото като цяло предпочитам флагманите. Колкото и да се обяснява, че среден и нисък клас телефони вършат същата работа, флагманът си е флагман. Той си остава такъв и след една година. Но от друга страна говорим и за различни пари. А стандартните неща могат да ги правят всички класове телефони от последните 1-2 години.
Цитирай
#15

(2019-06-26, 23:14:05)galaxian написа:  В горния си коментар освен Redmi Note 7 сложих Mi 8 и Poco, защото като цяло предпочитам флагманите.

Redmi Note 7 не е флагман, освен ако не си се объркал в поста и да си имал предвид Redmi Note 7 Pro
Цитирай
#16

Знам, че не е флагман. Сложих го от посочените от задаващия въпроса, а другите два Поко и Ми 8 са флагмани. Нали въпросът му беше от тези телефони кои ще препоръчате. Кажете и други.

С други думи, от посочените от него препоръчвам ноут 7 и добавям два флагмана, защото предпочитам флагмани.

Надявам се да е по-ясно.
Цитирай
#17

И Note 7 Pro не е флагман.
Цитирай
#18

(2019-06-27, 14:36:32)Victormihov написа:  И Note 7 Pro не е флагман.

Така е, К20 Pro e флагманът при Redmi
Доскоро нямаха флагман в серията
K20 е нещо като лайт вариант на K20 Pro
Явно занапред ще се избягва думата лайт в имената на смартовете
Цитирай
#19

А защо да е Mi8 Lite като може да е Mi8? В Технополис е точно 599 лв. 1лв. под определения максимален бюджет.
https://www.technopolis.bg/bg/Mobile-pho...S/p/579339


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#20

Mi 9 е актуалната линия. До 600 лв. идеален е Mi 9 SE. Това е един от най-добрите телефони в средния клас, въобще. Но понеже игри не играеш и няма да тормозиш устройството с тежки задачи, няма смисъл да даваш пари за телефон, който няма да използваш и на 50%. Приказки наизуст от типа "лайт версии не стават по разбираеми причини", ги оставете за пейката пред блока/къщата. Средният клас доста се разви в последните няколко години. Ако искаш да вземеш максимално добри характеристики на минимална цена - логичен избор е модел на Xiaomi. Ако искаш по-добро качество, дизайн и камери + нелош софтуер: Huawei/Honor. Honor 8X спокойно можеш да го махнеш от списъка, обаче. Най-големият му плюс е, че е голям. После започват недостатъците, този телефон не си струва.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#21

В крайна сметка избрах Redmi note 7.
За сега е идеален за нуждите които имам.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

honor NEM-L21 (7lite), Nougat 7.0
SAMSUNG GT-N8010 (GALAXY NOTE 10.1), Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#22

Добър избор, със здраве да го ползваш!
Аз исках също да взема такъв, но за 100 лева се стиснах Smile
Колко се охарчи, ако не е тайна, колега?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)