Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с известия (нотификации)
#51

На мен ми върнаха мейл, в който ме питат за версията на софтуера и проблемните приложения. Отговорих им. Нямам отговор вече трети ден.

Samsung Galaxy S10
Цитирай
Аксесоари
#52

Виваком ми отговориха че са направени корекции по конфигурацията на мрежата и трябва да нямаме проблеми. Но уви. Положението си оставя същото. Вече си мисля че проблема няма да бъде отстранен.

Samsung Galaxy S10
Цитирай
#53

Обадиха ми се от сервизната поддръжка на Виваком. От формалния разговор с момчето разбрах само, че Виваком признават за съществуването на проблем и работят по отстраняването му.

Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на sashinkata за това мнение:
  • dardanov
Цитирай
#54

Не, че съм любител на теориите за конспирации, но да сте чували за снифене на трафик? Особенно от месинджъри ... Всеки оператор би следвало да има ангажименти към местните служби за сигурност, но ако имплементацията закуца ...
Цитирай
#55

(2019-08-30, 11:12:46)fxexpo написа:  Не, че съм любител на теориите за конспирации, но да сте чували за снифене на трафик? Особенно от месинджъри ... Всеки оператор би следвало да има ангажименти към местните служби за сигурност, но ако имплементацията закуца ...

А ти да си чувал за SSL/TLS и certificate pinning?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#56

Подочувал съм, базови познания, без претенции за хайфистики - локални руут ауторитита и селф-тръстнати сертификати, с оглед шифрирането на мрежови-комуникации. Не беше в тази посока мнението ми. 
Ако си оперативно интересен, има начини да ти се пипне ремоутли хардуера в джоба или на бюрото, било то под формата на фейк ъпдейт, бекдор или друг метод. Но това са времеемки и ресурсоемки задачи, които не са за плашене на мравките.
Мнението ми беше в посока възможност покрай рутирането на специфичен трафик през определени системи нещо да не е прекопано както трябва ... Ама да го броим за тролене и да не задълбаваме Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на fxexpo за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#57

Pinning-а предотвратява нещата с локалните root CA и това нещо е имплементирано в почти всички известни месинджъри и аппове на социални мрежи. Иначе да, ако си оперативно интересен, наистина може и да намерят начин да те слушат. Ама трябва наистина да си много интересен, защото иначе е технически трудно. Smile

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#58

Проблемите са заради мрежата на Виваком. Телефон купен в чужбина си показва веднага нотификациите с чужбинската ми карта.При поставяне на карта на Виваком, с автоматични настройки на оператор, нотификациите не пристигат, освен ако не отворено съответното приложение.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nilson за това мнение:
  • ivanivanovvv
Цитирай
#59

Сега обясни какво значение има на кой оператор си, като си на wifi? Отделно, дори и да си с чужда сим карта, ти си в роуминг в България и използваш настройките на българските оператори.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Цитирай
#60

(2019-09-06, 14:25:14)joring написа:  Сега обясни какво значение има на кой оператор си, като си на wifi? Отделно, дори и да си с чужда сим карта, ти си в роуминг в България и използваш настройките на българските оператори.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Къде прочете че съм бил на Wifi? Rolleyes Използвах карта на Виваком..когато сложих обратно чужбинската сим карта след като се върнах нотификациите се оправиха...Това е по адрес на хората които си мислят че проблемът е в телефона....,

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#61

Защото известията закъсняват и на wifi.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Цитирай
#62

Повечето се оплакват от закъснения на известията при мобилен интернет....

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#63

Самите Виваком признават за проблема и работят по отстраняването му. Или поне така каза оператора, с които говорих относно проблема с известията. Като съм на безжичен интернет проблема изчезва. Нямам възможност да пробвам с друга сим карта за да съм сигурен че проблема е с Виваком.
Цитирай
#64

Зравейте.
Имам проблем със известията, изкачат ми като балончета.
Има и възможност да си ми се показват в горната част на дисплея като на старите Galaxy, а не да изкачат като балончета на всякъде по диспеля.

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#65

Bubble ефекта на Edge Lighting-а ли имаш в предвид? Може да си смениш ефекта от настройките.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#66
Music 

Не това е бил ефекта на Telegram. Обаче все още не знам как да го махна а супер много ме дразни излзиа ми като балони.
https://imgur.com/a/7YH3cxs

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#67

Разширени функции>Умен изглед изскачащ прозорец
[-] 1 потребител изказва благодарност на simeonivanov22 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#68

здравейте,

вчера съобщение на вайбър пратено сутринта го получих вечерта(Самсунг S9). През това време съм се свързвал през няколко wifi мрежи и мобилен нет.
започвам да си мисля, че е или във вайбър или нещо в новия андроид и няма отношение свързаността.
Цитирай
#69

Изключил ли си оптимизацията на батерията за Viber? По подразбиране всички приложения са с включена оптимизация и трябва да се изключи на всяко едно по отделно за тези приложения, от които искаме да получаваме известия на момента.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#70

Аз съм изключил всичко и пак не получавам известия навреме. Чета и нета, че не съм само аз. След вчерашния ъпдейт ситуацията е същата. Надявам се с Андроид 10 да се оправят нещата. Ако проблема остане просто сменям телефона и никога повече Самсунг, въпреки че съм доволен от телефона. Най притеснителното е, че чувам хора с различни марки телефони да се оплакват. Не знам дали са си оправили настройките или това е проблем с Андроид 9. Преди бях с One Plus 3T. До колкото си спомням и той се ъпдейтна до Андроид 9, но там нямах проблеми с известията. Може и да греша за версията, защото с 1+ никога не съм имал проблем с нищо и не ме интересуваше коя версия е Андроид, кога ще дойде поредния ъпдейт ...

Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на sashinkata за това мнение:
  • dodo_pv
Цитирай
#71

Sachinkata, проблемът е основно в операционната система. Качеството на старите модели смартфони на Самсунг е прилично, както и мрежите на българските мобилни оператори. Тук трудно ще ти помогнат да си решиш проблема. Към момента е удачно да ползваш апарат със стария андроид.
Успех!

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#72

Честита Нова година на всички съфорумци. Много се надявах след обновяването до Андроид 10 проблема с известията да се оправи, но уви... не само не получавам известия, а и като ми звънят по whatsapp или viber телефона не реагира. Само при мен ли е така, или проблема си е масов?

Samsung Galaxy S10
Цитирай
#73

Аз лично проблем с нотификации нямам. Whatsapp не ползвам, но Viber и Messanger работят без никакви проблеми. Това го потвърждавам за 2 С10-ки моята лична и на приятелка. И 2те са на след ъпдейт на Андроид 10.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#74

При мен също няма проблеми на S10 + с нотификациите. Whatsapp не ползвам, но на Viber и Messanger си идват коректно.
Аз дори не съм връщала фабрични настройки.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#75

Здравейте. От известно време имам проблем с известията на Фейсбук. Проблема е, че т.н. "значки", които се появяват на иконката на приложението при мен липсват. С другите приложения нямам проблем, само с Фейсбук. Значките са активирани на телефона както и на самото приложение, не съм в енергоспестяващ режим, фоновите процеси са активирани и т.н.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)