Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MX5 - downgrade from Flyme 7.8?
#1

Здравейте, имам един МХ5, на който исках да сложа по-нова версия. Сложих му последната която намерих Flyme 7.8.7.24 beta Android: 5.1

Телефона през години се ползваше от много хора и реших да направя бързо един factory reset и ...  Bu

На телефона му изчезна root-a и TWRP-то. 

Всичко е ок, искам да го ползвам за слушалка, обаче не иска да си сихронизира контактите с гугъл. А като нямам телефонен указател телефона ми е безполезен. Пробвах каквото намерих в интернет и не искат да се синхронизират. Реших да му сложа официална Flyme 7.0 не бетта-та, но тогава установих че нямам TWRP, а някакво китайско което не разбирам. 

Пробвах какво ли не да го руутна. 

#1 ADB Installer - инсталира се и програмата вижда телефона, като пробвам да инсталирам през нея TWRP ми дава permission denied. Доколкото четох е защото телефона не е root-нат. 

#2 Пробвах да го руутна с King root, Kingo root/ Towelroot и не иска 

Втори ден се мъча и вече съм повече объркан отколкото информиран. Приемам всякакви съвети.
Цитирай
Аксесоари
#2

Слагай "Flyme 6.2.0.0G" последния глобал фърм за модела..Рута става с "KingRoot",макар повечето да пишат ,че не става.Естествено не от първия път.Пробваш докато стане.Последния път моята MX4 с въпросния flyme се рутна от деветия път.Както се казва "тъп,но упорит"  Big Grin.Успех !!! Cool
Цитирай
#3

(2019-06-29, 13:00:18)cenarius написа:  Здравейте, имам един МХ5, на който исках да сложа по-нова версия. Сложих му последната която намерих Flyme 7.8.7.24 beta Android: 5.1

Телефона през години се ползваше от много хора и реших да направя бързо един factory reset и ...  Bu

На телефона му изчезна root-a и TWRP-то. 

Всичко е ок, искам да го ползвам за слушалка, обаче не иска да си сихронизира контактите с гугъл. А като нямам телефонен указател телефона ми е безполезен. ...
А като не иска да ги синхронизира с Гугъл, с облака на Мейзу не става ли?

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)