Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси относно закупуване на HUAWEI MATE 20 PRO
#1

Здравейте ,  реших да направя подарък с въпросния модел телефон, разгледах сайтовете и от тук се появиха доста въпроси. От къде най добре да бъде закупен с оглед цена и гаранция?  В Олх има неразпечатани бройки от Бг мобилни оператори,  но дали важи гаранцията като е вече написана на друг купувач? Има и броики от внесени от чужбина телефони на ниски цени - но защо, каква е уловката там? Има и оферта за модела в Технополис,  на по висока цена е - заслужава ли си да се закупи от там?
А какво мислите за онлайн магазините за телефони? Звънях в един такъв,  предлагаха телефона на доста ниска цена,  но ме изненада че не знаеха кои обслужва иначе 2- годишната гаранция,  и че зарядното щяло да е с адаптор за нашите контакти?!? 
В крайна сметка от къде препоръчвате закупуване на въпосния телефон?
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз често взимам от olx, важат мисля, но пък не ми се е налагало да ползвам. От техно полис ако искаш да си сигурен на 100 че всичко е ок да от там или от мобилните оператори, но май те държат по-висока свободна цена от техното. Обаче аз лично бих рискувал както винаги с olx.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

И моя е от OLX и беше неразпечатан, гаранцията важи, проверих по имей във А1 и ми казаха, че няма проблеми, дори ми предложиха да ми сменят гаранционната (фактурата) с такава с мое име

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#4

Здравейте,
в момента се пазаря с продавач в олх да ми прати един Mate 20 pro и ще помоля да ме насочите какво да тествам, за да се уверя че всичко е ок, до колкото е възможно в рамките на 15-те минути. Разпечатан е, но привидно нов, и цената е доста изгодна, че чак се чудя дали му няма нещо.  Huh
Цитирай
#5

Виж в общи приказки има такава тема за Olx, там прати линка, за да може повече хора да видят, а ако не искаш, дай линка тук, за да видим, трябва да е писал нещо, ползван ли е, не е ли, каква е цената, тези неща трябва да се кажат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • delirium755
Цитирай
#6

(2019-08-02, 19:12:08)hazART написа:  Виж в общи приказки има такава тема за Olx, там прати линка, за да може повече хора да видят, а ако не искаш, дай линка тук, за да видим, трябва да е писал нещо, ползван ли е, не е ли, каква е цената, тези неща трябва да се кажат.

Прегледах я и тази тема, благодаря.
Това е обявата:

https://www.olx.bg/ad/huawei-mate-20-pro...7U9uj.html

гледах и тази, която още повече ме съмнява:

https://www.olx.bg/ad/huawei-mate-20-pro...7TVDL.html
Цитирай
#7

И двата са ползвани, колко време не е ясно, а втория къде му е гаранцията, че нещо я невиждам. Пиши му да ти я снима, ако не иска не се занимавай, а и не се виждат никакви аксесоари.
Като цяло точно този ли модел търсиш, по-добре неразпечатван .
https://www.olx.bg/ad/huawei-mate-20-pro...1ccd5225d5 
А защо не този, карай го за 900лв. и знаеш, че е чисто нов, аз само така ги взимам. Неразпечван е ти си го отваряш.
Виж и други обяви, има няколко, където са изгодни, пазари ги. Ако нещо се колебаеш прати линк.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • delirium755
Цитирай
#8

(2019-08-02, 20:04:33)hazART написа:  И двата са ползвани, колко време не е ясно, а втория къде му е гаранцията, че нещо я невиждам. Пиши му да ти я снима, ако не иска не се занимавай, а и не се виждат никакви аксесоари.
Като цяло точно този ли модел търсиш, по-добре неразпечатван .
https://www.olx.bg/ad/huawei-mate-20-pro...1ccd5225d5 
А защо не този, карай го за 900лв. и знаеш, че е чисто нов, аз само така ги взимам. Неразпечван е ти си го отваряш.
Благодаря, ако склони за 900 да ми го даде, няма да се замисля. Ще се пробвам.  Smile
Цитирай
#9

Има поне 3 обяви, където са добри, другите са на прекупвачи, но виж, че при тях чисто нов е 1199лв., а при тези чисто нов е 940лв. и малко повече, пазари ги, ако няма гаранция ги карай да ти я снимат, ако искаш телефона, се обади на хората, за да видят, че си сериозен, че иначе прекупвачите ще ги пазарят, а при тях един ползван е на тия пари.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Здравеите , ще понапиша и аз малко информация по темата.
Първо , от около 2 седмици и аз съм собственик на Huavei mate 20 pro Twilight. Закупих го от интернет мазагин , запечатан с гаранция  2 години от датата на закупуване ( потвърдено от Huavei България) . 
Първоначално и аз се насочих към ОЛХ. Наистина имах голямо желание да е купен от там, но просто ...Аз ли попаднах на кофти период, но с всеки търговец с които говорих ме убеждаваше че телефона е "чисто нов" (търсих само нови телефони) а в последствие се оказваше че не е изобщо така. Когато в обявата пише "чисто нов телефон" не е еднозначно на "малко ползван" . Различни неща са!!! 
Като насоки за бъдещите копувачи:
1- Повечето телефони в ОЛХ за внос от някоя европейска страна. Пишат - международна гаранция , която никаква я няма или е 1 година или е от някакъв момент на закупуване  и вече тече или  изобщо не  важи за България. На повечето обяви са снимали SN - номер. Обаждате се в Huavei -България и питате- има ли гаранция и от кога . Достоверен е и саита за проверка по SN на Huavei - https://consumer.huawei.com/bd/support/warranty-query/
Ще се изненадате на гаранциите на телефони които уж са купувани вчера....

2- Някъде из темите бях мернал как по SN номера се разчита кога е произведен телефона. Това също може да се ползва - "В серийния номер, позиции 6,7,8,9 и 10 s/n:ххххх18А22хххххх. Може да се види и на неразпечатана кутия. Примера е за 22 октомври 2018, ако е В е ноември ....."
При мен 6 и 7 цифрите  са 19 (произведен 2019) - след това няма букви а само цифри - Да се знае!
Обява без снимка на лепенката с IMEI  и SN номер бих пропуснал. Най добрия вариант неразпечатана кутия от наш оператор или Технополис + гаранция + касова бележка с скорошна дата.

Относно телефона и моето 2-3 седмично ползване. Ами не мога да кажа нищо лошо . Има си дребни проблемчета но като че ли пюсовете са много повече . Батерията е чудесна - признавам впечатлен съм. Дисплея е ок,  до сега не съм усетил да се замисля за нещо - бърз е.
Съжалявам малко че не изтърпях да придобия представа за батерията преди Update-те и го обнових бързо бързо. Камерата не съм ползвал и нищо не мога да коментирам там. О забравих , до сега не съм виждал телефон да се зарежда толкова бързо!
Това е в общи линий. 





[b]AWEI MATE 20 PROUAWEI MATE 20 PRO[/b]
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dominov за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай
#11

Никой от продавачите, не ви кара да купувате от тях, това, че вие  търсите евтини телефони, с някаква хвърчаща гаранция е друго. А ако искате да е чисто нов, неразпечатван и от оператор, просто търсите такава оферта, гледайте да има гаранция, да ви я снима, ако я няма в обявата, пазарете ги после и готово.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#12

Само за инфо. Точно миналия петък си продадох мейта в олх. Имаше 1 см драскотина на екрана, друго всичко му беше перфектно пълен комплект с гаранция до 30.10.2020г. Всичко беше описано в обявата. Така че не са само измамници там. Лошо впечатление прави пазаренето и искането на правене на "подаръци". Примерно на обявени 800 се почва с давам 700.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladi1 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#13

(2019-08-02, 19:56:29)delirium755 написа:  Прегледах я и тази тема, благодаря.
Това е обявата:

https://www.olx.bg/ad/huawei-mate-20-pro...7U9uj.html

гледах и тази, която още повече ме съмнява:

https://www.olx.bg/ad/huawei-mate-20-pro...7TVDL.html


Първият го гледах, но се отказах, тъй като е с черен гръб
Вторият за 800лв - обаждах се на момчето и се разбрахме да ми го прати. Не съм се разарил за цената. Гаранционната карта е на името на жена, а той каза, че е подарък от леля му, но не му харесва телефона. Даже ми снима и прати гаранционната карта и касовата бележка. И....се покри. Спря да отговаря на съобщенията ми в ОЛХ, във Вайбър и на телефона. Нито е вдигнал цената, ако приемем, че му се е видяла ниска, нито го е продал или бартеросал. Несериозна работа и по-добре не се занимавай.
Накрая се ядосах и си поръчах нов от get.bg за 1019лв, син, какъвто исках и спрях с драмите

(2019-08-02, 21:48:35)Dominov написа:  2- Някъде из темите бях мернал как по SN номера се разчита кога е произведен телефона. Това също може да се ползва - "В серийния номер, позиции 6,7,8,9 и 10 s/n:ххххх18А22хххххх. Може да се види и на неразпечатана кутия. Примера е за 22 октомври 2018, ако е В е ноември ....."
При мен 6 и 7 цифрите  са 19 (произведен 2019) - след това няма букви а само цифри - Да се знае!

На моят от 6-тата цифра натам са 19118... Предполагам 2019 01.18 като дата на производство и сигурно за това няма букви както и при теб

(2019-08-03, 08:15:05)hazART написа:  Никой от продавачите, не ви кара да купувате от тях, това, че вие  търсите евтини телефони, с някаква хвърчаща гаранция е друго. А ако искате да е чисто нов, неразпечатван и от оператор, просто търсите такава оферта, гледайте да има гаранция, да ви я снима, ако я няма в обявата, пазарете ги после и готово.


Повечето нови и неразпечатани от оператор са купени на изплащане. Не съм запознат как стоят нещата, ако този, от който купите телефона спре да си плаща лизинга и би ли рефлактирало към новия собственик на телефона?! Най-вече, ако даде дефект и трябва да го пратиш в А1 например за ремонт.

(2019-08-03, 10:12:16)vladi1 написа:  Само за инфо. Точно миналия петък си продадох мейта в олх. Имаше 1 см драскотина на екрана, друго всичко му беше перфектно пълен комплект с гаранция до 30.10.2020г. Всичко беше описано в обявата. Така че не са само измамници там. Лошо впечатление прави пазаренето и искането на правене на "подаръци". Примерно на обявени 800 се почва с давам 700.
  Що напусна отбора ни? Не знам как е отвътре тоя Самсунг, ама тея камери на гърба дето са ги наредили...не знам...на мейта камерите са най-добре позиционирани, ергономично и естетически...но въпрос на вкус....Със здраве да си го ползваш корееца, докато илезе Мейт 30 Про и пак си дойдеш у дома ;-)


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#14

И какво значение има, като са купени на изплащане, нищо няма да стане, ако имаш някакви проблеми, питай операторите.
Винаги така се почва, какъв е смисъла от пазарлъка иначе, нали като му се каже, че не става, трябва да се вдига цената, няма смисъл да се почва от 870лв., като може да има шансовете да му го дадеш за 850лв., то за това е този сайт.
@Mondiso ако не беше избързал можеше и да го купиш чисто нов с 100лв. по-евтин и с гаранция, а не за повече пари и неяснота дали ще имаш актуализация, защото може да е предназначен за друг пазар и да се чудиш какво да го правиш ако стане нещо с него, защото ги знаем гаранциите от такива магазини.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Сменил съм над 100 телефона за последниъте години. Бачкал съм и за моб. оператор. Имам и познати търговци и техници в сервизи.
Накратко впечатленията ми по темата.
ОЛХ е доста рискован. По добре търси обяви тук в сайта. Ако ще е втора ръка, питай много и подробно. Както вече си разбрал, ако има нещо нередно оня се отказва. Но звъни и така разпитвай, не пиши. Хората ще те отсвирят, щото не им се пише. Освен това в разговор може да усетиш човека дали е читав.
Относно нов на добра цена препоръчвам Skyfon и CityTel. На Скайфон телефоните предимно са вземани от оператори, с официален произход са за Европа. Сити Тел пък са много точни пичове и не се циганят с гаранциите.
Най важното за ползване на гаранция: Модела да е за Европа и да има платежен документ(фактура, касов бон) с ИМЕЙ . Може да е за 1 евро, ама да има. Така може да ползваш гаранцията в целия ЕС и е 2 години.
Но втора употреба за скъп телефин си е риск. Ако е мокрен, може да почне да мре след месеци.
И пак повтарям - чуй сще с продавача, разпитай го учтиво. Той ако е пазил телефона с кеф ще ти обяснява. Ако е шарлатанин, ще те отреже.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • yankoa
Цитирай
#16

@Mondiso благодаря, ами омръзна ми честно казано и не можах да свикна с едни "нещица", които откровено ме вбесяваха. Хаха за сега оставам с галаксито то е добро харесва ми.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#17

(2019-08-03, 08:15:05)hazART написа:  Никой от продавачите, не ви кара да купувате от тях, това, че вие  търсите евтини телефони, с някаква хвърчаща гаранция е друго. А ако искате да е чисто нов, неразпечатван и от оператор.....
А за какво се пишат тези обявяви, да си упражняват правописа!?! Разбира се ,че се опитват да ни накарат да си купим точно от тях. Но не е това проблема. Лошото е че в много случай се пишат лъжи. Няма как да платя близо 1000 лева а да не знам с колко проблема е телефона и дали изобщо има гаранция. На всичкото отгоре 80 % от обявявите са за ползвани телефони с цени на нови!
Цитирай
#18

(2019-08-03, 11:49:10)hazART написа:  И какво значение има, като са купени на изплащане, нищо няма да стане, ако имаш някакви проблеми, питай операторите.
Винаги така се почва, какъв е смисъла от пазарлъка иначе, нали като му се каже, че не става, трябва да се вдига цената, няма смисъл да се почва от 870лв., като може да има шансовете да му го дадеш за 850лв., то за това е този сайт.
@Mondiso ако не беше избързал можеше и да го купиш чисто нов с 100лв. по-евтин и с гаранция, а не за повече пари и неяснота дали ще имаш актуализация, защото може да е предназначен за друг пазар и да се чудиш какво да го правиш ако стане нещо с него, защото ги знаем гаранциите от такива магазини.

Като видя "нови телефони" в ОЛХ и с касови бележки и фактури от преди 2-3 месеца и ме напушва смях. Дори за 1 месец може да му разкажат играта на всеки един телефон. Както каза колега - най-добре нов, запечатан.  
Търсех точно синия цвят, Миднайт Блу, защото старият ми е Туилайт. Да не си ги бъркаме с жената Smile Така че това ограничаваше избора ми.
Пре мен неяснота и драма няма - произведен е за Европа, получи веднага актуализация ЕМУИ 9.1 и най-важното - звънах и проверих в Хубавей България, както и вътре в самия апарат в HiCare - гаранция има и важи за целия ЕС, вкл. за Леге 6


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#19

Аз никога не съм имал проблеми, с телефони купени от OLX, но има няколко правила, които спазвам.
1. Гледам да е чисто нов, неразпечатван да е от нашите оператори, може и да е от техно, според офертите и наличностите.
2. Винаги гледам да има гаранция, ако няма ги карам да я снимат, но гледам дали е купуван от фирма или не. Няма проблем в случая, но при фирма има приемо предавателен протокол.
3. Телефона може и да е разпечатван, но гледам коя дата е купуван, защото ако има голяма разлика над 2, 3 дена значи е ползван.
4. Винаги се пазарете, просто защото това е сайт, който го позволява, а и с тези пари, които сте спестили ще си купите кейсовете.
5. Никога не купувам ползвам телефон, защото не се знае къде е бил изпускан, какво е правено с него и други какви ли не глупости.  То е ясно, че все нещо няма да е наред, като е на такава цена, по-добре чисто нов, да, малко по-скъп ще е, но ще знаете, че ще е чисто нов.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

1 легенда на продавача в ОЛХ - чисто нов, купен преди 10 дни, отворен само за проба
2 легенда - чисто нов, купен преди 2-3 месеца, включван само за няколко часа и не се използва от тогава, седи си в кутията
3 легенда - чисто нов, купен от Англия, Холандия...Без кутия, слушалки и дори и без зарядно, или ако има такова не е оригиналното, а явно от някое левче
4 легенда - подарък ми е, но имам друг и този си стои в шкафа, ама реших все пак да го продам
Куриоз - нов телефон, не използван, в гаранция до 29 ноември 2020г. и отварян само за тест, разбира се

Иначе хубави правила имаш ;-)

П.С. Midnight Blue-то ни е много по-добро от Midnight Black-а ви Dance


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#21

Така е, знаеш ли колко пари са ми спестили.
Не знам какъв е проблема, когато видиш чисто нов, неразпечатван телефон с гаранция към опратор, тогава как си мислиш, ще те излъже, само това ми кажи. Нали го гледаш, че е неразпечатван или не вярваш в това, което виждаш, после като дойде в Еконт и видиш, че е така, тогава ми кажи какъв е проблема.
Но ако гледаш ползвани телефони, е как няма да е излъжат и да пишат каквото си искат, но трябва да знаеш и какво искаш все пак.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Е, за неотварян няма как да ме излъжат, ама всеки отваря, най-малкото от пусто любопитство. Дори да е преподписал и да го е взел с ясното съзнание за препродажба и печалба. Неразпечатван видях само 1 да се продава, но беше черен, 1 седмица следях. Винаги може да излезе нещо по-евтино, но межеш ли да чакаш постоянно. И каква е гаранцията, че някой няма да го отнесе преди теб?

Така и не оправи цветовете на телефоните в анкетата. Даже гледам един колега си е купил Миднайт Блек, а друг синьо-черен и ми е интересно да ги видя на живо тея цветове


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#23

Че кой те е карал да купуваш от Olx тогава, как ще стане хем да ти продават евтино, хем да има само чисто нови, хем всички цветове, това не е целта на сайта. Ще трябва да се въоражиш с търпение.
Почват да се следят обявите като ги пуснат при операторите, ако търсиш определен цвят купуваш още в началото на по-висока цена, ако искаш по-евтин, но чисто нов, ще  мине време докато стане, защото още е нов. Докато му падне цената ще мине време. Няма никаква гаранция, че няма да те преварят. Ако не си съгласен с тези неща, има оператори, разни сайтове и техно вериги.
Как да оправя анкетата, като не съм модератор, ти сам го написа, че трябва модератор да го направи или сега злобееш за неща, които не зависят от мене.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

Не съм купил от ОЛХ, но следях и там цените.
Черният се намираше и по-евтин. Синят и Туилайта обикновено са 150-200лв нагоре. Поне 1200лв. 1259 с карта Виваклуб във Виваком ми излизаше. Накрая попаднах на промоцията в гет.бг за 1019лв с безплатна доставка и го отнесох като куцо пиле домат.
Не злобея, човек. Не се филмирай. И не знаех, че не си модератор с това Мастър. А мислех, че който пуска анкета може да я редактира. Предположих, щото не съм пускал. Но се смея на коментарите.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#25

Не, не се филмирам, няма и за какво, не съм модератор, те са в синьо. Като си го взел от там, добре, важното е че си питал дали ще има актуализации, честито все пак. Предлагам да не пишем вече едно и също, много неща написахме, които могат да помагнат, всеки сам си преценява все пак. Вместо да се смееш може да докладваш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)