Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за режим "фокус на живо" при S9
#1

Здравейте!

 Нов съм в раздела! Бях с Note8 и там имах опцията "фокус на живо" на задната камера! Сега на S9 този режим го имам само на селфи камерата! Така ли е и при вас, или аз някъде бъркам?

 Поздрави!

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не би поради някаква причина да не е добавен в режимите?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#3

S9 е с една камера.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#4

(2019-06-30, 11:47:46)i.stojanov написа:  Да не би поради някаква причина да не е добавен в режимите?
 Махам всички режими и оставям само фокус на живо! Няма го! Излиза само на селфи камерата! Да разбирам ли, че при вас го има?

(2019-06-30, 11:57:36)007 написа:  S9 е с една камера.
 Значи е нормално да го няма?

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#5

За този режим ти трябват две камери, като и двете снимат едновременно за този ефект. S9 Plus го има, защото е с две камери, малкия S9 с една камера го няма.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#6

(2019-06-30, 12:45:13)ivan_vylka написа:  За този режим ти трябват две камери, като и двете снимат едновременно за този ефект. S9 Plus го има, защото е с две камери, малкия S9 с една камера го няма.
 Благодаря колега, за изчерпателния отговор.

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#7

(2019-06-30, 12:12:38)trepacho написа:   Махам всички режими и оставям само фокус на живо! Няма го! Излиза само на селфи камерата! Да разбирам ли, че при вас го има?

 Значи е нормално да го няма?
Да,нормално е.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#8

Не съм съгласен с тезата за 2-те камери. Live focus си е чисто софтуерен режим. С последния ъпдейт за s9 сменигха режима за предна камера, която е една, от Selective focus на Live focus. Заедно с това добавиха и възможност за редактиране на 4 режима замъгляване, след като е направена снимката. За задната камера, поне при мен, все още си е Selective focus. Интересното е, че като получа снимка в цял размер от S10, снимана със задната му камера имам възможност да я редактирам с цитираните по-горе 4 режима на замъгляване. Това още веднъж показва, че си е чисто софтуерен трик, който все още може да се ползва само от предната камера при 9ките.
Цитирай
#9

Ясно, че може и софтуерно, но ефекта няма нищо общо със снимка, направена с две камери. При софтуерното боке просто е размазано около обекта на фокус, докато при снимка с две камери обекта на фокус е изпъкнал на преден план, а фона е размазан и леко отдалечен. Има голяма разлика в двата вида.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)