Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9 - Проблем с актуализациите
#1

Здравейте. Купих си Xiaomi MI 9  128 GB, вклучих го избрах Български език и регион България и след това телефона започна да проверява за актуализации. Проблема е че проверява вече над 30 минути и не открива нищо. Ако някой знае какъв е проблема нека сподели. Благодаря предварително.
[Изображение: 9600244a.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай със смяна на региона - Индия или Русия.

 
Цитирай
#3

Вероятно Ви отговорих и във фейсбук - това си е на гугъл проверка.
По-вероятно е да има някакъв проблем с безжичната ви мрежа.
Регион Индия и Русия ще Ви напълнят телефона със спам (ненужни програми и допълнителни ненужности в браузъра).
Ако ви трябват допълнителни екстри като Лицево отключване, изтегляне на теми регионът е Hong-Kong или Сингапур
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#4

Опитай на мобилна мрежа.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#5

debian, ако ползваш някакво приложение с VPN, изключи го, също оттам може да е проблема.

 
Цитирай
#6

какви впн-и - говорим за начална настройка при първо включване...
Цитирай
#7

(2019-07-02, 10:08:00)debian написа:  Здравейте. Купих си Xiaomi MI 9 128 GB, вклучих го избрах Български език и регион България и след това телефона започна да проверява за актуализации. Проблема е че проверява вече над 30 минути и не открива нищо. Ако някой знае какъв е проблема нека сподели. Благодаря предварително.
Не сподели откъде закупи устройството си.

 
Цитирай
#8

(2019-07-02, 13:17:21)NoMaD написа:  Не сподели откъде закупи устройството си.
Закупих го от slotbg.com. Благодаря за помощта на всички.
Цитирай
#9

Все пак ако можеш сподели какъв беше проблема, може да помогнем на някой.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#10

(2019-07-03, 07:31:33)Friz написа:  Все пак ако можеш сподели какъв беше проблема, може да помогнем на някой.

Не е за вярване, но един рестарт оправи цялата работа. Всичко започна от начало но този път изобщо не се забави при търсенето на актуализации.
[-] 4 потребители изказват благодарност на debian за това мнение:
  • dinko, Friz, suffer, svencho
Цитирай
#11

Колега мисля да взема Mi9 от slotmobile, но се притеснявам за гаранцията. Дали е надежден магазина? И моля за впечатления за батерията , защото ми се струва много слаба.
Цитирай
#12

Батерията е перфектна. Със 3070mah на mi9se правя по 7 часа

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • dinko
Цитирай
#13

Батерията добре държи. Ползвах само една сим карта. С две може би ще има повече консумация.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • dinko
Цитирай
#14

За мен батерията или по скоро, операционната miui, харчи батерията. Имах oneplus 3t на 2 години и половина, батерията изкарваше същото, както и този. Чистият андроид е много по добър. Mi9 6 рам и 64 гб. купен от алиекспрес

One+ 3Т
Цитирай
#15

(2019-07-05, 08:32:53)vladi_i написа:   Чистият андроид е много по добър. 

     Big Grin  В началото и аз си мислех така. Голяма боза ми се струваше това MIUI и си го махнах,  сложих си "чист" Андроид. Това обаче не бе вече същия телефон. още първия ден започнаха да ми липсват благинките на оригиналния софтуер. Да телефона се чувстваше може би...по-бърз,но по-икономичен ..... не чак толкова, нямаше разлика която да е в плюс за да остана на голия андроид. Това бе първия и последен път след досега ми до  МИУИ  в който използвам чист Андроид.
Цитирай
#16

1+3Т е с почти един инч по-малък екран и малко по-голяма батерия. Така погледнато мисля, че miui въобще на харчи, а изводите водят до обратното.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#17

А за този магазин дето колегата си е купил телефона, мнения. Все пак цената там е почти 100 лева по ниска.
Цитирай
#18

По-добре си задай въпроса в тази тема, че тук стана.... Темата беше за едно, а се отклони в друга посока.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#19

Гледам има актуализация за mi9 v10.2.27.0
Цитирай
#20

Не исках да правя антиреклама на Ми9 ако така е прието от някой. След последният stable 10.2.12.0, които получих през ОТА, при мен батерията е много по-добре.
От къде виждате последните версии има тема в XDA, но не се ориентирам колко са официални

One+ 3Т
Цитирай
#21

последните най-добре тук:

http://en.miui.com/download-361.html#587- MI 9 Global
http://en.miui.com/download-361.html#588 - Mi 9 EEA

Aко ромът не е качен тук, или е пуснат за бета тест към по-малка група потребители, или е свален заради бъгове..
Цитирай
#22

Сутринта имах ОТА ъпдейт. v10.2.27.0
Сега вече го няма
Цитирай
#23

Аз получих global stable 10.2.12.0 в петък. Моите наблюдения са също, че батерията се държи по-добре след този ъпдейт
Цитирай
#24

Моля за помощ.Ползвах Самсунг А50 и там Volte беше активно.Сега не се включва. Някаъв съвет.
Цитирай
#25

набра ли кода?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)