Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Промяна мелодия на звънене
#1

Здравейте. Имам едно леко проблемче или съм си прост. Както си живях живота и ми хрумна да сложа на няколко номера от указателя снимки и отделен рингтон. Всичко точно но след известно време усетих, отначало си е било така но чак тогава усетих че телефона звъни на всички със рингтона по дефолт. Как ли не го мъчих не и не. Номерата са от ID Huawei което трябва да е телефона. Аз съм във Англия и си викам я да взема да запиша моя бг номер и да звънна от другия телефон и о чудо звъни със мелодията която съм избрал. Всичко и във двата номера е еднакво. Единствено другите номера са възстановени от гугъл профила а моя съм го въвел ръчно. Мине би ако презапиша всички номера би трябвало да стане ама няма ли по тарикатски чалъм.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз нямам номера, записани в паметта на телефона. Всички са записани в акаунта ми на Google и нямам проблем със слагането на специфична мелодия на определен номер. Може би проблема е че твоите не са в Google акаунта ти а в Huawei акаунта. Синхронизирай си указателя с Google, така ако смениш телефона, с друга марка, няма да имаш проблем, а и ще отстраниш проблема с рингтоновете.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#3

Разбирам те но, всички номера са прехвърлени от гугъл от стария ми телефон. Всичко е синхронизирано но като вляза в настройките на указателя за показването на номерата в гугъл има само 7 номера за показване. Но това не обяснява защо и номера на жена ми и моя от българската ми сим са във хуавей ID но единия звъни със настроената другия само със тази по дефолт.

Пп все пак как се синхронизира указателя със гугъл, да не би да пропускам нещо.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#4

Ако настроиш да се виждат само контактите в Google акаунта и виждаш само седем, най - вероятно не си ги синхронизирал. Предполагам че имаш повече от седем контакта. Влез в Настройки - Потребители и акаунти - Google и си синхронизирай контактите. Другото което е хубаво да првиш е да си записваш новите контакти в Google акаунта, това се прави когато си записваш нов контакт трябва да избереш място за запис Google акаунта. Аз като вляза в контактите си в Google на компютър ги виждам всичките, даже и със снимките които съм сложил на някои от тях.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#5

Звучи лесно но не е. Точно там влизам Настройки/ Потребители/ Акаунти/Гугъл. Там всичко е на оф и долу като дам синхронизирай всичко се синхронизират и нищо. И във гугъл като вляза където е гугъл диска и там да само седем. Нещо някъде е изключено но незнам къде. Сега като се замисля контактите не съм ги вкарал в новия телефон от гугъл,а английската карта работи два месеца в стария телефон и съм ги записал от него. Но защо не иска да се синхронизира с гугъл. Аз имах проблеми и със прехвърлянето на снимки през гугъл, от стария на новия телефон.

Изглеждат нещата по този начин. Така ли трябва да е.
   
   
   

ПП успях да се преборя със контактите. В гугъл акаунта има упътване, шервам всички контакти от указателя към гугъл диска от самия указател на телефона. Там се запазват в файл csv. Този файл при опит да се повтори пита къде да се инсталират в хуавей или в гугъл. Избрах второто и вече имам всички номера и там. И понеже нямаше да пиша тоя дълъг пост ефекта е нула. Казах на жената да звънне и мелодията с която звънят всички номера които нямат избрана мелодия. Този проблем ще е във телефона не във гугъл. Ще е някой настройка.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)