Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola P30 Note vs. Xiaomi Redmi Note 7
#1

Здравейте, на всички. Както е видно от заглавието съм пред дилема кой от двата да взема. Бюджета е до 400лв. с калъфчетата, 4 гб рам и възможно най голямата батерия. Като цяло искам да е от по разпространен производител и по възможност с най чистия Андроид. Доскоро бях с Леново П70, но в момент на афект го затирих в земята и целия стана на парчета. Добро телефонче с добра батерия, но с проблемем сигнал и силата на звука в слушалката бе под всякаква критика (дори след намеса в инжинерните менюта). Фен съм на Мотото още от Теско манията с Мото Г1 и заради чистия Андроид, но ме притеснява, че го има само в Алито и то версия за тамошния пазар, без гаранция и с вероятност да пристигне след добавяне на мито. От своя страна Редми Ноут 7 е с по добър процесор, инфра порт и е на същите пари, но с гаранция от тук. В петък след като разгледах наличните предложения на БГ пазара на Моторола се ядосах и поръчах Редмито от румънците за 363лв., но все така си мисля че на мен си ми трябва голяма батерия а не толкова повече рам и гигахерци на процесора. Мисля да тествам за 1-2 дена Редмито и да решавам дали да си го оставям или да се филмирам и да гоня дивото Мото - китайска версия. Какво бихте ме посъветвали за до мога да постигна 7-9 часа с пустнат дисплей и браузване през вифи или 4Г. Игри не играя и говоря на ден не повече от 1 час. Тенкс.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай
Аксесоари
#2

Е ти вече си го решил Smile)
Иначе Редмито с две ръце. Тая моторола е мнооого тъмна Индия. И не на последно място Моторола знаеш на кого е. Може да е с чист андроид ама аз не бих взел нещо с надпис Леново. Не и отново
Цитирай
#3

(2019-07-04, 08:07:04)vaso22 написа:  И не на последно място Моторола знаеш на кого е. Може да е с чист андроид ама аз не бих взел нещо с надпис Леново. Не и отново

Доста странен довод
Цитирай
#4

Хич не е странен. Явно не си патил от Леново. Лично аз съм - няколко пъти. А и доста хора около мен
Цитирай
#5

Със сигурност хора са патили от всички марки телефони...
Аз съм с Moto Z, което пак си е Lenovo и патих с батерията
но след като има читав сървис нямам проблем
Телефонът ми е като нов и даже мисля да остана с него и сред втората му година
Цитирай
#6

Не говоря само за телефони, а изобщо за марката. Мото Z не ми го хвали въобще. Както и да е. Отклонихме се от темата
Цитирай
#7

Само ще те осведомя че батерията на Redmito ще те изкара повече от тва мото дето не се знае от де произлиза и с каква поддръжка и бъгове е.

Слагаш чист андройд на redmito и си свиркаш

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

(2019-07-09, 11:46:26)vaso22 написа:  Не говоря само за телефони, а изобщо за марката

Щом говориш за марката сигурно знаеш че HP и Lenovo са най-големите производители на компютри през 2018г.
Тоест Lenovo не са толкова случайни. А колкото до качество и т.н. със сигурност и те имат модели, които не отстъпват на топ предложенията на пазара. Иначе нищо не хваля, споделих че има ли добра гаранция, няма проблем какво ще се развали. Никоя марка не е застрахована. Samsung и Apple също имат проблемни устройства
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • kuulman
Цитирай
#9

Ползвам Епъл продукти от 2007-ма, Айфони, Аймаци, Айподи, Макбуци, Тайм капсул, и каквото още ти дойде на акъла.
Досега не съм ползвал гаранция, нямам и развалени продукти.
Самсунг съм ползвал Ноутове, S-серии, пак никакви ядове.
Цитирай
#10

За сведение на колегата solo5 - за 1 година в рекламации на техноверига проблемите само с Леново се равняваха горе-долу колкото на всички останали марки телефони. Питайте Булграм.
Цитирай
#11

Ми и аз това казавам, ама колегата си хвали неговото. И за да не е съвсем извън темата - за 6 месеца Ноут 7 има над 15 милиона продажби
Цитирай
#12

(2019-07-13, 20:36:05)Miki_Hw написа:  За сведение на колегата solo5 - за 1 година в рекламации на техноверига проблемите само с Леново се равняваха горе-долу колкото на всички останали марки телефони. Питайте Булграм.

Нормално е, щом са марка номер 1 по продажби...

(2019-07-14, 13:39:19)vaso22 написа:  Ми и аз това казавам, ама колегата си хвали неговото.

Колега, няколко пъти те поправям че нищо не хваля, но ти си знаеш твоето
Върни се няколко поста по-назад и виж какво съм писал и ти как кардинално си задраскал
марка номер 1 по продажба на лаптопи в света
Цитирай
#13

Добре. Както кажеш. Ползвай си ги и бъди щастлив. Никой не те убеждава в противното.
Номер едно по продажби не значи номер едно по качество нали така?
По-важно е съотношението цена - качество, а там тях хич ги няма
Цитирай
#14

Колеги съфорумци не изпадайте в спорове, няма смисъл. Относно избора ми бих казал, че Редмито не е никак лошо. Нищо, че още първия ден бях готов да го върна, но все пак ще си го ползвам. Не за друго, но останах разочарован от резултата - 6-7часа дисплей с браузване през уайфи или през 4г-то. Очахвах малко повече, но и няма да гоня непознатото за нашите ширини телефонче на Моторола. Като цяло то бе на дневен ред заради добрите спомени от Мото Г1 и Г2. Както и защото бях останал с впечатлението че въпреки че са купени от Леново която само определя кофти ценовата политика,  Моторола сами си избират хардуера и настройват чистия софтуер на Гугъл. В заключение не съм спец да посоча дали Леново и съответно сегашните Мотороли са качествени, но ценовата им политика е под всякаква критика. Не може за едно Мото Г7 Пауър да се иска 400лв. с този хардуер без аксесоарите, а с 400лв. за Редмито да получаваш много по добър хардуер и аксесуарите. Поздрави, всичко най добро на всички и само добри моменти с телефончетата които ползваме.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)