Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфон до 5 инча
#1

Здравейте,
Вчера настъпи фаталният ден, в който си изпуснах Xiaomi-то и се раздроби до неузнаваемост. Бяха добри 2 години и половина.
През това време осъзнах, че не ми е нужен телефон над 5 инча, но сега като гледам пазара.. такова животно май трудно се намира.
Търся предложения за телефон ДО 5 инча, цената не е от голямо значение, но бих дал до към 500лв.
Z компакт на старо за сега ми изглежда като единствен вариант.
Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

aко държиш на марката загледай ми 8 SE, mi 9 SE, Mi CC9e.
mi a2 lite/Redmi 6 pro

Kaто цяло компактни модели трудно се намират.
Въпросът е дали искаш екранът да не е над 5" или телефонът да не е над 140-150mm
При повече финансови възможности може да се погледне Galaxy S10e

виж дали няма да си харесаш нещо от този филтър:

https://www.gsmarena.com/results.php3?nY...bilities=1
Цитирай
#3

Правилно си се насочил,Sony Xperia XZ1 Compact втора ръка или XZ2 Compact ако намериш(малко вероятно до 500лв).

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#4

(2019-07-04, 09:16:17)suffer написа:  aко държиш на марката загледай ми 8 SE, mi 9 SE, Mi CC9e.
mi a2 lite/Redmi 6 pro

Kaто цяло компактни модели трудно се намират.
Въпросът е дали искаш екранът да не е над 5" или телефонът да не е над 140-150mm
При повече финансови възможности може да се погледне Galaxy S10e

виж дали няма да си харесаш нещо от този филтър:

https://www.gsmarena.com/results.php3?nY...bilities=1
Прав си, не се изразих правилно. До 14-15 сантиметра да е телефона. Xiaomi-то 4х ми е 14см с около 1см брада и чело и не ми е достатъчно удобен.
Тези Xperia Z3 компакт - гледам в OLX ги има за къси кинти - струват ли си ? Старо телефонче, но аз не играя игри и не използвам никакви приложения освен viber, градски транспорт и msnger. Просто държа да е адекватен като телефон, без проблем да държи 1 ден (без много ръчкане) и да няма досадни бъгове, забиване и т.н.
Цитирай
#5

Z3 и z5 compact ги пропусни.Ако искаш да минеш евтино,търси X Compact втора ръка.За около 200 лв се намират.Добра камера на светло,добра произяодителност,и прилична батерия.Иначе Xz2 compact ,втора ръка.Миналата седмица се продаде един такъв за 280 лв в олх с външни забележки
Цитирай
#6

Е защо да ги пропусне,колегата е написал ясно за какво му трябва телефон-z3 compact ще се справи без проблем. Моята забележка е,че единствено батерията може да е за смяна.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#7

X compact ми се вижда грозен с тая брадичка и чело. Z3 е една идея по-красив, но пак си е типично Сони. От другите марки няма ли по-малки представители ?
Цитирай
#8

Реално до 500лв по-добро и компактно от Mi 9 SE няма, но .........SE-то няма слот за карта, което прави покупката на 128GB версия препоръчителна, а тя пък надхвърля бюджета с едни 20-30лв (по цени от Али-то).
Другите компактни Андроиди или са със слаба батерия, или кофти камера, или пък вече може да се намерят само на старо, което предполага бъдеща инвестиция в нова батерия, а може и нещо друго да му се прецака на телефончето. Все пак е ползвано неизвестно как.......
Ако водещ е размера и наистина не си hard user, за около 200 кинта се намират читави iPhone SE, но пък приложението за ГТ на София го няма все още за iOS, а и пак става дума за втора употреба.
Навремето също имах подобна дилема, прежалих размера заради други неща, но след седмица свикнах и вече телефон под 6 инча не бих погледнал. Всъщност Mi 9SE е 5.97", но почти без рамки и реално е с по-малки физически размери от 5" телефон от предишни поколение. Обаче.........един Редми Ноут 7 примерно има по-голяма батерия, жак за слушалки и слот за карта в повече срещу поне 100лв по-ниска цена. Въпрос на приоритети


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Mi9SE Няма да згрешиш обаче в бг ти надхвърля бюджета. Взимай Redmi note 7 ще свикнеш лесно

S10+ ми се стурва малък на мен

Oneplus 7 Pro ми е добре вече 6.67"

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#10

Човека иска 5 инча телефон ти го прати на Ноте 7...
Първо Mi9se е по-добър от Note 7, и второ е много грешно в днешно време да се гледат инчовете на екрана, а се гледа размера на телефона, с тези инчове днес объркват, напрмер, 6 инчов екран е нещо като 5 инчов екран едно време защото говорим за съотношение на екран 19,5:9, а не 16:9.
Имайте го впредвидSmile

Иначе ти препоръчвам Mi9se, малък, лек, тънък, мощен... Амолед екран, няма какво повече да се иска, поръчай си го от Китай, ако искаш на тънко, ако не бръкни се за още някой лев и така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • bitmad
Цитирай
#11

До 5 инча:
Samsung Galaxy A3 (2017)
Samsung Galaxy J3 (2017)
Samsung Galaxy S5 Mini
Nokia 3
Huawei Nova 2
Xiaomi Redmi 4X 32GB
LG G4C
Sony Xperia Z5 Compact
Sony Xperia XA1 Dual
Asus ZenFone 2

 
Цитирай
#12

значи всичките гореизброени са морално стари телефони.
Вероятно няма и над андроид 8, което си направо дупка в сигурността.
Моля ви да предлагате адекватни модели.
Все пак актуалната операционна система гарантира по-добра работа на телефона с наличните приложения.
андроид 5, 6, 7 вече е недопустимо да се купува през 2019. 8 е компромис, но ако ще се ползва 2-3 години телефона е добре да си почне от 9.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72, Victormihov
Цитирай
#13

Той винаги предлага някакви боклуци, дето нямат нищо общо с реалността и не са актуални вече.
Цитирай
#14

като ще е редми 4х да е редми 7а - По-добър процесор, андроид 9 и пак компактен размер.. както и да е.
Има малки телефони, има и филтри.
Май наистина само mi 9 SE предлага пълния пакет до 500лв
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#15

Бих казал, ако ще е Redmi 7a, нека да е Redmi 7.
поправка:
и той е голям като Note 7, емиии най-добре mi9 SESmile
Цитирай
#16

redmi 7 е с огромен размер
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

(2019-07-05, 05:40:40)Victormihov написа:  Човека иска 5 инча телефон ти го прати на Ноте 7...
Първо Mi9se е по-добър от Note 7, и второ е много грешно в днешно време да се гледат инчовете на екрана, а се гледа размера на телефона, с тези инчове днес объркват, напрмер,  6 инчов екран е нещо като 5 инчов екран едно време защото говорим за съотношение на екран 19,5:9, а не 16:9.
Имайте го впредвидSmile

Иначе ти препоръчвам Mi9se, малък, лек, тънък, мощен... Амолед екран, няма какво повече да се иска, поръчай си го от Китай, ако искаш на тънко, ако не бръкни се за още някой лев и така.

Пратих го на Note 7 защота за Mi9 SE ще му излезне над бюджета от БГ.
Не на всеки му се занимава с Aliexpress

Или Mi9 SE или redmi 7a

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#18

Всеки иска възможно най-тънко, тогава Алиекспрес е неизбежен.
Цитирай
#19

По-коректно е вече да се търси телефон с определени габарити
отколкото да се търси точен размер на екрана
Телефоните с реален 6" екран са близки по габарити вече до 5,2" телефони отпреди 3-4 години
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)