Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Force close на приложения
#1

Здравейте колеги,

От 1 седмица ползвам Redmi Note 7 4/64, глобалната версия. като цяло съм доволен, но има един дразнещ проблем. Някои приложения внезапно се затварят. Ползвам телефона за разговори, Хром, една игра и Вайбър. Когато провеждам видео разговор по Вайбър доста често приложението се затваря. Играя Titan Uprising за 20-30 минути вечер и снощи се затвори 3 пъти играта. На всичките важни приложения, които ползвам често, съм им задал "No restrictions" от baterry saver. Спрял съм MIUI Optimisations. Общо взето четох малко в нета какво мога да направя, но не помага, а свободна RAM има и то доста. Някой има ли подобен проблем и дали има решение за него?
ПС. Сега видях, че adaptive battery е включено, ще го изключа и него.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
Аксесоари
#2

Принципно трябва 3 неща да направиш за важните приложения, които искаш винаги да са активни. Първото за батерията си го изпълнил, второто- да разрешиш автостарт на конкретното приложение и накрая- да го заключиш в РАМ паметта с катинарче.


Цитирай
#3

Благодаря за отговора. Само не ми е известно как става заключване с катинарчето.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#4

Като отидеш на скорошни приложения ти излиза лист с приложения които си пуснал в момента. Задържаш си пръста върху приложението, което искаш да заключиш в РАМ-та и ще ти се покаже иконка на катинарче, натискаш там и си готов.
Цитирай
#5

Обаче странното е, че при него приложенията се затварят в момента на работа с тях, а не във фонов режим. Горните стъпки би трябвало да помагат във фонов режим.
Цитирай
#6

Щом крашват приложенията е най-добре да се прочетат логовете, които генерират.
И съответно някакъв ресет би решил нещата, ако триене на кешове и рестарти не помагат
Цитирай
#7

От къде е купен и с каква версия на MIUI.

Ако е някаква гаражна Miui версия като нищо да е от нея

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

От emag е купуван, като е с глобалната версия на OS-a. Телефонът беше фабрично запечатан и няма как някой да е правил манипулации по него. Иначе май с Вайбър се оправиха нещата, след като го заключих в RAM-a. Относно играта забелязах, че й бях забранил достъпът до хранилището, възможно е от там да идва проблемът. Ще тествам утре допълнително.
По принцип се ориентирам бързо с телефоните, независимо от OS-a им, но това MIUI леко ми скри шапката, доста опции има и като добавим ограниченото ми време през седмицата не можах да го разуча добре. Но май вече напреднах. :-D

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#9

(2019-07-04, 19:13:22)milenvn написа:  Принципно трябва 3 неща да направиш за важните приложения, които искаш винаги да са активни. Първото за батерията си го изпълнил, второто- да разрешиш автостарт на конкретното приложение и накрая- да го заключиш в РАМ паметта с катинарче.

Каква е разликата между автостарта и заключването в паметта?
Цитирай
#10

едното тръгва с телефона и операционната система преценява дали да го убие или не(затова за някой арр-ове се налага допълнително в настройките на батерията да сложиш no restrictions), а второто не може да го убие операционната система, дори ръчно да изчистиш приложенията на заден план, Но трябва да е стартирано, за да се заключи в паметта. В смисъл при рестарт може и да не тръгне с телефона без първата опция.
Затова работят в комбинация двете
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, ronnie72
Цитирай
#11

(2019-09-19, 16:14:30)suffer написа:  едното тръгва с телефона и операционната система преценява дали да го убие или не(затова за някой арр-ове се налага допълнително в настройките на батерията да сложиш no restrictions), а второто не може да го убие операционната система, дори ръчно да изчистиш приложенията на заден план, Но трябва да е стартирано, за да се заключи в паметта. В смисъл при рестарт може и да не тръгне с телефона без първата опция.
Затова работят в комбинация двете

Аз пък бях останал с впечатлението, че аутостарта позволява операционната система да пусне приложението винаги когато има нужда. Т.е дори да е килнато, ако някой прати съобщение подходящо за това приложение, операционната система да го стартира...
Цитирай
#12

Не мога да кажа нищо по въпроса. Често
Просто от опита ми с неполучаване на известия първата стъпка е аутостарт
2. Премахване на оптимизация в настройките на батерията и като последна стъпка е заключване в паметта
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)