Анкета: Откъде си купувате телефон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
От мобилен оператор
23.26%
20
23.26%
От техно верига
12.79%
11
12.79%
От български сайт
13.95%
12
13.95%
От чуждестранен сайт
24.42%
21
24.42%
От OLX
4.65%
4
4.65%
Винаги поръчвам онлайн
3.49%
3
3.49%
От където е най-евтино и с гаранция
6.98%
6
6.98%
Купувал съм с всички изброени опции
9.30%
8
9.30%
Друго
1.16%
1
1.16%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Откъде си купувате телефон?
#1

[Изображение: samsung-galaxy-s10-plus-8gb-128gb-black.jpg]

Откъде си купувате телефон?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

От където е по-евтино с гаранция. Big Grin
Цитирай
#3

Гласувах за чуждестранен сайт, но реално и от България бих купил ако е добра цената.
Гаранцията не ми е фактор
Цитирай
#4

Реално съм купувал с всички изброени опции.
Цитирай
#5

Като пускате анкети няма ли опция за повече от един отговор да се посочи?
Цитирай
#6

(2019-07-05, 16:04:56)Johnny Bravo написа:  Като пускате анкети няма ли опция за повече от един отговор да се посочи?
Редактирал съм анкетата. Би трябвало да може да се избира повече от 1 опция. Горе натискате отказ от избор и гласувате отново. Добавих и 2 нови опции.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

От oneplus.com Big Grin

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#8

Първите няколко телефона, които имах платих в брой - от различни магазинчета (частници, които продаваха GSM-и, калъфи и т.н.)
После няколко от оператор на изплащане.
От Технополис няколко.
От интернет сайт.

Така, че точно определено (любимо) място нямам, а от където падне както се казва.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

Винаги предпочитам при възможност да поръчвам от чужбина. Поради следните 4 причини:

1. Онлайн търговията: Бурният и растеж в световен мащаб направи Амазон първата компания с над един трилион долара пазарна капитализация. В същото време физически вериги магазини фалираха в САЩ и някои от тях бяха изкупени от Амазон и други играчи.

2. Глобализацията: Замислена поначало да умножи печалбите на елитите и големите корпорации (произвеждай евтино в третият свят и продавай скъпо в САЩ и Европа). Време е и нормалният потребител да усети ползите от нея, като заобиколи местните прекупвачи и се снабди със смартфон директно от производителя, понякога и с до 50 % по-евтино! Така и така всичко се произвежда в Китай.

3. Голямата търговска отстъпка във България за смартфони, останала от едни други времена: 30-35 % от крайната цена. Защо- за да финансираме едни големи халета тип "Техно..." с работници на минималната работна заплата? Посетете някой такъв магазин в произволен окръжен град (извън 5-те най-големи). Ще видите 1-2 служебни коли и пуст паркинг, докато вътре служителите се подпират на стелажите... Така не се постига икономически растеж, нито висок стандарт за населението.

4. Късогледството на българският бизнес, който отказва да инвестира в голям български онлайн сайт от типа на Амазон в САЩ и Европа, Флипкарт в Индия, Лазада в Малайзия и Индонезия и т.н. и който да работи с нормалната за онлайн търговията отстъпка от 10 %, принуждава потребителите да се обръщаме директно към първоизточника- Алиекспрес и магазините в него.


Съдейки от одобрението на хората, явно доста колеги са съгласни с мен: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1568585


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

От Алиекспрес

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#11

Гугъл плей стор

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#12

Защо няма опция "крада ги", аз ги преджобвам от туристите в Слънчев Бряг Big Grin

Майтап, разбира се. Предимно от оператор купувам, с плана си. Преди време купувах от olx, но чувството да го отвориш от кутията, да е ново и да е само твое си е съвсем друго. Вече 2 години P10 Lite-а ми си е само мой, ако беше втора употреба да си беше заминал досега (макар, че в перфектно състояние). Автомобила ми също е от първи собственик, който ми е близък и знам какво е правил и как е карал. Изобщо, от едно 2-3 години избягвам употребявано или употребявано от непознати.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)