Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Метод за връщане до Орео/Нуга (тема за напреднали потребители)
#1

Попаднах на интересна тема в XDA и реших да я преведа (с Google translate Big Grin) и споделя.

Ето какво е написал потребителят:


"Наскоро прочетох много въпроси за понижаване на Galaxy S8 до 7.0 / 8.0 след като получихме 5x Bootloader.

Ами много от вас казват "НЕ", но това, което много от вас са забравили е, че има начин да понижите телефона си.
Вече имах този проблем със S6 през 2016 г., където исках да го понижа на 5.1. Всичко, от което се нуждаете, е комбиниран файл.

Комбинираните файлове се използват основно за тестване в устройствата на Samsung. Тези файлове са налице, за да се уверите, че функционалността на устройството ви е без грешки, преди да я завършите. Тези файлове са създадени от компанията Samsung и се намират само в техните устройства.

Предимства на комбинирания ROM:

Това ще ви помогне да поправите номер в някои модели като S8 / S8 плюс S7 / S7 Edge S6 / S6 Edge ...
Нейната много полезна в байпас samsung сметка в твърде много модели.
Нейната много полезна в байпас Google сметка в твърде много модели.
Нейната много полезна за понижаване в някои модели.
Нейната ви помогне да разрешите USB отстраняване на грешки.
неговата помощ за премахване на всички FRP сигурност / Reactivation Lock от Samsung като 2016-2019


Тук можете да намерите комбинирани файлове за Galaxy S8 устройства:

G950U с най-новия Bootloader: http://www.mediafire.com/file/j8xi2n...0USQU5ARG4.zip
G950F (понастоящем само за 4-кратно зареждане): http://www.mediafire.com/file/c37zq3...p.tar.rar/file

Ето един видеоклип за понижаване на Galaxy S6 Edge с комбиниран файл: https://www.youtube.com/watch?v=dOKJcHU1pXM Трябва да работи и с S8"

"Мога само да обясня функцията на комбиниран ром заедно със S6.

След като на разположение е най-новият комбиниран файл, направете следното:

1. Изтеглете вашия Nougat / Oreo Firmware, който искате да инсталирате
2. Изтеглете комбиниран файл с най-новата версия на Bootloader
3. Downlad 7zip, тъй като трябва да редактирате фърмуера, който искате да инсталирате
3b) Извличане на фърмуера, който искате да инсталирате, на нова папка
3c) Изтрийте всички файлове с изключение на boot.img, cache.img, recovery.img и system.img
3d) Отворете 7zip от Start Menu и намерете папката на фърмуера
3e) Маркирайте останалите файлове и натиснете зеления бутон "Добавяне" в горния ляв ъгъл и създайте файл с катран (Один Flashable)
4) Изтеглете Один
5) Първо махнете отметката от Auto-Reboot
6) Сега първо избутайте комбинационния файл
7) След това отново отидете директно в режим на изтегляне и преминете към файла с прошивката

8) Рестартирайте телефона и направете изтриване

9) Поздравления! Вече имаш наличност 7.0 / 8.0 Назад!

Забележки: Fingerprintscanner няма да работи, защото е част от cm.bin, OTA Updates wont work, както и, не се притеснявайте, ако виждате зелен текст до логото на телефона докато го стартирате. Това е нормално, а не грешка.

Архивирайте файловете си, преди да направите това!"

Започвам да се чудя - ако тая врътка се получи и се понижи Bootloader-a, то тогава ще може да се флашне без комбиниран файл и тогава следва да си работи всичко както следва.
Не съм го пробвал, тъй като не съм търсил комбиниран файл за 955F и то за 5-та версия на bootloader-a.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • alexander_sirakov, da3, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Много хубава тема си превел. Преди време имаше подобна в xda, но изведнъж изчезна. Би ли споделил линка към оригиналната тема?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#3

За сега чакам някой да сподели мнения в темата на xda, освен че не съм се заигравал заради липсата на файлове.
Въпреки това, имам един руутнат S7 edge и в краен случай бих пробвал върху него този метод.
Преведох темата, защото знам, че има хора, които не знаят за сайта, нито знаят английски.

Заповядай Smile https://forum.xda-developers.com/galaxy-...o-t3946240
Ако проработи, бих се върнал на Нуга. И това е метод без руут.
С руут мисля -> флаш на последен къстъм ром -> флаш на стар къстъм ром с Нуга (примерно) -> флаш с один на стоков Нуга.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#4


Ей този също успя да се върне от Нуга (U5) на Лолипоп (U3). Всъщност този не флашна bootloader-a в odin.
Цитирай
#5

Пробвах метода върху S7 edge. Вече не може да влезе в download mode и в recovery mode.
Цитирай
#6

Олеле....

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#7

Можете да давате някакви акъли как бих могъл да го накарам да влезе в download mode.
Единствен вариант да се изключи е да го оставя да се изтощи.

Само с нова платка би се оправил, но не бих инвестирал, при положение, че дисплеят е сцепен.

Ъпдейт към ситуацията.

Как го умъртвих:
Флашнах комбинирания файл.
После флашнах AP и CSC на 6.0.1
После даде грешка и спря да флашва. Изкарах кабела от телефона. Получи bootloop и след логото се появяваха червени букви и цифри. При всеки опит за влизане в download mode или recovery mode се появяваха.

Тъй като не се стърпях, отлепих гърба със сешоара за коса.
Махнах пластинката за безжично зареждане и изключих батерията от телефона. Телефонът се изключи. После направо включих телефона в download mode и сега го флашнах.

Определено препоръчвам да НЕ правите нищо описано по темата, преди някой чужденец да е пробвал успешно метода и съответно описал как става.
S7 Edge ми е проблемен и затова пробвах.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-...t-t3909344
Тука има втора подобна дискусия. Това, което е написал авторът е, че триел някакви файлове, които аз не изтрих.
Можете да следите.
Цитирай
#8

@Galaxyhopper би ли обяснил как по-точно го флашна, че от 30 минути се опитвам и нищо... Big Grin S8 G950F

Когато се опитам да флашна комбинирания файл ми излиза грешка Kernel Rev Device 4 Binary 3

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#9

@AndroiOS
Успях да флашна комбиниран на S7 edge.
На S8 plus не съм пробвал. Обръщам внимание, че ти трябва за 950F, а не 955F и че ти трябва комбиниран файл с версия на твоя bootloader. В последното вероятно ти е грешката.

Обръщам внимание, че трябва след това да се трият файлове, прочети пост #1, скоба 3.
Получих проблем при s7 edge, защото не бях трил нищо и така не успях да сваля до marshmallow. Мислих преди два дни да се пробвам на s7 edge, но се отказах, тъй като нямам свободно време.
Пожелавам успех и пиши за резултат!

Сега като се замисля, всъщност нищо не съм правил от точка 3 и скобите. Явно затова всичко се е омазало. Клип ме е подвел.
Цитирай
#10

Да. Точно това направих. Изтеглих комбинирания файл, изтеглих 7zip, след това отворих комбинирания файл с 7zip извлякох recovery-system-boot в нова папка. Изтеглих firmware за S8 G950F. Изключих телефона, пуснах го и влязах в Downloade Mode. Пуснах Odin и на AP посочих достъпа до папката в която съм извлякъл файловете от комбинирания, който го направих в TAR формат реално. Като натиснах START да започне флашването ми излезе, че флашва recovery.img и до там си остана видях, че ми даде грешка Kernel Device 5 Binary 4 и до там.

А когато исках да флашна само комбинирания файл без да извличам нищо и без да трия самия файл ми изписа Sw rev нещо си и в Odin на момента ми изписа Fail.

@Galaxyhopper От къде да изтегля версията на Bootloader-a за G950F? Моята е 5та версия, а аз искам да downgrade-на до v4 за да флашна Droid 8?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#11

@AndroiOS
До колкото си спомням bootloader-a не се пипа при флаш, защото при методите телефонът остава с последния, но андроид-а се връща. Например bootloader 5 с андроид нуга.

А за тези фейлове, мисля че е от bootloader-a. Иначе нямам друго обяснение.
Имах предвид, сега на последния Пай bootloader-a е 5, т.е и комбинираният файл трябва да съдържа 5 версия.
След това по стъпките се флашва андроид 8 или 7. Точно на този 7 или 8, който искаш да сложиш се трият файловете от фирма, не от тези на Пай или комбинирания файл. Погледни клипчето в пост #1.
Цитирай
#12

@Galaxyhopper Гледах клипчето и не разбрах точно, кои файлове трие и то от кое нещо.

Като изтегля firmware-a за S8 нямам recovery-system-boot-cache.img имам AP,BL и e.t.c.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#13

@AndroiOS
Вярно, че е така.

На мен все още ми се върти като идея да се върна на Nougat, но информацията в интернет е оскъдна.
Цитирай
#14

Да, но ще ме насочиш ли как да се върна на Oreo или ще спамим темата напразно?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#15

Смятам, че ако знаех, щях да ти напиша как става.
Не виждам причина, защо да не го направя.
Цитирай
#16

Ами не знам и аз това се чудя Big Grin Пише, че става и на S8, но- уви. Файловете са съвсем различни от downgrad-a на S7

Само 2 дни си изгубих от времето да се занимавам.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#17

Те и на S7 са същите. Това е за S6, което пак трябва да е същото, но в клипа поне на мен ми си струва има объркване с триенето на файловете.

Аз също се занимавах на S7 edge, но не трих нищо, гледайки друг клип. Нищо не се получи. А за оскъдната информация написах във връзка с включването и на други ентусиасти като нас за да споделят нова и различна информация.
Цитирай
#18

Да де за S6 Edge. Теглих комбиниран файл, трих файлове, създавах отделно други както е по клипа и не става. Бях изтеглил и буутлоудъра 5-та версия пак не искаше и се отказах. Big Grin

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#19

Пусти му и индийски!!



Това може и да има успех. Много отговаря на първият пост, но не разбрах дали се флашва, тъй като клипа свършва. Бих го пробвал на S7 Edge.
Честно казано почнах да се дразня с тоя пай как стопява батерията при ползване с интернет.

Вече съм се навил да го пробвам на S7 edge. Ще го пробвам тези дни.


Най-интересното е, че този тук сваля от 8.1.0 на 6.0.1 (от U5, запазва U5 и флашва файл за U3) заради спрял тъч скрийн.

Сега ми е чудно какъв следва да е файла, който се флашва с другата програма след комбинирания.

При ползването на първия метод, смесеният флаш не ми се получи в один. Забива флаша на надпис рековъри. А при втората стъпка няма смисъл.
При втория метод с флаш само чрез samsung tool pro ми дава time out (по спомен).
И двата варианта ги пробвах на S7 edge с bootloader 5 като използвах файлове за 5-ти и 1-ви bootloader.
Цитирай
#20

Първият пост с изтриването на файлове няма да проработи. Току що хванах AP файла от firmware-a, изтрих ."MD5" и го разархивирах. От там излязоха само 3 файла и така няма какво да се трие от посоченото.
Тези, които следва да се изтрият са разпръснати в останалите файлове, след като бъдат разархивирани.
Цитирай
#21

Тъй като много исках да се върна на Орео, успях да го направя, но чрез руут.
Минах от Пай с пач от септември на Орео с пач за месец декември 2018г (къстъм ром). Вече нямам интерес от намиране на начин за връщане до Орео или Нуга без руут.
Изобщо не ми харесва начина, по който Самсунг ми налага своята политика със софтуера. Затова реших да руутна и да се върна. В крайна сметка пак мога да си сложа Пай.
Цитирай
#22

А, има ли начин да качиш фабричен софтуер „Орео“, пак с руут.

П.П. едва чак тогава мога да се престраша да сложа Pie, във връзка с ЛС-то ти. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#23

Имаш предвид стоков фърм?
Според мен няма да се получи. Bootloader-a остава 5-та версия с Орео.
А как така фабричен с руут? Ако е стоков, то само с один.. Ти ще поясниш в следващия пост...

Само имай едно предвид - не знам дали аз изтрих нещо, с което стана конфликт в телефона или някои от xda се оказаха прави, че би могло да има някакви странични отклонения. Това, което направих е, че изтрих bixby и някакви такива, но уж не изтрих нещо фрапантно. Другото, което е, че сложих swift installer. Така че не знам дали си струва. Камерата се бъгна и google play крашва след форматиране заради камерата. Но е напълно нормално.. все пак Oreo с bootloader 5, който по принцип е с 4.

Сега се чудя дали да флашна пак Къстъм рома с Орео или да се хвърлям на Hades Rom с Пай. Май ще мина на Пай. Визията е от земята до небето, отделно AOD мога да си го настройвам както ми кефне - tap to show няма в орео.

Във всички случаи не съжалявам, че руутнах. Така или иначе съм решил да не му рубувам на телефона, а той на мен.
Бях решил, че ако продължава така зле да се представя батерията или да е толкова непостоянна, то още 2г. не бих издържал.


А Пай винаги можеш да сложиш като съобразиш твоя bootloader и този на Пай. Но тези с ъпгрейтнатия bootloader ще са по-изчистени от към дефекти.
Ореото btw просто си лети. Супер пъргав.
Цитирай
#24

Аз също ползвам swift installer, а с titanium backup в търсачката пиша "bixby" и деактивирам всичко, което излезе. Нямам никакви драми с тази конфигурация. Променям настройките на csc, за да си отключа вградения кол рекордър и да имам скорост на данните в статус лентата. За ад блокър използвам AdAway с няколко допълнителни филтъра. За мениджър на руута ползвам Magisk - последни версии на мениджъра и на самия руут за ядрото. Подписът ми не е актуален, да не се бъркаш. За ядро ползвам NX 21 версия. И те така.....

От опит установих, че колкото по-мако приложения се деактивират, толкова повече батерията държи. Но, ако сложиш hades, той си е деблоутнат да го наречем „по-професионално“ и там няма да имаш ядки с махнатите приложения. Не съм го пробвал, нямам наблюдения, но хората май са доволни. Единствено прочети последните мнения в темата, защото се пише, че с версия 21, или там която е последната, имали батери дрейн, който никога не се е появявал досега.

П.П. Най-стабилната версия откъм батерия на Oreo e CRKG. Само нея ползвам. Мисля, че е октомврийският пач за DBT.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#25

Точно тези неща имаше в рома, освен титаниума, с който изтрих приложенията. И друг път съм трил приложения, но не се е случвало това с такива безобидни приложения. Мисля, че е станал конфликт заради bootloader-a.
За мен най-стабилната беше тази от август, но няма как да се върна на нея.

Аз от опит установих, че колкото повече е заета паметта на телефона, толкова по-тромав става.
И аз установих, че са доволни, затова мисля да мина на него.
Иначе дрейна със стоковия беше мама миа. 3% на вечер с всичко спряно. Не е било толкова зле никога.

Какво ти е мнението на теб за Пай? Гледам, че от доста дълго време си на Орео.

Само ще кажа, този къстъм Hades Rom също е пъргав. Ако някой се е замислял да го слага...
Реагира мигновено при работа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)