Анкета: Коя марка според Вас предлага най-добро съотношение цена-качество? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung
10.20%
15
10.20%
Apple
2.72%
4
2.72%
SONY
0.68%
1
0.68%
Nokia
1.36%
2
1.36%
HTC
1.36%
2
1.36%
Huawei
10.88%
16
10.88%
Motorola
2.04%
3
2.04%
Xiaomi
55.10%
81
55.10%
LG
6.12%
9
6.12%
OnePlus
4.76%
7
4.76%
Oppo
0.68%
1
0.68%
Vivo
1.36%
2
1.36%
Друга
2.72%
4
2.72%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя марка според Вас предлага най-добро съотношение цена-качество?
#26

Преди време като си купувах последния телефон, беше Хуавей с най-добро съотношение цена/качество, но и те малко взеха да се изхвърлят, както се казва апетитът идва с яденето. В момента може би Шайоми, но изобщо не съм имал досег с техни телефони, май гаранционното им обслужване нещо го нямаше до скоро.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-09-22, 17:36:54)mg22 написа:  В момента може би Шайоми, но изобщо не съм имал досег с техни телефони, май гаранционното им обслужване нещо го нямаше до скоро.

Гаранционното на Xiaomi ако го сравняваш с това на Huawei е пълна скръб. Не знам да има друго гаранционно като това на Huawei, там са маниаци, така трябва да се работи.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • DoryanY, mg22
Цитирай
#28

(2019-09-22, 16:53:15)pepy1 написа:  Водиме напълно безсмислен спор, ако искаш да си с последната дума - така да бъде! Аз си дадох вота в анкетата, и изразих писмено мнението си. Това е всичко от мен по тази тема. Не знам защо всяка анкета се превръща в спорове и заяждания, просто приемете, че има други потребители в този форум, които мислят различно от Вас.
Виж сега Пепи, нито искам да споря, нито да си налагам мнението. Не виждам и кой се заяжда с теб, но лично аз виждам нотка на заяждане от твоя страна. Покажи поне малко уважение към хората които са дали гласа си за Xiaomi.
Цитирай
#29

От архива, но интересна, а и някои китайски марки се наложиха, които бяха нови за онова време.
@milss @pepy1 За четири години промени ли ви се мнението, че като гледам какъв "спор" сте водели ме кара да се смея (с най-добри чувства).  Smile 
Интересни времена бяха тогава, а колко бързо минаха.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#30

(2023-04-11, 13:09:27)hazART написа:  От архива, но интересна, а и някои китайски марки се наложиха, които бяха нови за онова време.
@milss @pepy1 За четири години промени ли ви се мнението, че като гледам какъв "спор" сте водели ме кара да се смея (с най-добри чувства).  Smile 
Интересни времена бяха тогава, а колко бързо минаха.

Xiaomi промениха цените и нещата не са същите като преди 4 години. В момента последните флагмани на Самсунг и Xiaomi са с (почти) еднакви цени. Сравнявам S23 Ultra с 13 Pro, а този или другия месец ще бъде обявен Xiaomi 13 Ultra и не ми се мисли на каква цена ще е. Днес се появи информация, че ще е около 1100$ ( в Европа 1100€), но не ми се вярва, щом 13 Pro с 12GB RAM, 256GB се продава над 2400 лв.

https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-1...i-prez-may

https://m.gsmarena.com/xiaomi_13_ultra_p...-58191.php

1916 
Цитирай
#31

Мисля, че няма еднозначен отговор - цената е променлива величина, а качеството е субективна оценка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#32

Huawei макар да не са евтини,предлагат много-добро качество,и като софтуер,минимални бъгова,за 4г.ползване.Даже на скоро ми попадна една статия,в която Huawei се хвалят точно с това.
Преведено с  гугле транслейт.
Цитат:Мобилната шефка на Huawei заяви, че сегашното качество на телефоните на Huawei се постига чрез непрекъсната упорита работа за запълване на пропуските, създадени от технологичните предизвикателства. Също така, цялостното качество на продукта се получава от управление на качеството на системата и подобрения на способностите.
Бъгове след освобождаването:

През последните години Huawei значително повиши качеството на своите смартфони. Въпреки това, с последните два модела, има съобщения, че Apple непрекъснато се опитва да добави нови функции към iPhone, но тези телефони донесоха много бъгове за потребителите.

По време на конференцията за качество на потребителския бизнес на Huawei през 2017 г. Yu Chengdong подчерта, че Huawei има най-висок приоритет за качество. Тя е над себестойността, печалбата и всичко останало.

Yu отново подчерта, че компанията му се фокусира върху качеството и потребителите. Той заяви, че Huawei ще защитава златния стандарт на марката, като осигурява качествено и по-добро изживяване.

Източник

Huawei P30
Цитирай
#33

Е какви бъгове имат например пикселите, Самсунг, Нокия или пък Моторола и Сони? Ако нещо бъгва, то това е от андроида според мен! Но да, ксаоми не са това което бяха. Не помня дали на ксаоми или на хуавей бяха изказвания, нещо от сорта на” ние ще печелим по един цент на устройство” Това не го виждам нито при едните, нито при другите. Но при капитализма е така, когато не те знаят си по тих от тревата, когато ти знаят името ходиш на педя над земята!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#34

@milss Така е, както и при средния клас. Например Xiaomi 13 Lite и Samsung Galaxy A54, които са към 1000лв. Samsung Galaxy A23 и Redmi Note 12, Note 12 5G. Те са около 500лв. и също предлагат почти едно и също. Изравниха се цените, което значи, че Xiaomi се развиват, щом то продават по-скъпи телефони и хората ги купуват. Може би Realme са една идея по-евтини, но засега. 
@L1892 Точно това е интересното, защото за всеки това е субективно и можеш да видиш, кой как мисли и в крайна сметка една марка все пак печели. 
Но разбира се с времето нещата се променят, както с Xiaomi в случая, вдигнаха цените, но можеше и да пропаднат и никой да не ги купува въпреки цената. Появяват се и нови играчи като Reamle например или пък политиката им оказва влияние, както стана с Huawei.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche, L1892
Цитирай
#35

@hazART , аз всъщност имах и друго предвид - ако приемем, че телефон Х при пускането си на пазара струва, да речем, 1000 лв. и си има своята потребителска стойност, т.е. субективно определено качество, а няколко месеца по-късно вече струва 800 лв., то тогава излиза, че при един и същ модел съотношението цена/качество се е подобрило.

Реално ли е това и защо да купуваме нови модели, след като колкото по-късно от появата им купуваме старите, толкова вторите ще са по-изгодни от гледна точка на разглежданото отношение при съпоставимо качество?

Казано иначе, показателят "качество/цена" има само индивидуален смисъл и вероятно не бива да са обобщава.

(2023-04-11, 19:29:41)pepy1 написа:  ...Не помня дали на ксаоми или на хуавей бяха изказвания, нещо от сорта на” ние ще печелим по един цент на устройство”...

Беше нещо като девиз на Xiaomi, но той е равносилен на твърдението, че магазин Х продава стоки на "заводски цени"...
Цитирай
#36

Аз го разглеждам за марка като цяло, за телефони, които са лансирани и излизат в продажба с начална цена.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

Шиаоми изравниха цените, но дали изравниха качеството, бързината, ъпдейте, КАМЕРИТЕ.
Не мисля.
Но хей, има други винаги има други, сега на почит са Realme.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#38

(2023-04-18, 08:40:26)Victormihov написа:  Шиаоми изравниха цените, но дали изравниха качеството, бързината, ъпдейте, КАМЕРИТЕ.
Не мисля.
Но хей, има други винаги има други, сега на почит са Realme.

Xiaomi(европейските им телефони!!!) изравниха цените с лидера Самсунг. НООО...все още предлагат повече за парите ви и то в някой важни аспекти. 3х по бързо зареждане, камерата(това е донякъде субективно) е по...способна. По пъргав интерфейс с повече настройки. Това е личното ми мнение, затвърдено от ползването на флагмани на двете марки едновременно. Но все пак за ежедневен основен телефон имам Самсунг. Мнението ми е субективно, затова няма смисъл да се джавкаме.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#39

Самсунг, както обичат по всички ревюта да казват, е "the best all-rounder". Не всичко го може най-добре, но предлага най-много като възможности, предлага гъвкавост, универсалност. На мен това ми казва достатъчно.
Въпреки това смятам, че към момента няма компания, която да предлага адекватно съотношение цена-качество.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)