Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Как да създам "динамичен" текстов формат за таблет с Андроид?
#1

Здравейте, уважаеми специалисти!
Ползвам в работата си таблет 10,1 инча с Андроид 7. Често ми се налага да чета различни текстове, които предварително съм качил и вложил във вътрешното хранилище на таблета. Понякога  трябва да чета от разстояние около 40-50 см, поради което се налага да увеличавам шрифта чрез "разпъване"  на текста с пръсти. Но тогава част от текста излиза извън обсега на дисплея и се губи част от съдържанието, поради което пак трябва да го "свия", а това вече не ме устройва.
Как мога да форматирам  текста така, че когато увелича или намаля шрифта,  текста на всеки един ред динамично да се променя така, че да не излиза нито буква извън страницата на дисплея и така да се запазва цялото съдържание, за да се чете без пропуски? С други думи- когато увелича шрифта, съответно на всеки ред ще има по-малко букви (знаци), но текста няма да е прекъснат надолу. И обратно- когато намаля шрифта - буквите ще са повече на ред, но текста ще е цял. Дали с определен текстов формат? Или има обособено приложение за тази опция? Надявам се да получа компетентни предложения и съвети!
Предварително благодаря на отзовалите се капацитети!
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва да го отвориш с друг текстов едитор. Не мига да ти препоръчам някои определен, понеже ме съм тествал, но пробвай да кажем с notepad plus. Ако искаш само да го четеш, с всяко едно приложение за ел.книги, което поддържа *.txt трябва да стане.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

За четене препоръчвам това - https://play.google.com/store/apps/detai...io.ereader

Doogee S30
Цитирай
#4

Благодаря на dada_ и на guitman за съветите. Ще пробвам. Обаче аз нямах предвид електронни книги и техните формати. Имам предвид текст, който предварително съм написал на компютър като документ на Word . И след това да го разчитам от таблета....
Цитирай
#5

С Word за андроид не става ли просто да увеличиш размера на шрифта?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#6

Програмата която съм ти предложил става.

Doogee S30
Цитирай
#7

WPS office e програмата за теб! Безплатна е и отваря МС офис и пдф

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

Благодаря на Guitman и на Lupita за положените усилия да ми помогнат!
Пробвах и двете програми, но не се получава това, от което се нуждая.

Програмата WPS Office позволява увеличаване на шрифта, но както при WORD, и при нея след увеличаване, текста излиза извън ограниченията на таблета, т.е. текста се накъсва и за да се прочете, трябва да се движи в ляв-вдясно, а това не ме устройва. Целта ми е текста да се запази непрекъснат, като на всеки следващ ред, колкото повече се увеличава шрифта, толкова по-малко знаци ще има на ред.

Програмата eReaderPrestigio (читанка) не прекъсва текста след превъртане на всяка страница, но не позволява увеличаването на шрифта повече от това, което страницата може да поеме. И това не ме устройва.

Питам се – дали не е нужно текстовете да ги форматирам предварително в някой друг формат (а не в .doc или .docx ) и след това да ги качвам на таблета и чета с някоя програма?

Има ли други предложения?

Отново предварително благодаря!
Цитирай
#9

Странно, че в Уорда като увеличиш размера на шрифта се увеличава и размера на страницата. Сигурен ли си, че увеличаваш размера на шрифта (font size), а не процентно увеличение на размера на страницата за изглед върху екрана?

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#10

Абе май не си погледнал wps офиса, аз на 5.2 инчов телефон го чета от 70-80 см без проблем.
Има си там изглед мобилвю ли беше фулскрийн ли беше ... не помня
[Изображение: e63376b329e284f44b198e5f5bee3994.jpg][Изображение: da1461243306c3e40a71f4a597858d18.jpg]
Цитирай
#11

Привет!
Боледувах няколко дни, не съм правил нови опити. До края на седмицата ще опитам пак, нека да се пооправя.
Благодаря за съветите. Ще пиша пак след като опитам.
Цитирай
#12

Във WPS Office нещата се получиха, след като настроих текста в "изглед за панел".
Благодаря на всички отзовали се специалисти!
Може да считаме темата за приключена.
Бъдете здрави и благословени!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)