Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

При отключен екран излизат реклами
#1

Здравейте. От скоро съм с 9+ и нещо не се "разбираме" с него.  Като отключа екрана или реша да вляза в интернет така както си сърфирам и изведнъж започват реклами на целия екран на емаг, на дачия и други такива - как да го премахна това. Аз ли нещо в настройките активирах ( и в тях когато съм пак по някога излизат реклами и трябва да изляза от тях за да продължа работата си). Забелязах, че по-често се явяват до обяд рекламите и след това доста рядко ще излезе някоя. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и успял ли е да се справи с него.
И другото нещо което ме "дразни" е когато натисна десния бутон на телефона за да заключа екрана / натискам го , екрана се заключва , а звука за заключен екран идва след няколко секунди (можеби 3 или 4 сек.), а и по някога изобщо няма звук все едно не съм заключил екрана, но той си е заключен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Свалил си някое приложение което ти пуска реклами. Трябва да го намериш кое е и да го махнеш.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#3

Solun
Направи тези настройки и трябва да нямаш реклами никъде.[Изображение: abd444c5fa07d3c8a392fe0c95c7a2bb.jpg][Изображение: 77c9086eec772fec40e0836d1a8e4c45.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

При него са push реклами и това е само прикриване на проблема

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#5

Направих това което колегата NikolaiSS е предложил. Утре ще видя какъв ще е резултата. Днес след обяда не са се явявали рекламите.
Това със закъснението на звука при заключен екран си остана / някой път изобщо няма звук.
Колегата Nedkoff е написал, че това само прикрива проблема - ще съм благодарен ако малко повече ми разясни какво има предвид и ако има и друг ефикасен начин за справяне с моя проблем съм готов да го пробвам и него (ако сегашния не даде желания резултат).
Цитирай
#6

Някое от приложенията които си инсталирал е прекарало и push рекламите но кое е няма как да кажа. Трябва да разбереш кое е и да го деинсталираш.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#7

Не съм инсталирал нови приложения. Скоро имах нова актуализация на тел, но не съм качвал нови приложения и малко след това започна неразборията с рекламите. Има ли начин да проверя от кое приложение става проблема ?
Цитирай
#8

Да, има - с деинсталиране едно, по едно или с използване на приложенията като Blokada или Adguard.

 
Цитирай
#9

Ами аз в личен DNS съм задал dns.Adguard.com както NkolaiSS ми е посочил. Така ли имаш предвид да стане или от гугъл плей да го сваля и инсталирам ?
Цитирай
#10

Ако с DNS не се спира рекламата, опитай със страничните приложения.

 
Цитирай
#11

Кои са тези странични приложения не можах да разбера.
За сега с ДНС не са ми се явявали реклами , но ще си покаже утре сутринта / тогава най-много излизат.
Цитирай
#12

(2019-07-12, 19:29:46)solun написа:  Кои са тези странични приложения не можах да разбера...
Ето тези: Blokada - цък  AdGuard - тап

 
Цитирай
#13

Както си го направил с DNS е същото и с приложенията. Просто при андроид 9.0 вече не са нужни външни приложения, а само да въведеш в менюто DNS-а на adguard.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#14

@solun, хвърли едно око и на тази тема:  Досадните реклами в интернет и приложенията и начини за тяхното премахване

 
Цитирай
#15
Thumbs Up 

Аха, така вече е по-ясно за мен. Утре ще се разбере да ли съм решил проблема.
Сърдечно благодаря за бързите и компетентни отговори/съвети на всички.
Желая приятен уикенд. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на solun за това мнение:
  • NikolaiSS
Цитирай
#16
Thumbs Up 

Добро утро. Мисля, че реших проблема с досадните реклами, благодарение на вашата помощ. Вече втори ден от както не са се появявали и мога да работя спокойно и приятно с телефона без напрягане прерастващо в кълбо от нерви.
Още веднъж благодарности на всички за съветите и напътствията. Smile
Цитирай
#17

(2019-07-14, 07:40:00)solun написа:  Добро утро. Мисля, че реших проблема с досадните реклами, благодарение на вашата помощ..
Как се реши проблема - с dns или с външно приложение?

 
Цитирай
#18

Здравейте.И аз се опитах да направя това с махането на рекламите.След като го направих почти нищо не ми отваря с хрома.
Цитирай
#19

[за изтриване]

Samsung Note III LTE -> Samsung S9+ SM-G965F -> Samsung A715F
Цитирай
#20

Реших проблема с DNS (както бях посъветван) , не се наложи инсталиране на външно приложение и от тогава не съм имал проблеми с изкачащите рекламки, а и телефона си работи перфектно без каквито и да е засечки вече месец от тогава.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)