Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

офлайн навигация за Android Auto
#1

Здравейте искам да питам има ли офлайн навигация за андроид ауто. Четох,че sygyc car е съвместим,но пробвах да го инсталирам и се оказа че не е.Единствения GPS за системата са  google maps и Waze които не ми се струват удачни да пропътувам от Испания България и обратно.
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво е "Андроид Ауто",щот имам "Китайид" с Андроид за кола,това същото ли е?

Колега,имаш лично съобщение...
Цитирай
#3

Android Auto е апликация с която се свързва системата Full link на Vw,Audi,Seat и Skoda която е много удобна и приятна за работа,но единствения недостатък за мене е че за дълъг път няма офлайн навигация.Иначе на телефона си имам инсталирани Иго,Навигон и Сиджик,ама ми се иска да получавам напътствия от таблета на колата.
Цитирай
#4

При пътувания до западна Европа и западна Азия съм ползвал основно Here и Google maps, без драматични проблеми. Обикновено ползвам Here за напълно офлайн, а Google - когато ме интересува обстановката (задръствания и т.н.). За мен предимство на Google maps е че може да сваляш по малки офлайн участъци, не цяла държава или регион.

Така че ако имаш Google maps, предполагам ще ти е достатъчно.

Sent from my Ericsson T68
Цитирай
#5

Аз имам същия проблем. Ползвам постоянно ANdroid auto с онлайн карти дори и при пътуване в Европа. Както казваш с него работят само Google и Waze. Waze не може да работи офлайн и това ми е голям проблем при преминаването през Сърбия, а аз я предпочитам, защото показва и полицаите. Наложи се да изтегля карти на Google, за да работя офлайн с нея при преминаването през Сърбия. На една бензиностанция, обаче, след зареждане на гориво при задаване на адреса не искаше да зареди дестинацията, макар, че имах изтеглените карти и се наложи за няколко секунди да пусна интернет. Веднага лепна адреса, но на мен ми струваше 45лв. от трафика на нета. За да избегна тези проблеми сега обмислям друго. Освен чрез Android auto, моята кола предлага връзване на телефона с дисплея на колата и чрез Mirror link. Колата ми е Пежо 3008 2018-та година. Направих си връзката с телефона, но се оказа, че сега пък Mirror link работи само с Sygic CAR NAVIGATION. СТандартната Sygic не се разпознава от софтуера на колата и не ми се прехвърлят данните на дисплея на колата. Изтеглих си от Play store Sygic CAR NAVIGATION и с нея няма проблем работата с колата. Проблема е, че я няма кракната, или поне аз не намирам, а за да се ползва след 7 дневния срок искат 55 или 60 Евро за закупуване. Иначе я тествах ОФлайн и работи префектно. Някой ако има идея от къде да се сдобия с Sygic CAR NAVIGATION без да давам толкова пари нека сподели. Но дори и да я купя, някой може ли да ми каже тези 60 Евро, които евентуално се плащат за какъв период на използване ще ги дам? На година ли са, или еднократно? Другия ми въпрос е какво се случва, ако си сменя телефона, или се наложи да му върна фабричните настройки? Пак ли си плащам 60 Евро, или евентуално през профил се възстановява абонамента???
Цитирай
#6

Доколкото знам плащането за Sygic Car е еднократно. И е свързано с профил, т.е. никакви hard reset-и, преинсталации, смени на телефона не би трябвало да са проблем.

П.п. Провери си личните съобщения.

Пежото няма ли си навигация?

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#7

По-евтино да си вземеш една бисквитка (MiFi) и да си купуваш/презареждаш за 4-5 лв с предпалтена сръбска/македонска карта и да си ползаш екстрите на online навигацията.

(Евентуално друга дневна алтернатива А1 предлагаха Travel Unlimited за Сърбия, Македония и Турция , а Viva имаха Daily Pass за Турция и Roaming West Balkans, за Теленор не съм запознат).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#8

(2019-08-16, 09:02:32)siebel написа:  Доколкото знам плащането за Sygic Car е еднократно. И е свързано с профил, т.е. никакви hard reset-и, преинсталации, смени на телефона не би трябвало да са проблем.

П.п. Провери си личните съобщения.

Пежото няма ли си навигация?

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Няма навигация и затова чрез кабел си работя през дисплея на колата посредством Android auto и Mirror link.

(2019-08-16, 10:53:31)Чо написа:  По-евтино да си вземеш една бисквитка (MiFi) и да си купуваш/презареждаш за 4-5 лв с предпалтена сръбска/македонска карта и да си ползаш екстрите на online навигацията.

(Евентуално друга дневна алтернатива А1 предлагаха Travel Unlimited за Сърбия, Македония и Турция , а Viva имаха Daily Pass за Турция и Roaming West Balkans, за Теленор не съм запознат).

Не съм мислил по този въпрос, но е идея.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)