Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със синхронизацията на Google календар
#1

Huawei P20 Pro - EMUI 9.0.0.270

В Гугъл календар съм си направил персонален такъв с дати за рожденни дни. До преди месец - два винаги получавах напомняне за предстоящ РД. Сега не получавам такива известия. Някаква идея защо ? Според мен от както минах от EMUI 8 на 9. През телефона виждам въведените дати. Настройките са следните:
[Изображение: Screenshot-20190715-132855-com-android-calendar.jpg]
[Изображение: Screenshot-20190715-132918-com-huawei-systemmanager.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Ресет след актуализация на устройството не помогна ли?

 
Цитирай
#3

(2019-07-15, 12:54:03)NoMaD написа:  Ресет след актуализация на устройството не помогна ли?
Ресет не е правен. Така или иначе преминаването от 8 към 9 стана без мое знание.
Притеснявам се ресет да не затрие данни, абонати, снимки ...
Ако няма такава опасност - моля да споделиш как да го направя.
Цитирай
#4

При връщане до заводски настройки на телефона всички настройки, файлове, както и приложения, качени от потребителя си изтриват. В повечето случаи reset се препоръчва след преминаване към по-високата версия на ОС за да тръгне системата "на чисто"  и без бъгове. Може да се опита също така и с ръчно синхронизиране на профила ти в Google.

 
Цитирай
#5

(2019-07-15, 13:12:13)NoMaD написа:  При връщане до заводски настройки на телефона всички настройки, файлове, както и приложения, качени от потребителя си изтриват. В повечето случаи reset се препоръчва след преминаване към по-високата версия на ОС за да тръгне системата "на чисто"  и без бъгове. Може да се опита също така и с ръчно синхронизиране на профила ти в Google.
Благодаря.
Първото не ме устройва.
Погледнах - синхронизация с Гугъл акаунт /вкл. Календар/ е направена днес предиобяд. Изключих и включих синхронизацията на Календар. Сега ще тествам като си направя нов запис в Календар.

Допълнение: направих нов запис в Календар /освен Рожденни дни имам и Задачи/ секция Задачи. Напомнянето излезе в указания час. Т.е. не получавам известия за стари записи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)