Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари
#1

Здравейте колеги, време е да споделя личните си впечатления от МИ 9Т. Телефона беше изпратен една седмица след поръчката от Mi Global store, за което мога само да ги поздравя- интереса към промоцията беше огромен! След още една седмица благополучно премина през митницата и ме чакаше в пощата да се завърна от почивката в Гърция. Внимание- ако нямате опит с обикновената поща и имате притеснения за митница- винаги поръчвайте с опцията DHL Express/ EU express за избягването и!

С обикновена поща телефона излиза 515 лв. Опитите на Солитрон и Технополис да продават по-скъпо във България от официалната цена за Европа от 660 лв. предизвикват само съжаление и презрение... Дано Xiaomi да сменят дистрибутора си във България и/или да добавят още фирми. Очевидно назначените бизнесмени не могат и не знаят как да правят бизнес. Бойкотирайте покупките до спадането на цената до официалните 660 лв- всичко друго е обир!!

След отварянето на кутията ме посрещна една невероятна красота:

[Изображение: 27216469.jpg]


Ето го и отпред с активирана селфи камера:


[Изображение: 27216482.jpg]

Дизайна е страхотен, 4-те камери, сензор за отпечатъци под дисплея, бърз процесор, 6 GB RAM,  голяма батерия от 4 000 mAh с бързо зареждане, включено в комплекта: не знам какво повече може да иска един нормален смартфон любител.

Амолед екрана е жесток. Последните две години отлагах преминаването към него заради здравето на очите си. Знаете, че Амолед екраните трептят неприятно, особено при по- слаба светлина. Но индустрията се движи в тази посока и засега ще ги търпим с недостатъците им, докато новата технология microLED навлезе масово. Цветовете са по- наситени в сравнение с IPS дисплей и е нормално обикновеният потребител да ги предпочита. Ако някой колега от София е със MI 9 или MI MIX 3 и иска да сравним екраните на живо, то нека ми пише лично съобщение. С удоволствие ще изпием по бира заедно  Storstark

И така- много силен модел в горният среден клас с доста екстри, истински цял дисплей без ночове или дупки в екрана, премиум излъчване и усещане в ръката, силен комплект от камери. Определено много добро предложение от Xiaomi, което ще намери много потребители и фенове!

Насладата от гледането на видео на истински цял екран е невероятна:


[Изображение: 27216757.jpg]


Реални снимки от камерите на телефона ще намерите тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97490


[-] 23 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • DanailN, daniel77, dian_vt, doktorra, emil11, iwan33, JOKVN, Joro777, KenLii, Kiridedra, LGGadnqrka, milstan, Monipeev, muggs, niksanvn, ronnie72, scorceni, Sponsora33, stoyanov.bs, suffer, tishko, tzetzo160, Victormihov
Аксесоари
#2

(2019-07-15, 18:29:00)milenvn написа:  Внимание- ако нямате опит с обикновената поща и имате притеснения за митница- винаги поръчвайте с опцията DHL Express/ EU express за избягването и!

Здравейте, какво искате да кажете с това "ако нямаме опит", има ли някакви трикове за обикновената поща, които да споделите, моля!
Това не е pro версията, нали?
Ревюто е супер, благодаря.

Изпратено от Nokia 3310

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
#3

Няма трикове. В някои клонове минава деклариран под 15$, а я други - не
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
#4

^ Точно така! Късмета и това кой служител ще се падне и колко ще му се работи играе много голяма роля. Затова, ако не сте готови да платите ДДС от 20 % + такси при попадане на вашата пратка на митницата, винаги използвайте услугата DHL Express/ EU express за гарантираното и избягване!


#5

Пичове...може ли малко инфо:
Как се справя сензора за близост...и как е звукъ при разговори...благодаря!
#6

Мен също ме интересува инфо за батерията, fingerprint скенера и дали на AOD излизат нотификациите на приложения различни от предварително инсталираните (например от Viber, FB Messenger и т.н.). Мерси.
#7

Желаещите да си го купят от БГ, да налазват румънският магазин- цена 670 лв/ 64GB

                                                                    
#8

(2019-07-15, 19:25:52)suffer написа:  Няма трикове. В някои клонове минава деклариран под 15$, а я други - не
Пратките се разпределят още преди да отидат по клоновете. Общо взето е въпрос на късмет.
#9

(2019-07-16, 21:03:31)tishko написа:  Как се справя сензора за близост...и как е звука при разговори...благодаря!

Сензора за близост е добре, вибрацията е силна, разговорите са с много добро качество! Разбира се, веднага активирах VoLTE и през мрежата на Виваком звука е чудесен, силен и дори се наложи на два пъти да намаля звука в слушалката.

Активирах и пръстовият отпечатък- много добра екстра. Работи бързо и след 5-6 опита досега няма нито един грешен. Супер е технологията и дори води до пристрастяване Smile

Вече не си представям да си купя телефон, който не е с цял екран, без ночове и дупки и да не е с вграден сензор в дисплея. С хубавото лесно се свиква.


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • daniel77, muggs, tishko
#10

(2019-07-17, 18:31:48)milenvn написа:  Сензора за близост е добре, разговорите са с много добро качество! Разбира се, веднага активирах VoLTE и през мрежата на Виваком звука е чудесен, силен и дори се наложи на два пъти да намаля звука в слушалката.

Активирах и пръстовият отпечатък- много добра екстра Smile  Работи бързо и след 5-6 опита досега няма нито един грешен. Супер е технологията и дори води до пристрастяване Smile

Чудно! Имаш ли и вече впечатления от батерията и дали най-после са оправили проблема с нотификациите на AOD, че с тази led лампичка в изскачащата камера май само той остава като вариант...
#11

За батерията нямам още впечатления, но не очаквам каквито и да е проблеми с тези 4 000 mAh и бързото зарядно в комплекта.

За AOD- не съм прехвърлил приложенията още в новият телефон и не мога да кажа. Много задачи ми се струпаха на главата тези дни. Уикенда ще мога най-рано. Нека някой колега използващ активно телефона да сподели.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • dani_z25, iwan33
#12

Батерията се държи чудесно! Screen on time - 9-10ч или 2 дни с около 6-7 часа екран. Включени 4G, VoLTE, WI-FI, BLUETHOOT.
Нямам оплаквания нито от сензора за осветеност, нито от този за близост. Дисплея е супер, ярък и без гадния ноч от другите модели. Звука от говорителя също - мощен и с доста повече баси от всички Редми-та досега. Разговори - HD качество, чисти, ясни и силни. Пръстов отпечатък - сработва сравнително бързо, но все-пак една идея по-бавно от старите сензори на гърба. Чудесна визия и премиум усещане. Камерате също са на ниво. NFC реално още не съм го използвал.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 6 потребители изказват благодарност на kyosev за това мнение:
  • daniel77, emjione, iwan33, karas, milenvn, tishko
#13

^ Чудесни отзиви! Поздравления!

За сензора за отпечатъци- наистина сработва една идея по-бавно от старите на гърба, но това е напълно нормално. Бързо се свиква и анимацията е много добра. След един ден ползване въобще не ми липсва старият сензор, напротив- наслаждавам се на новата екстра!


#14

Не разбрах, АОД-а първичен ли е- само часовник и дата, без нотификации и др.
?

                                                                    
#15

Има известия, но за малко приложения повечето от които китайски(QQ, WeeChat). За Viber, Telegram няма.

        [Изображение: androidbg.png]             
#16

Здравейте,

Моля за съвет. Насочил съм се към 9T Pro версията - но навсякъде като търся ми излзиза К20 Pro. Доколкото знам 9T Про е за глобална версия, а К20 Про е за китай. Има ли някакви други разлики, или разликата е само в РОМ-а ? Също доколкото видях на гърба на К20 Про пише РЕДМИ, а на гърба на 9T Про си пише Xiaomi.
Мерси предварително.
#17

Все още няма такъв телефон 9T Pro. Очаква се да излезе през август.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 2 потребители изказват благодарност на Friz за това мнение:
  • milenvn, simichoil
#18

Бързо ли се активира лицевото при вас? Имам предвид тези с К20pro 8Gb. Доста се забавя при Ми9т.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











#19

(2019-07-20, 18:51:37)airbus написа:  Бързо ли се активира лицевото при вас? Имам предвид тези с К20pro 8Gb. Доста се забавя при Ми9т.
При мен разпознаването е супер бързо. Забавяне има докато се вдигне самата камера, така че и при ПРО версията няма причина да е по-бързо.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
#20

Вчера най-после успях да си прехвърля приложенията на новият телефон. Активирах и AOD, приятна екстра. Има голям списък предложения да си изберете, включително и цветни:


[Изображение: 27291165.png]

Дотук установих следното-  при съобщение в месинджъра, на AOD излиза неговият знак. Също и при нов мейл от Gmail. При телеграм не излиза. Явно зависи и как е написано самото приложение. Съответният звук за всяко приложение винаги се чува. При натискане на пауър бутона, на заключен екран се показват всички съобщения от различните месинджъри, което идеално ме устройва.

Колегите с МИ 9 казват, че с xiaomi.eu  всички идвало и на AOD.

Като цяло много радва телефончето!! Заслужава си напълно, а цената е смешна за екстрите, които предлага!

П.П. Забравих да допълня- тествах пускане на телефона отвисоко с активирана селфи камера. Разбира се, камерата се прибра, преди телефона да достигне дивана! Събрах овациите на всички присъстващи  Tooth


[-] 6 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • dani_z25, iwan33, milstan, muggs, NaniG, ronnie72
#21

Ambient Display е при мен, във индийския ром.
Още не съм го разгледал докрай.

Аз ползвам On Lock Screen notifications - да ми показва инфо и съдържание.
Във комбинация със Wake Lock screen for notifications. Smile
#22

(2019-07-22, 16:29:46)hglr123 написа:  Ambient Display е при мен, във индийския ром.

Да, тук е същото име. Използвам AOD, понеже така се наложи като термин. Да не се чуди някой какво е "Ambient Display" Smile


#23

Абе,вие тези mi акаунти и mi облаци, активирате ли ги? Това ми е първият НЕчист андроид и всичко ми е каша,даеба.

Вие Литекс сте и на....... 
#24

Някой има ли червен 9T, може ли лични снимки да качи на апарата?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
#25

(2019-07-22, 20:27:45)genttogsg написа:  Абе,вие тези mi акаунти и mi облаци, активирате ли ги? Това ми е първият НЕчист андроид и всичко ми е каша,даеба.
да, аз си направих Ми акаунт и е активен. Ми клауда не го ползвам
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)